dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1552 z 1554
Pokaż wyniki od 31.021 do 31.040 z 31073
  1. #31021

    Domyślnie

    grześ to ty naciągacz troche jesteś. podajesz ceny a swojej marży nie doliczasz.

  2. #31022

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawka38 Zobacz post
    grześ to ty naciągacz troche jesteś. podajesz ceny a swojej marży nie doliczasz.
    Przepraszam że jak? Jakie ceny? Ja żadnej ceny nie podawałem. Podałem przykład instalacji a ceny i oferty to nie na forum. Można sobie szukać ile co kosztuje albo kto za ile sprzeda.

  3. #31023

    Domyślnie

    Co do pomp powietrze woda, gruntowych i powietrze-powietrze to warto rzucić okiem na to:

    http://instalreporter.pl/ogolna/cop-...w-reklamowych/
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #31024

    Domyślnie

    U mnie pc pp midea chodzi od 1/09/2017 do dzisiaj pobrala 350kwh temp 21 dol 22poddasze

  5. #31025

    Domyślnie

    niby fajnie ale mrozy dopiero będą
    Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, ma prawie 300m2 grzeje, PC. Mówił że zamontował sobie 2lata temu fotowoltaikę, w lato mało korzysta z prądu (rodzina wczasuje się, a on bywa tylko czasem w domu) i prawie wszystko wrzuca do sieci. W zeszłym sezonie grzewczym płacił za prąd do PC od przełomu lutego/marca, resztę odzyskiwał za to co wrzucił latem . Zima w zeszłym sezonie nie była jakoś straszna ale mimo wszystko. Mówił że drugi raz nie pier@olił by się w żadne odwierty, tylko postawił PC powietrze woda, trochę grzania elektrycznego, a oszczędzoną kasę wrzucił w ogniwa, bo i tak wyszłoby na plus
    Czasem trzeba coś robić...

  6. #31026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Brzęczu jako najważniejszy "ekspert" na forumbudowlanym musi borykać się z poważnymi problemami. Oprócz zerowej oglądalności jego gienialnych pomysłów stawiają przed nim takie wyzwania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Post z forumbudowlanego.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	409114
    No i co tu odpowiedzieć?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #31027

    Domyślnie

    Perm wyluzuj, nie kopie się leżącego

  8. #31028
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Dzięki perm za info, będąc w Warszawie dobrze mieć taką informację. Nie wiem czy nie warto wpisać tego miejsca na mapach googla

    A co do pierwszego postu tego obszernego tematu:

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Na początek zarys ogólny
    - fundament Załącznik 204527 minimum 30 cm styropianu
    -wentylacja - rekuperator 90% z wentylatorami 0.5-0.7W/l/sek
    -ściany nieprzepuszczające powietrza o małej akumulacji
    -dach - 30-50cm wełny z paroizolacją
    - ogrzewanie - elektryczne podłogowe
    -chłodzenie i dogrzewanie zestawem ppci z kanałówką - do pokojów
    -cwu - przy małym zużyciu - małe termy niecentralnie, przy większym do głównej łazienki zasobnik z pompą ciepła.
    to mogę podsumować na swoim przykładzie. Można powiedzieć, że mam dom wybudowany wg zaleceń TB, a nawet jeszcze lepiej docieplony i "izolowany" (wg nomenklatury TB) a mimo wszystko nie zbliżyłem się do 0kWh

    Mam 30cm grafitu od gruntu i jedyne - w moim przypadku - uzasadnienie takiej "sytej" izolacji jest takie, że pod domem mam GWC, które wychładza grunt. W innych przypadkach robiłbym max 20cm ale za to poszedłbym w głębszą izolację pionową, tzw. opaskę, jak np. robi to Brinkmann w swoich płytach fundamentowych.

    Ogrzewanie kanałówką ... hmm. ... tutaj nie mam doświadczenia, bo ogrzewam splitem, które to ogrzewanie jest dla mnie mało komfortowe. W tym sezonie grzewczym w dużej mierze przerzuciłem się na podłogówkę (kable elektryczne) grzaną w 2 taryfie, nawet mimo wyższych kosztów. W kolejnym domu pasywnym pójdę tylko w kable grzane w 2 taryfie. Ogrzewanie nadmuchowe jest na tyle niekomfortowe, że w ogóle nie widze sensu kupowania pompy ciepła do tego celu. A klimatyzacja w domu pasywnym jest mało potrzebna.

    Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem - baaaardzo polecam. Wentylację wykonałem wg własnej koncepcji, zarówno kanały (wycinane w styro) jak również reku "tymi ręcami". Kwoty za rozwiązania półkowe są wg mnie za wysokie!

    Izolacja dachu ok. 70cm składająca się z 30cm styro grafitowego, proszku PUR i wełny. Dziś poszedłbym w 100% w celulozę, też min. 70cm. Ściany zewnętrzne jak najcieplejsze, działówki tylko z SILKI. Z jednym z TB się zgodzę, cholernie warto zadbać o szczelność domu. Zdaje sobie sprawę, że to trudna sprawa, ale dużo daje. Warto wziąć na tapetę ten temat już na etapie projektowania domu.

    CWU mam zasobnik z grzałką, bo żadna ppci mi się nie opłacała

    PS. A podsumowując jeszcze preferowane rozwiązania TB, które rozwinął w późniejszych postach tego tematu, typu: dom mało akumulacyjny, ogrzewanie sufitowe, czy elektryczne w taryfie płaskiej - BZDURY!
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 22-03-2018 o 08:28
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #31029
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Dzięki perm za info, będąc w Warszawie dobrze mieć taką informację. Nie wiem czy nie warto wpisać tego miejsca na mapach googla

    A co do pierwszego postu tego obszernego tematu:



    to mogę podsumować na swoim przykładzie. Można powiedzieć, że mam dom wybudowany wg zaleceń TB, a nawet jeszcze lepiej docieplony i "izolowany" (wg nomenklatury TB) a mimo wszystko nie zbliżyłem się do 0kWh

    Mam 30cm grafitu od gruntu i jedyne - w moim przypadku - uzasadnienie takiej "sytej" izolacji jest takie, że pod domem mam GWC, które wychładza grunt. W innych przypadkach robiłbym max 20cm ale za to poszedłbym w głębszą izolację pionową, tzw. opaskę, jak np. robi to Brinkmann w swoich płytach fundamentowych.

    Ogrzewanie kanałówką ... hmm. ... tutaj nie mam doświadczenia, bo ogrzewam splitem, które to ogrzewanie jest dla mnie mało komfortowe. W tym sezonie grzewczym w dużej mierze przerzuciłem się na podłogówkę (kable elektryczne) grzaną w 2 taryfie, nawet mimo wyższych kosztów. W kolejnym domu pasywnym pójdę tylko w kable grzane w 2 taryfie. Ogrzewanie nadmuchowe jest na tyle niekomfortowe, że w ogóle nie widze sensu kupowania pompy ciepła do tego celu. A klimatyzacja w domu pasywnym jest mało potrzebna.

    Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem - baaaardzo polecam. Wentylację wykonałem wg własnej koncepcji, zarówno kanały (wycinane w styro) jak również reku "tymi ręcami". Kwoty za rozwiązania półkowe są wg mnie za wysokie!

    Izolacja dachu ok. 70cm składająca się z 30cm styro grafitowego, proszku PUR i wełny. Dziś poszedłbym w 100% w celulozę, też min. 70cm. Ściany zewnętrzne jak najcieplejsze, działówki tylko z SILKI. Z jednym z TB się zgodzę, cholernie warto zadbać o szczelność domu. Zdaje sobie sprawę, że to trudna sprawa, ale dużo daje. Warto wziąć na tapetę ten temat już na etapie projektowania domu.

    CWU mam zasobnik z grzałką, bo żadna ppci mi się nie opłacała

    PS. A podsumowując jeszcze preferowane rozwiązania TB, które rozwinął w późniejszych postach tego tematu, typu: dom mało akumulacyjny, ogrzewanie sufitowe, czy elektryczne w taryfie płaskiej - BZDURY!
    Tylko jak wykonać sufit z kg,aby wytrzymał70 cm celulozy?

  10. #31030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Tylko jak wykonać sufit z kg,aby wytrzymał70 cm celulozy?
    Zapytaj fachowca
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  11. #31031
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Którego?
    Buduje dom .
    Albo dam 20cm pianki ,reszta celulozy.
    Albo 15cm styropian i reszta celulozy,aby odciazyc plyty kg.
    tylko wycinania duzo przy styropianie.
    wo
    Wolalbym po calosci celuloze.przepraszam za brak *Polskich znakow
    Parterowy 123m2 pow.użytkowej.Sciany silikat 18cm+styropian grafit 20cm, fundament 18cm,podłoga20cm,poddasze 40cm wełny granulat.Wentylacja jangaz +ggwc. Kocioł kospel 8kw
    Sezon grzewczy 2013/2014 .8400 kwh
    2014/2015. 6400 kwh
    2015/2016 5445 kwh

  12. #31032
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Tylko jak wykonać sufit z kg,aby wytrzymał70 cm celulozy?
    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Którego?
    Zapraszam do mojego dziennika.
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 23-03-2018 o 08:05

  13. #31033

    Domyślnie

    Na wstępie chciałem się przywitać
    Od jakiegoś czasu zaciekawił mnie temat ogrzewania domów, mieszkań czymś innym niż, gaz, pellet, kominek i inne... Wykonuję instalację CO od wielu lat, ale czasami jest problem z dostępem do gazu. Nie przekonują mnie kotły na pellet i ekogroszek. Natknąłem się na temat ogrzewania domów pompą powietrze-powietrze tzw. klimatyzator. Zaciekawiony zacząłem przeszukiwać internet, fora, FB na temat instalacji HVAC - trafiłem na forum muratora, grupy na FB i kilka przykładów mieszkań i domów ogrzewanych pompą ciepłą p-p. Jestem typem człowieka że wszystko muszę sam sprawdzić. Byłem w domu ogrzewanym pompą p-p, przy -10 na zewnątrz było przyjemnie ciepło w salonie ok 22oC i jeden stopień chłodniej w sypialniach. Dom ogrzewany był klimatyzatorem Midea mocy prawdopodobnie 5,3 kW. Wrażenie niesamowite - to naprawdę działa!!! Dom w ogóle nie ocieplony więc chodziłem po całym domu przy ścianach czekając aż mnie zimno napadnie i? I nic. Przyjemnie ciepło w domu i brak kurzu w powietrzu, dobrze to uwydatniły wpadające poranne promienie słoneczne(częsty zarzut przeciwników grzania klimą). W domu jest też zamontowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłą.
    Pozdrawiam
    Marcin Sroka

  14. #31034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Sroka Zobacz post
    ...Dom w ogóle nie ocieplony
    Ciekawe, że masz dokładnie odwrotne odczucia niż większość osób, które z ogrzewaniem powietrzem miały do czynienia i postanowiłeś się tu z nami podzielić. Jakoś przypomina mi to twierdzenia Brzęczkowskiego i jego apologetów z forum budowlanego. Zdrowy rozsądek przegrał tam dawno z kryptoreklamami.
    Cytat Napisał Marcin Sroka
    ...Dom w ogóle nie ocieplony...
    To nie Brzęczkowski! Nie wierzcie w to! Dom nieocieplony i ciepło. Takie cuda to tylko na forum budowalnym, bo tam juz się nikomu podobnych idiotyzmów prostować nie chce.
    Cytat Napisał barth
    Ogrzewanie kanałówką ... hmm. ... tutaj nie mam doświadczenia, bo ogrzewam splitem, które to ogrzewanie jest dla mnie mało komfortowe. W tym sezonie grzewczym w dużej mierze przerzuciłem się na podłogówkę (kable elektryczne) grzaną w 2 taryfie, nawet mimo wyższych kosztów. W kolejnym domu pasywnym pójdę tylko w kable grzane w 2 taryfie. Ogrzewanie nadmuchowe jest na tyle niekomfortowe, że w ogóle nie widze sensu kupowania pompy ciepła do tego celu. A klimatyzacja w domu pasywnym jest mało potrzebna. [/COLOR]]
    Split się niczym w odczuciach użytkownika nie różni od kanałówki. Póki dmucha jest ciepło. Przestaje, natychmiast czuje się chłód. Gorszego ogrzewania, pod względem komfortu chyba nie ma.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 04-04-2018 o 17:37
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #31035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Sroka Zobacz post
    Midea mocy prawdopodobnie 5,3 kW. Wrażenie niesamowite - to naprawdę działa!!! Dom w ogóle nie ocieplony
    A świstak siedzi, bo sreberka były kradzione....

  16. #31036

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ciekawe, że masz dokładnie odwrotne odczucia niż większość osób, które z ogrzewaniem powietrzem miały do czynienia i postanowiłeś się tu z nami podzielić. Jakoś przypomina mi to twierdzenia Brzęczkowskiego i jego apologetów z forum budowlanego. Zdrowy rozsądek przegrał tam dawno z kryptoreklamami.
    To nie Brzęczkowski! Nie wierzcie w to! Dom nieocieplony i ciepło. Takie cuda to tylko na forum budowalnym, bo tam juz się nikomu podobnych idiotyzmów prostować nie chce.
    Split się niczym w odczuciach użytkownika nie różni od kanałówki. Póki dmucha jest ciepło. Przestaje, natychmiast czuje się chłód. Gorszego ogrzewania, pod względem komfortu chyba nie ma.
    Nie ma szans aby kanalowka dmuchała tak jak split, nie wiesz o czym mówisz. Kanalowka rozkłada bardzo podobny przepływ na 7-8 anemostatów sufitowych. Różnica do splita jest taka jak mieć jeden nawiew z wentylacji zamiast 7. A wiem co piszę bo tak u siebie przerabiałem.

  17. #31037

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich hejterów
    Jakie 7-8 anemostatów? Jeśli dom ma salon plus dwa trzy pokoje to ilość anemostatów nawiewnych 5,6 przez które przepłynie ok 1000m3/h.
    Dodatkowo rekuperacja i ogrzewanie grzejnikiem łazienki.
    Urządzenie działa ciągle więc nie ma efektu wyłączenia/włączenia i odczucia chłodu.
    Wolny kraj, wolny wybór a forum z tego co wiem jest ogólnodostępne
    Ostatnio edytowane przez Marcin Sroka ; 04-04-2018 o 19:33

  18. #31038

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Sroka Zobacz post
    Typowe polskie komentarze teoretyków z forum muratora
    Jakie 7-8 anemostatów? Jeśli dom ma salon plus dwa trzy pokoje to ilość anemostatów nawiewnych 5,6 przez które przepłynie ok 1000m3/h.
    Dodatkowo rekuperacja i ogrzewanie grzejnikiem łazienki.
    Urządzenie działa ciągle więc nie ma efektu wyłączenia/włączenia i odczucia chłodu.
    Mam nadzieję, że mnie do tych teoretyków nie zaliczasz.

  19. #31039

    Domyślnie

    Teoretykiem nazywam każdego kto nie potrafi merytorycznie rozmawiać.
    Byłem widziałem instalacje pompy ciepłą p-p i mam swoje zdanie na ten temat.

  20. #31040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Nie ma szans aby kanalowka dmuchała tak jak split, nie wiesz o czym mówisz. Kanalowka rozkłada bardzo podobny przepływ na 7-8 anemostatów sufitowych. Różnica do splita jest taka jak mieć jeden nawiew z wentylacji zamiast 7. A wiem co piszę bo tak u siebie przerabiałem.
    Nie o to chodzi. Nie ma ogrzewania nadmuchowego, obojętnie, czy split, czy kanałówka czy cokolwiek innego, które działałoby cały czas z taką samą intensywnością. Jeżeli jest to jedyne źródło ogrzewania, to momenty kiedy dmucha mniej lub wcale są odbierane jako natychmiastowy chłód. Jest to wyjątkowo niekomfortowe. Tyczy się to również typowego ogrzewania powietrzem z kanałami o dużych przekrojach i piecach o mocach kilkudziesięciu KW.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 1552 z 1554

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony