dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1545 z 1554
Pokaż wyniki od 30.881 do 30.900 z 31073
  1. #30881
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    bardzo mało, a materiały na to kupowałeś czy miałeś/załatwiałeś?
    Materiał kupowałem w sklepie (wymiennik, XPS). Kanały wycinałem w styropianowym ociepleniu sufitu więc ciężko tutaj pisać o materiale na kanały.

    Nie wiem też ile wyszło roboczogodzin na wykonanie instalacji, bo kleić styro do sufitu i tak musiałem. W sumie tylko wykrojenie kanałów powinienem policzyć, a to ze jeło ze dwa dni.

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    albo inaczej, ile byś chciał kasy od gościa z ulicy, który by poprosił Cię, abyś zrboił mu od zera całą instalację z reku ? chodzi mi o określenie przeciętnego kosztu dla kogoś kto musi wszystko kupić
    Nie licząc robocizny to tyle ile napisałem. Żadem materiał nie był ze "zbieractwa". No może tylko te wentylatory z allegro za 10zł/szt.

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    mam kumpla - taki trochę zbieracz/fantasta, który już ma z 1/3 materiałów na dom prawie za free, np. podłogę drewnianą, komplet okien do domu za 700zł !
    Jak tak lubi ...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #30882

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Materiał kupowałem w sklepie (wymiennik, XPS). Kanały wycinałem w styropianowym ociepleniu sufitu więc ciężko tutaj pisać o materiale na kanały.

    Nie wiem też ile wyszło roboczogodzin na wykonanie instalacji, bo kleić styro do sufitu i tak musiałem. W sumie tylko wykrojenie kanałów powinienem policzyć, a to ze jeło ze dwa dni.



    Nie licząc robocizny to tyle ile napisałem. Żadem materiał nie był ze "zbieractwa". No może tylko te wentylatory z allegro za 10zł/szt.



    Jak tak lubi ...
    Czym kleiłeś styro do sufitu?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #30883
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Czym kleiłeś styro do sufitu?
    pianką
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #30884
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    pianką
    Czas pokaże jak Twój domek będzie się spisywać w życiu. Można powiedzieć że Twój dom to jeden wielki eksperyment gdyż prawie wszystko w nim na taką skalę było robione pierwszy raz. Myślę że dopiero za jakieś 20-30lat z jak domek będzie dobrze się spisywać będzie można odtrąbić jakiś sukces że tak można budować. Ja trzymam za to kciuki.

  5. #30885

    Domyślnie

    Pomiar (urwany rowerem przewód od czujnika pod garażem do naprawy w innym terminie)
    pod domem 19,5*C na dzień 16-09-2016

    wewnątrz:
    powietrze 24,8*C
    podłoga 22,9*C

    źródło temp zewnętrznej http://www.therma.bielsko.pl/wykres/wykres/

    Być może jestem już na krzywej opadającej - brak pomiaru z VIII
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czerwiec_2015_wrzesień_2016.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	367565   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_luty_2014_wrzesień_2016.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	367566   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16-09-2016.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	367567   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zew_VIII_2016.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	367568  
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek_BB ; 17-09-2016 o 15:09
    parterówka GL 332 / GL 371 obecnie parter 121m2 z garażem + możliwość adaptacji poddasza (kolejne 98m2)
    ściana 25+15 styro 0.04 pióro wpust, okna MS-termo 3-szyby, podłoga 2x5 styro
    strop 15 wełna, dach 30 wełna, wentylacja narazie niestety grawitacja
    CO kable 12 kW na powierzchni 98m2 cdn......

  6. #30886
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Co tu taka cisza ? Wpadłem nadrobić zaległości w czytaniu a tu raptem kilka postów...

    Chciałem się przypomnieć, że żyję - dom się nie zawalił Raptem kilka pęknięć na łączeniach płyt magnezowych ze ścianami wewnętrznymi z silki. Narazie nie poprawiam. Poczekam, aż chałupa się poskurcza/porozciąga przez sezon grzewczy i na wiosnę poprawki.

    Jest też kilka detali, które teraz wyszły i należałby nieco inaczej wykonać, ale o tym niedługo popiszę w dzienniku.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #30887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Myślałem że przepadłeś na amen, albo ci się tak super mieszka, że nie wchodzisz już na forum. Coś takiego TB sugerował wcześniej.

  8. #30888
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Myślałem że przepadłeś na amen, albo ci się tak super mieszka, że nie wchodzisz już na forum. Coś takiego TB sugerował wcześniej.
    To drugie.
    Potwierdzam to co mówią wszyscy, jak już się wprowadzisz to nie zrobisz tego co planowałeś dokończyć.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #30889
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sharic

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    W-w
    Kod pocztowy
    50-301
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Dla porządku trzeba dodać że to koncept wg TB. Niestety oznacza to że prezentowane rozwiązania raczej nie dadzą w praktyce spodziewanego wyniku. Albo inaczej, część tak, część nie. Tu jest jeszcze kwestia problemowego komfortu użytkowania domu o bardzo małej akumulacji. Błyskawicznie zimno, błyskawicznie ciepło. Skomplikowany system sterujący ogrzewająco-chłodzący. Jak ktoś kiedyś spał w przyczepie kempingowej to może sobie wyobrazić że tak jest w domu. Komfort, jak dla mnie zero.

    P.S Muszę cię TB w końcu pochwalić. Zamiast rozsiewać te dziwne teorie po tematach których założyciele chcieliby tylko porady założyłeś temat gdzie można się posprzeczać. Jak założysz jeszcze jeden o wentylowanych fundamentach i izolacji od wewnątrz to przestanę pisać o małpach.
    Jak chcesz mieć komfort to zacznij izolować. Polecam eksperyment ze szklanką wody w termosie wstawioną do zamrażarki.

  10. #30890
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał sharic Zobacz post
    Jak chcesz mieć komfort to zacznij izolować. Polecam eksperyment ze szklanką wody w termosie wstawioną do zamrażarki.
    Ładna dziś pogoda.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #30891
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Po ile ogórki?

  12. #30892

    Domyślnie

    Niejaki TB poprosił mnie abym tutaj to wrzucił. Jako że kiedyś mi pomógł z projektem wentylacji mechanicznej to stwierdziłem ze także mu pomogę , bo tutaj go zbanowali ...

    " skończyło się badanie porównawcze, ogrzewania 100m2 30 -to letniego domu z cegły z 16-toma oknami, (badanie pod nadzorem NAPE i dr Ludomira Dudy) W domu jest zainstalowane gazowe (Viessmann) i moje ogrzewanie bezpośrednie. Do tej pory, przez ponad ćwierć wieku, w nie było kasy, by mieć dom a w nim oba systemy.
    Do dziś zużycie na utrzymanie 23 st.C non stop wynosiło 2600 kWh ( klima włączała się kilka razy w dzień) po 0.53 zł .
    Dla porównania przy różnych temperaturach zewnętrznych .
    przy +7 7 kWh prąd - 7 m3 gaz
    przy 0 12 kWh prąd - 10m3 gaz
    przy -15 22 kWh prąd 16m3 gaz

    https://www.youtube.com/watch?v=MsYiHHH7lb4 "


    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #30893
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    https://www.youtube.com/watch?v=MsYiHHH7lb4
    wow, nasz misiu w pełnej krasie i niejaki Ludomir Duda ... kim on jest? perm, przypomnij
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #30894
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    wow, nasz misiu w pełnej krasie i niejaki Ludomir Duda ... kim on jest? perm, przypomnij
    Strażak nr 1. W gaśnicach jest świetny.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #30895
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Niejaki TB poprosił mnie abym tutaj to wrzucił. Jako że kiedyś mi pomógł z projektem wentylacji mechanicznej to stwierdziłem ze także mu pomogę , bo tutaj go zbanowali ...

    " skończyło się badanie porównawcze, ogrzewania 100m2 30 -to letniego domu z cegły z 16-toma oknami, (badanie pod nadzorem NAPE i dr Ludomira Dudy) W domu jest zainstalowane gazowe (Viessmann) i moje ogrzewanie bezpośrednie. Do tej pory, przez ponad ćwierć wieku, w nie było kasy, by mieć dom a w nim oba systemy.
    Do dziś zużycie na utrzymanie 23 st.C non stop wynosiło 2600 kWh ( klima włączała się kilka razy w dzień) po 0.53 zł .
    Dla porównania przy różnych temperaturach zewnętrznych .
    przy +7 7 kWh prąd - 7 m3 gaz
    przy 0 12 kWh prąd - 10m3 gaz
    przy -15 22 kWh prąd 16m3 gaz

    https://www.youtube.com/watch?v=MsYiHHH7lb4 "


    "Niejaki TB" zawsze sprawiał nam wielką radość swoimi postami z krainy mchu i paproci. Czyżby bajki wracały do teatrzyku?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #30896

    Domyślnie

    Ja tam Pana Tomasza lubię Jego postać przez swoją specyfikę wywołuje ożywioną dyskusję, skutkiem czego splity w domach przejmują cześć odpowiedzialności za zapewnienie komfortu.

    Na własnej skórze doświadczałem oszczędności na CO tylko dlatego, iż klima daje tyle ile trzeba i wtedy kiedy trzeba.

    Mimo wszystko fajnie byłoby zobaczyć, ile można oszczędzać kiedy komfort cieplny zapewnia nadmuch i tylko niewielka cześć przegrody zewnętrznej.

    Grzejąc akumulacyjnie musimy niejako otrzymywać temperaturę np. całej wylewki a zwłoka w grzaniu uniemożliwia efektywnie zarządzanie (chociaż i tak podłogówka to bardzo efektywne rozwiązanie, pytanie czy najlepsze osiągalne).
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #30897
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Zadałem sobie trud, by to wysłuchać. Żadnych konkretów. Bajki jakieś a jako przykład... mieszkanie w bloku o którym TB mówi, że to dom. . Nic się nie zmieniło. Buja misio w obłokach a Duda to firmuje. Obciach normalnie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #30898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Dobre.... niedosc ze 1 na swiecie zrobil i wprowadzil na rynek wentylacje z odzyskiem ciepla to jeszcze dzieki niemu ludzie zaczeli kozystac z PC P/P....
    Moze papier toaletowy to tez jego zasluga?

    Ach... i te nieziemskie COP'y Ten grunt co ssie... te akwaria "izolowane"....
    A jaki Brzęczkowski był nerwowy! Łaził, zabierał co chwile mikrofon Dudzie, no i oczywiście wspomniał, że od 1989 roku montuje tylko systemy niecentralne. Bajki z mchu i paproci, że się powtórzę. Brzęczkowski wiadomo. Nikt już chyba nie ma złudzeń ale co Dudę napędza, że pakuje się w taką żałosna prezentację?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #30899

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ja tam Pana Tomasza lubię Jego postać przez swoją specyfikę wywołuje ożywioną dyskusję, skutkiem czego splity w domach przejmują cześć odpowiedzialności za zapewnienie komfortu.

    Na własnej skórze doświadczałem oszczędności na CO tylko dlatego, iż klima daje tyle ile trzeba i wtedy kiedy trzeba.

    Mimo wszystko fajnie byłoby zobaczyć, ile można oszczędzać kiedy komfort cieplny zapewnia nadmuch i tylko niewielka cześć przegrody zewnętrznej.

    Grzejąc akumulacyjnie musimy niejako otrzymywać temperaturę np. całej wylewki a zwłoka w grzaniu uniemożliwia efektywnie zarządzanie (chociaż i tak podłogówka to bardzo efektywne rozwiązanie, pytanie czy najlepsze osiągalne).
    Dla komfortu termicznego ważna jest temperatura odczuwalna. Dlatego przy jednakowej temperaturze zmierzonej w domu z ogrzewaniem akumulacyjnym ( gdzie temperatury przegród będą wyższe niż w domu ogrzewany nadmuchowo np klima ) odczuwalna temperatura będzie wyższa. Dla mnie skórka niewarta wyprawki. Dom jest dla mnie , a nie ja dla domu.

  20. #30900

Strona 1545 z 1554

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony