dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 93
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 1842
  1. #1721

    Domyślnie

    Też taki mam programator, kupiony po recenzji wyżej wymienionego kolegi w końcu mogę grzać według temperatury powietrza jak na razie zero przekłamań.

  2. #1722
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wesołych Świat
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Karta 2016.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	376583  
    Darek B

  3. #1723

    Domyślnie

    Mam pytanie o wyrzut WM . Twoja fotka http://forum.muratordom.pl/attachmen...3&d=1478940367
    Będę miał całkiem podobny wyrzut i też na dachu płaskim. Swoją drogą jeśli idzie o dach to też mam dach z EPDM balastowany żwirem, choć w projekcie miałem standardowy papą. Forum wpłynęło na zmianę decyzji.
    Wracając do WM, wiadomo kanały się ociepla. Ale właśnie czy sama końcówka wyrzutu powyżej żwiru też musi być ocieplona.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 08-01-2017 o 09:21

  4. #1724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Mam pytanie o wyrzut WM . Twoja fotka http://forum.muratordom.pl/attachmen...3&d=1478940367
    Będę miał całkiem podobny wyrzut i też na dachu płaskim. Swoją drogą jeśli idzie o dach to też mam dach z EPDM balastowany żwirem, choć w projekcie miałem standardowy papą. Forum wpłynęło na zmianę decyzji.
    Wracając do WM, wiadomo kanały się ociepla. Ale właśnie czy sama końcówka wyrzutu powyżej żwiru też musi być ocieplona.
    Od spodu pod stropem trzeba zakończyć trójnikiem i odskraplaczem ...
    http://allegro.pl/oxy-odskraplacz-kw...422926477.html
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #1725

    Domyślnie

    Trochę nie rozumiem . U mnie rekuperator ma być na parterze budynku. Stamtąd wyrzut ma przejść przez piętro w kierunku wyrzutni dachowej. U mnie ma być pionowa ruła w dół. To jak założę trójnik to co mi to da, przez założenie tego odskraplacza z boku..

  6. #1726
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Trochę nie rozumiem . U mnie rekuperator ma być na parterze budynku. Stamtąd wyrzut ma przejść przez piętro w kierunku wyrzutni dachowej. U mnie ma być pionowa ruła w dół. To jak założę trójnik to co mi to da, przez założenie tego odskraplacza z boku..
    Odskraplacz ma być od spodu a podłączenie z boku ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #1727

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Odskraplacz ma być od spodu a podłączenie z boku ...
    A nie ma innego rozwiązania. Przepust przez strop i wyrzut dachowy przez stropodach jest idealnie na siebie nakierowany w linii prostej więc komplikuje mi to sprawę.
    Swoją drogą gdybym wiedział o tym wcześniej, to bym zmienił położenie wyrzutu i nawet bardziej by mi to pasowało

  8. #1728
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    A nie ma innego rozwiązania. Przepust przez strop i wyrzut dachowy przez stropodach jest idealnie na siebie nakierowany w linii prostej więc komplikuje mi to sprawę.
    Swoją drogą gdybym wiedział o tym wcześniej, to bym zmienił położenie wyrzutu i nawet bardziej by mi to pasowało
    Są też takie odskraplacze przelotowe ...
    Wygląda to jak odcinek rury z rynienką dookoła wewnątrz i wypuszczoną rurką ...
    https://www.google.pl/search?q=odskr...-bLgSZETS2M%3A
    Instalujesz na przejściu z ciepłego w zimne ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #1729
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Wystarczy kanał wyrzutni zaizolowac wełną 2cm? Reszta piątką, ale dostałem praktycznie darmo i chyba by wystarczyło w tym miejscu. Jak myślisz Jasiek?

  10. #1730

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Są też takie odskraplacze przelotowe ...
    Wygląda to jak odcinek rury z rynienką dookoła wewnątrz i wypuszczoną rurką ...
    https://www.google.pl/search?q=odskr...-bLgSZETS2M%3A
    Instalujesz na przejściu z ciepłego w zimne ...
    To też nie przejdzie. Wyrzut (ruła 180 ) jest w całym kawałku https://lh3.googleusercontent.com/YS...w1280-h1024-no

    Nie będę tego ruszał . Jedynie taki od-skraplacz mogę dać przy podłodze piętra i wpiąć w kanalizację.

  11. #1731
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ruła?

  12. #1732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Wystarczy kanał wyrzutni zaizolowac wełną 2cm? Reszta piątką, ale dostałem praktycznie darmo i chyba by wystarczyło w tym miejscu. Jak myślisz Jasiek?
    Moim zdaniem lepiej zamontować ten odskraplacz bo ten kominek będzie się rosił od wewnątrz przy samym wylocie a cały kondesat spływał po ściankach ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #1733
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    COS W PODOBNYM TEMACIE ...
    i dające do myślenia

    na zewnątrz ok -20*C w
    w środku ok 7-8 non stop i wilgotność ok 90%

    izolacja domu skończona w 99%

    zapraszam do oglądnięcia tego co robi 1% niedoróbek

    drzwi wejściowe




    styropian nad drzwiami


    łączenie scian z styropianem na podcieniach


    nad oknami w salonie












    elewacja







  14. #1734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Dziury panie ...
    No to jedziesz z pianką ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #1735
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Ale to są wszędzie przedmuchy. Wykraplanie z powietrza uchodzącego z wewnątrz. Tylko czy pianka to zatrzyma? Na pewno zmniejszy. Ja bym pomyślał skąd to daje i tam zastosował coś co lepiej zatrzyma powietrze, pianka nie załatwi sprawy

  16. #1736

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Ale to są wszędzie przedmuchy. Wykraplanie z powietrza uchodzącego z wewnątrz. Tylko czy pianka to zatrzyma? Na pewno zmniejszy. Ja bym pomyślał skąd to daje i tam zastosował coś co lepiej zatrzyma powietrze, pianka nie załatwi sprawy
    A nie jest to czasem powietrze, które z zewnątrz dostaje się pod styropian, ogrzewa się podnosi swoją wilgotność i szuka drogi ucieczki?

    Jakby ściana była z Izodomu to by takie coś nie miało miejsca Ja nie musiałem użyć ani jednej puszki między płytami styro przy docieplaniu Izodomu, pytanie ile tych puszek tutaj już poszło i czy to się zwróci
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #1737
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    To wilgoć z wnętrza. Styropian ją zatrzymuje, ale gdzie styropianu brakuje ona wychodzi, ochładza się, skrapla i zamarza. Pianka podniesie temperaturę tych przestrzeni, więc nie będzie ani skraplania, ani zamarzania.

  18. #1738
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    zaczac nalezy od tego, ze sciany dziurawe. i montaż stolarki tez pewnie nie jest extra szczelny. blowerdoor v2
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  19. #1739
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Panowie - po kolei - bo trochę sprzecznych teorii ...

    po 1 to nie wilgoć tylko energia / ciepło wydostaje się przez niezaizolowane miejsca
    po 2 szron/ szadź czy jak to tam zwał jest z zewnątrz ... przecież nie przemieściła się ze ściany by osadzić się na styropianie - szadź występowała na styku ciepłego i zimnego powietrza - patrz tzw. pkt rosy
    po 3 karolek75 - nie potrzebuje testu - właśnie to mi pokazało gdzie ucieka i gdzie trzeba poprawić - nigdzie indziej nic nie widać a przyglądałem się dokładnie
    różnica temperatur +8/-20-25 była wystarczająca , nie trzeba termowizji, nie trzeba testów ciśnieniowych etc
    po 4 styropian / piana będzie pokryta klejem, ten gruntem a następnie tynk - wystarczająca warstwa "chemii" ....
    po 5 miloszenko - już o tym pisaliśmy - piana / kleje itp. wliczone w cenę inwestycji - i tak tańsza zabawa niż Izodom itp. technologie które i tam musiałbym pewnie ocieplać bo najgrubszego na 100% bym nie kupił

  20. #1740
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Wilgoć, wilgoć. Energia nie zamarza. I to wilgoć ze środka, bo ta z zewnątrz leży na ziemi... taka biała.
    Trzeba uszczelnić i tyle. Normalka przy grubej izolacji o dużym oporze dyfuzyjnym, że jak jest dziurka, to tamtędy schodzi ciśnienie. Coś jak dziura w dętce.

Strona 87 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony