dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 93
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1842
  1. #761

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Akumulacja energii od słońca zimą jak już to słońce jest a częściej nie ma niż jest. Ale za to akumulacja energii latem, nawet z otwartych cały weekend drzwi tarasowych, to już duża sprawa. Pozbycie się jej w lżejszym domu łatwiejsze niż w masywnym.
    to jakim cudem OZC mówi trzykrotnej różnicy w energii na chłodzenie i jakim cudem mój dom z nieizolowanym jeszcze dachem o ogromnej pojemności cieplnej (płyta fundamentowa, strop żelbetowy, silikat) nie nagrzał się przez ostatnie upały powyżej 23*C pomimo codziennego otwierania okien na kilka godzin (na piętrze otwarte przez 24 godziny na dobę)?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    to jakim cudem OZC mówi trzykrotnej różnicy w energii na chłodzenie i jakim cudem mój dom z nieizolowanym jeszcze dachem o ogromnej pojemności cieplnej (płyta fundamentowa, strop żelbetowy, silikat) nie nagrzał się przez ostatnie upały powyżej 23*C pomimo codziennego otwierania okien na kilka godzin (na piętrze otwarte przez 24 godziny na dobę)?
    Zamknął byś te okna na piętrze to byś się zdziwił. Dzięki temu że są non stop otwarte , średnia dobowa jest niska.W nocy zimne opada na parter a ciepłe się unosi.Stąd nawet bez izolacji dachu masz 23oC

  3. #763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Mój też się nie nagrzał ale obawiam się, że jak przyjdzie miesiąc spiekoty, jeśli przyjdzie, to te kilka stopni będziemy mieć więcej.
    Takiego lekkiego przewietrzysz nocą a w masywnym zapomnij, u mnie jak stanęło na 23stC to choć w nocy jest nawet tylko 10stC.
    Kilka stopni to ile 3-5oC? Da to 23+5=28

  4. #764
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    ....
    Sprowadza się do tego, że najlepszym ogrzewaniem będzie nadmuchowe od momentu powrotu członków rodziny z pracy, ze szkoły i ogrzewanie do wieczora. W nocy, nad ranem i do godzin popołudniowych nie ma potrzeby.
    Teraz pomyślcie jak takie ogrzewanie ogarnąć w masywnym domu z silki i ogrzewaniu tylko w drugiej taryfie ...
    I tu, NIESTETY, znowu należałoby się zgodzić z teoryją TB, że takie ogrzewanie to tylko w domu bez akumulacji

  5. #765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    I to jest właśnie to o czym pisze do znudzenia TB - dom energo/pasywny, ogrzewanie nadmuchowe w płaskiej taryfie, do tego backup-owo kable tuż pod kapciami oczywiście też w płaskiej.
    Ogrzewanie nadmuchowe nie jest zbyt komfortowe, aczkolwiek w domu pasywnym może nie koniecznie, ponieważ taki nadmuch nie musi przenosić zbyt wiele energii cieplnej, więc i dmuchać zbyt mocno nie musi. Ale kosztuje i nie można tym zbytnio sterować.
    Kable w płaskiej - kosztują! Komfort OK.
    No i brak źródła dla CWU. Potrzeba coś dedykowanego, choć może ta koncepcja z PC typu aristonek zasilana powietrzem wyrzucanym z reku + odzysk ciepła z wody szarej może wydoli na 4-osobową rodzinę. Oczwiście bez wanny i z perlatorami. To jedyny sensowny układ przy płaskiej taryfie.

    I daj już spokój z tym TB. To nie jest jakieś ekonomiczne rozwiązanie i nie ma co go tutaj wspominać. To jest wariacja układ CO i CWU i nie jedyna słuszna!
    Jakbyś miał to zlecić firmie zewn. vs. powietrzna pompa ciepła do CWU i CO + zasobnik to zapewniam Cię, taniej nie będzie.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Wlasnie dlatego pisze o podnoszeniu temp. podlogowki z powodu paneli, bo lazienka bedzie cieplejsza nie dzieki wyzszej temp, a odpowiednio zaprojektowanym ogrzewaniu scienno-podlogowym: zegeszczenie + solidna drabinka robiaca od razu za suszarke.
    Masz policzony projekt podlogowki ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    I tu, NIESTETY, znowu należałoby się zgodzić z teoryją TB, że takie ogrzewanie to tylko w domu bez akumulacji
    Ani to teoria TB, ani nikt czegoś takiego nie podważał.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #768

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Mój też się nie nagrzał ale obawiam się, że jak przyjdzie miesiąc spiekoty, jeśli przyjdzie, to te kilka stopni będziemy mieć więcej.
    Mój dobry kolego, kszhu, jeśli tylko nowy dom będziesz budował w Polsce to raczej nie masz powodów obawiać się, że przyjdzie miesiąc spiekoty

    Ale przecież to wiesz...
    Ostatnio edytowane przez grzes124 ; 15-06-2014 o 19:47

  9. #769

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Jak sięgam pamięcią to przypominam sobie takie lata. W zeszłym roku też krótko nie było a i 40stC stacje meteo pokazywały więc nie wiem skąd masz tę pewność.
    Widocznie jesteś bardziej doświadczony wiekiem ode mnie.
    Kszhu poważnie, u Ciebie grzało 40stC w cieniu, cały miesiąc? Szczęściarz.

  10. #770

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Tak Grzesiu, tak napisałem, że grzeje 40stC przez 24h na dobę.
    Słońce też świeci non stop i nie zachodzi
    To wiele tłumaczy.... Zaczynam cię rozumieć...

  11. #771
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Tak Grzesiu, tak napisałem, że grzeje 40stC przez 24h na dobę.
    Słońce też świeci non stop i nie zachodzi
    Jaki sens mają twoje wpisy? Śmieć na 0-20 a nie wszędzie.
    Nudzisz się to trawnik skoś.

  12. #772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Koszt to może być problem ale gdyby to pożenić z wentylacją to nie brzmi źle.
    Jakbyś nie kombinował nie pożenisz. Wentylacja musi wymieniać powietrze, a ogrzewanie nadmuchowe pracuje na powietrzu w układzie zamkniętym.
    Poza tym, ogrzewanie nadmuchowe wymaga min. 5x tyle powietrza co wentylacja, żeby skutecznie przenieść ciepło z ppci. A to z kolei wymaga znacznie większych przekroi kanałów. Z nagrzewnicą będzie nieco inaczej, bo nagrzewnica elektryczna potrafi osiągnąć znacznie wyższą temp. więc i strumień powietrza może być mniejszy.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  13. #773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Da się to zrobić równolegle ale tylko z requ aby nie tracić, pokazywałem kiedyś szkic.
    Podrzuć ten rysunek raz jeszcze, bo coś mi się wydaje, że tam występowało mieszanie powietrza z kibelka i z kuchni z nawiewanym.

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    No nie koniecznie. Różne PPCi mają różne temp. na wyjściu. Ja mówię o grzaniu 24h/dobę więc dostarczenie do domu pas/energo wymaganej porcji energii w tym czasie oznacza bardzo mało.
    A z nagrzewnica jest tak, że możesz ją taktować więc może być 6kWh a może być i 600Wh.
    No to musiałbyś jakąś przewymiarowaną nagrzewnicę wstawić w kanał zamiast "oryginalnej" dedykowanej dla ppci.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #774
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Masz policzony projekt podlogowki ?
    Samych obliczen nie widzialem, ale rozklad i dlugosci petli sa czescia projektu.

  15. #775

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Masz rację, sensu nie ma ale Grzesio może zrozumie.
    A ty jakiś samozwańczy administrator?
    Kszhuniu, rozumiem, nie martw się, pisz dalej

  16. #776
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Kszhuniu, rozumiem, nie martw się, pisz dalej
    Czy to prawda że on coś bierze?

  17. #777
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A widzisz .Ja skosiłem i takie przemyślenia. Podzielić się chciałem.

  18. #778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    EDIT: Tak po prawdzie to zastanawiam się, że jeśli do mojego obecnego wystarczy coś takiego http://poblacie.pl/produkt/857/easy-...txn25l-rxn25l9 to do mniejszego i jeszcze "cieplejszego" chyba nie ma sensu ani kombinować ani wydawać kasy na "kanałówkę". Ale to po testach w obecnym się upewnię.
    Klima w centralnym miejscu i wywiewna wentylacja nydara i masz przenoszenie ciepła po pomieszczeniach za pomocą wentylacji.

    EDIT: Ten lepszy: http://www.energiajutra.com.pl/pl/p/...staw-split/663 bo ma lepszego SCOP'a, wifi i programator tygodniowy.

    Ale po co tak kombinować, skoro pompy powietrze - woda tak się rozwijają. Tutaj masz najnowszy produkt panasonica - Aquarea 5kW monobloc:
    A7/W35: 5 kW - COP 5,08
    A2/W35: 4,8 kW - COP 3,75
    A-7/W35: 4,5 kW - COP 2,98
    A-15/W35 5 kW - COP 2,56
    i pracuje do -20oC. W cenie 2100 funtów (cena katalogowa).

    Czy jest sens tak kombinować, skoro te pompy zaraz będą poniżej 10k ?
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 15-06-2014 o 22:40
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  19. #779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    przy szukaniu jak obliczyć zużycie energii trafiłem na tą stronkę http://ladnydom.pl/budowa/1,106577,2557695.html?as=1
    czy myślicie że te obliczenia są mniej więcej miarodajne? można tak obliczyć zapotrzebowanie na ciepło?
    podpowie ktoś w tej sprawie?

  20. #780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Bez sensu grzać pod sufitem i od razu to wyciągać. Wtedy ani ogrzewanie bo najcieplejsze wyrzucisz ani wentylacja bo dołem będzie stało.
    Jak grzać pod sufitem ? W klimie, w trybie grzania strumień ciepłego powietrza kierujesz w dół. Przy strumieniu powietrza na poziomie 600m3/h w dużej mierze wymieszasz powietrze i ciepłe dotrze w każde miejsce.

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    To nie tak, nie wiesz co to okres życia produktu? Starszy produkt się uśmierca i wprowadza nowszy za tę samą cenę.
    Inaczej wciąż miałbyś dostępne starsze ale niezłe auta, telefony, telewizory itp. itd. dostępne za pół ceny. A gdzie miejsce na nowe?
    Nie interesuje mnie lepszość produktu tylko rentowność. Rentowność można osiągnąć na dwa sposoby - tanieje produkt z obecnymi parametrami, lub wprowadzany jest nowszy, w tej samej cenie, ale o znacznie lepszych parametrach. Każda z opcji powoduje, że coraz bardziej pompy ciepła stają się opłacalne.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 39 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony