dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 93
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1842
  1. #781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    podpowie ktoś w tej sprawie?
    "Do ogrzania wystarczy bowiem zainstalowana za rekuperatorem grzałka o mocy 2-2,5 kW i zapewnienie jednej wymiany powietrza w ciągu godziny"

    czyli 400 - 600m3/h. Taką wentylacją napewno można ogrzewać, ale w zimie zmniejsza się a nie zwiększa krotność wymiany.

    EDIT: Pod koniec artykułu liczą cenę 1kWh po 30gr, czyli druga taryfa. A grzać trzeba w ciągu dnia czyli za 2x tyle.

    EDIT2: Liczą zapotrzebowanie ciepła przy temp. wewn. jedynie 20oC. Do utrzymania 21 lub 22oC potrzebne będzie znacznie więcej ciepła.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 16-06-2014 o 18:49
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #782
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    ...wprowadzany jest nowszy, w tej samej cenie, ale o znacznie lepszych parametrach. ....
    co nie znaczy że jakościowo lepszy

    Polityka Postarzania Produktu ma się coraz lepiej

  3. #783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    "Do ogrzania wystarczy bowiem zainstalowana za rekuperatorem grzałka o mocy 2-2,5 kW i zapewnienie jednej wymiany powietrza w ciągu godziny"

    czyli 400 - 600m3/h. Taką wentylacją napewno można ogrzewać, ale w zimie zmniejsza się a nie zwiększa krotność wymiany.

    EDIT: Pod koniec artykułu liczą cenę 1kWh po 30gr, czyli druga taryfa. A grzać trzeba w ciągu dnia czyli za 2x tyle.

    EDIT2: Liczą zapotrzebowanie ciepła przy temp. wewn. jedynie 20oC. Do utrzymania 21 lub 22oC potrzebne będzie znacznie więcej ciepła.
    a dlaczego zmniejsza się krotność wymiany?
    więcej ciepła bo jak będzie większa różnica temperatur między wew a zew, ale z drugiej strony zapotrzebowanie na ciepło liczy się dla temp 20st ale też jak ktoś chce mieć cieplej to musi to brać pod uwagę.
    ale czy ogólnie tak to można liczyć? czy to jest trochę przesadzone? bo jak tak można to sobie policzę to dokładniej dla każdej przegrody.

  4. #784
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    a dlaczego zmniejsza się krotność wymiany?
    Wigotność a właściwie suchotność

  5. #785
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    a dlaczego zmniejsza się krotność wymiany?
    żeby nie wysuszyć powietrza.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    zapotrzebowanie na ciepło liczy się dla temp 20st ale też jak ktoś chce mieć cieplej to musi to brać pod uwagę.
    Nie można przegiąć. Nie można grzać do temp. wyższej niż 50oC, bo będziesz czuł zapach palonego kurzu. Nie można też przesadzić ze wilkością strumienia, bo po pierwsze będziesz musiał budować znacznie większe kanały, zakupić znacznie większą centralę wentylacyjną, i pobór prądu przez wentylatory będzie znacznie większy.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    ale czy ogólnie tak to można liczyć? czy to jest trochę przesadzone? bo jak tak można to sobie policzę to dokładniej dla każdej przegrody.
    Chyba można. Nie sprawdziłem dokładnie co oni wstawiali we wzory, ale widać, że naciągają mocno, aby wykazać że to się opłaca. Tylko po co ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #786
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    więcej ciepła bo jak będzie większa różnica temperatur między wew a zew, ale z drugiej strony zapotrzebowanie na ciepło liczy się dla temp 20st ale też jak ktoś chce mieć cieplej to musi to brać pod uwagę.
    Dla mnie liczenie zapotrzebowania dla 20st.C wewnętrznej to bzdura,przy 20st.C trzeba chodzić w polarze czy w swetrze po domu a przecież nie o to chodzi,ma być w domu komfortowo.
    P.S.
    Ja poniżej 22st.C marznę i na pewno poniżej 22st.C trudno nazwać komfortową temperaturą w domu

  7. #787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    żeby nie wysuszyć powietrza.



    Nie można przegiąć. Nie można grzać do temp. wyższej niż 50oC, bo będziesz czuł zapach palonego kurzu. Nie można też przesadzić ze wilkością strumienia, bo po pierwsze będziesz musiał budować znacznie większe kanały, zakupić znacznie większą centralę wentylacyjną, i pobór prądu przez wentylatory będzie znacznie większy.



    Chyba można. Nie sprawdziłem dokładnie co oni wstawiali we wzory, ale widać, że naciągają mocno, aby wykazać że to się opłaca. Tylko po co ?
    tam obliczyli straty przez przegrody, okna, przy wentylacji też straty ale ze względu na odzysk ciepła 90% (bo taki założyli) to strat przez wentylację jest niedużo. od tych wszystkich strat odjęli zyski bytowe i to co zostało to podzielili przez m2 domu i mieli zapotrzebowanie na ciepło. tylko że patrząc na to tylko pod tym względem to wystarczy wszędzie dac więcej izolacji i jeszcze lepsze okna i będzie o wiele lepiej ale czy tak faktycznie jest?

  8. #788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dla mnie liczenie zapotrzebowania dla 20st.C wewnętrznej to bzdura,przy 20st.C trzeba chodzić w polarze czy w swetrze po domu a przecież nie o to chodzi,ma być w domu komfortowo.
    P.S.
    Ja poniżej 22st.C marznę i na pewno poniżej 22st.C trudno nazwać komfortową temperaturą w domu
    tak jak pisałem to są obliczenia a każdy ustawia temperaturę jaka chce. ponoć w Niemczech pasywny liczy się dla 19st więc w Polsce 20st nie jest źle.

  9. #789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    tam obliczyli straty przez przegrody, okna, przy wentylacji też straty ale ze względu na odzysk ciepła 90% (bo taki założyli) to strat przez wentylację jest niedużo. od tych wszystkich strat odjęli zyski bytowe i to co zostało to podzielili przez m2 domu i mieli zapotrzebowanie na ciepło. tylko że patrząc na to tylko pod tym względem to wystarczy wszędzie dac więcej izolacji i jeszcze lepsze okna i będzie o wiele lepiej ale czy tak faktycznie jest?
    Policzyli 5000h okresu grzewczego, a im bardziej dom pasywny tych godzin będzie mnie. Znacznie mniej. Po drugie liczą zyski bytowe jakby ludzie przez cały sezon grzewczy z domu nie wychodzi i non stop TV oglądali, prali, gotowali i nie wiem co jeszcze robili. Kolejna troszkę naciągana wartość to 90% sprawności reku przy jednokrotnej wymianie powietrza... Nie chce mi się dalej wnikać, ale takich kwiatów jest już za dużo.

    EDIT: A autorem jest fachowiec od budownictwa energooszczędnego, audytor nr 1 w Polsce p. Ludomir Duda !
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 16-06-2014 o 20:00
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    tak jak pisałem to są obliczenia a każdy ustawia temperaturę jaka chce. ponoć w Niemczech pasywny liczy się dla 19st więc w Polsce 20st nie jest źle.
    Ty chcesz mieć dom pasywny na papierku czy mieć ciepło w domu ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  11. #791
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    ...
    EDIT: A autorem jest fachowiec od budownictwa energooszczędnego, audytor nr 1 w Polsce p. Ludomir Duda !
    I to jest wystarczający powód na to, aby traktować to jako żart pierwszej wody

  12. #792
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    tam obliczyli straty przez przegrody, okna, przy wentylacji też straty ale ze względu na odzysk ciepła 90% (bo taki założyli) to strat przez wentylację jest niedużo
    o 90% zawsze można pomarzyć ... bilans mocy przy takim układzie pokazuje że jest to nie 90% a tylko w porywach 60%

    Ty chcesz mieć dom pasywny na papierku czy mieć ciepło w domu ?
    o Barth dobrze napisałeś kolega Kamil za mało krytycznie odnosi się do takich pasjonatów jak dr duda, ja już słyszałem jak ktoś z tyt dr hab nie ma pojęcia o budownictwie pasywnym ale powtarza solagany ..w tym 15 kWh i mówi że to technologia pasywna
    jak to jest standard pasywny. To o jak taka grupa pasjonatów i dogmatologów budowalnych tworzyła NF 15 to dzięki.
    Bo musi mieć papier dobre ale już na łaska przestawić obliczenia np w therm np pakietów szybowych w izolacji.
    To jest promowanie systemu bankowego i nie wiem jeszcze czego.
    Ale nie konkretnego standardu pasywnego. O ile 15 kWh da się przepachać nawet na 20cm izolacji tak 10 W/m2 mocy to już jak u mnie 35 cm to takie bardo minimum, ba napisze pewnie że 40cm grafitowego trzeba aby przy -30 zmieścić się w 10 W/m2

    Na razie szerokim łukiem omijam to guano NF 15
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 16-06-2014 o 21:08

  13. #793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ty chcesz mieć dom pasywny na papierku czy mieć ciepło w domu ?
    oczywiście że chcę mieć ciepło w domu ale dla każdego inna temperatura jest komfortowa i tyle. ja nie wiem jaka dla mnie jest odpowiednia bo nie mieszkam w domu energooszczędnym z stała temperatura. dlatego należy robić obliczenia dla jednej umownej temperatury. a jeżeli okaże się że muszę mieć minimum 22st to tyle sobie ustawię ale wtedy też się będę miał dom pasywny. mnie nie interesuje kto robił obliczenia tylko o sam fakt czy tak mniej więcej można to policzyć. na jakie zyski faktycznie bytowe można liczyć od ludzi? a jakie zyski daje włączony telewizor czy komputer? da się to jakoś policzyć czy to tylko kwestia umowna?a zyski słoneczne od południa? bo pewnie inne zyski są od słońca jak jest na polu -15st a inne jak jest 0st, lub inaczej jest w listopadzie a inaczej w styczniu gdy słońce jest bardzo nisko. nawet dni słoneczne nie da się przewidzieć tylko można na to patrzeć na podstawie wcześniejszych lat.

  14. #794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Kierujesz ale i tak się unosi.
    Wywiewy u góry zawsze będą wyciągać ciepłe ale od tego jest requ.
    Ty chcesz ogrzewać wentylacją, gdzie wpuszczasz powietrze z prędkością ok. 30m3/h na pokój, a mówisz mi, że z klimy o strumieniu ok. 600m3/h powietrze ucieknie pod sufit ?

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Ale nie kupisz "wystarczającej" za połowę ceny dzisiejszej.
    Teraz jeszcze nie, dlatego rozmawiamy o opcjach jakimi są kable.
    Za rok, dwa, trzy nie będzie już takich opcji. Cofnij się o 3 lata wstecz i popatrz jakie były wtedy ppci, jakie miały parametry i ile kosztowały i porównaj je teraz z np. LG Prestige, albo choćby z tą klimą Samsunga za 2k brutto do której link wkleiłem wcześniej.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #795

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Za rok, dwa, trzy nie będzie już takich opcji. Cofnij się o 3 lata wstecz i popatrz jakie były wtedy ppci, jakie miały parametry i ile kosztowały i porównaj je teraz z np. LG Prestige, albo choćby z tą klimą Samsunga za 2k brutto do której link wkleiłem wcześniej.
    Sam jestem ciekaw co bedzie mozna za 2,3 lata kupic do tego trzeciego domu skoro dizs mozna szarpnac Samsunga za ok. 3 tys z wbudowanym Wifi
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #796
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    oczywiście że chcę mieć ciepło w domu ale dla każdego inna temperatura jest komfortowa i tyle. ja nie wiem jaka dla mnie jest odpowiednia bo nie mieszkam w domu energooszczędnym z stała temperatura. dlatego należy robić obliczenia dla jednej umownej temperatury. a jeżeli okaże się że muszę mieć minimum 22st to tyle sobie ustawię ale wtedy też się będę miał dom pasywny. mnie nie interesuje kto robił obliczenia tylko o sam fakt czy tak mniej więcej można to policzyć. na jakie zyski faktycznie bytowe można liczyć od ludzi? a jakie zyski daje włączony telewizor czy komputer? da się to jakoś policzyć czy to tylko kwestia umowna?a zyski słoneczne od południa? bo pewnie inne zyski są od słońca jak jest na polu -15st a inne jak jest 0st, lub inaczej jest w listopadzie a inaczej w styczniu gdy słońce jest bardzo nisko. nawet dni słoneczne nie da się przewidzieć tylko można na to patrzeć na podstawie wcześniejszych lat.
    Im lepiej dom izolowany, tym większy udział w grzaniu mają zyski ze słońca, osób komputerów itp. Są to tak zmienne dla całego domu i poszczególnych pomieszczeń rzeczy, że liczenie jest nonsensem. Do tego służy precyzyjna automatyka pokojowa, sterująca precyzyjnym systemem ogrzewania (ASIC )

  17. #797
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    dizs mozna szarpnac Samsunga za ok. 3 tys z wbudowanym Wifi
    Za 2tys.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #798

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Za 2tys.
    Masz linka zeby ten konkretny model mial Wifi?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Masz linka zeby ten konkretny model mial Wifi?
    Piszą, że ta ma:
    http://www.energiajutra.com.pl/pl/p/...staw-split/663
    Kosztuje 2,3 brutto przy 23% VATcie, więc przy 8 będzie blisko 2tys.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Piszą, że ta ma:
    http://www.energiajutra.com.pl/pl/p/...staw-split/663
    Kosztuje 2,3 brutto przy 23% VATcie, więc przy 8 będzie blisko 2tys.
    Czyli 3 tys z montazem, warte przemyslenia, bo moj LG tyle samo kosztowal (3200) a wifi brak

    I nikt takiego Samsunga nie ma zeby zobaczyc jak dziala?

    On tam tez ma funkcje zliczania zuzytej energii, zupelnie nie rozumiem, czy w domach za pol miliona ludzie nie maja klimy...
    Ostatnio edytowane przez miloszenko ; 17-06-2014 o 10:26
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 40 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony