dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1554 z 1554
Pokaż wyniki od 31.061 do 31.073 z 31073
  1. #31061

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1964as Zobacz post
    No to proszę koszty faktyczne dom parterówka szkielet powierzchnia podłóg 103m2 powierzchnia grzana 91m2.
    Ściany zewnętrzne U-0,14
    Podłoga U-0,11
    Strop U-0,09
    Obciążenie cieplne budynku 27,6W/m2
    Rekuperator Zhender ComfoAir 350 luxe komplet z robocizną 11500pln
    Maty elektryczne bezpośrednio pod panele 56m2 4,48 kw,maty pod płytki 14m2 1,96kw,do tego 8szt sterowników 10000pln jeszcze nie zamontowane
    Klima LG H09AK Prestige 3500 razem z montażem
    Bojler cwu 140l 1000pln
    RAZEM 26 000 pln
    Witam.
    Małe podsumowanie po ponad 4 latach;
    1. Maty elektryczne używane tylko w wiatrołapie,reszta kasa w błoto.
    2. W łazienkach dołożone tzw. farelki włączane tylko na czas kąpieli i to nie zawsze.
    3. Reszta bez zmian, czyli;
    W domu mieszkają 3 osoby wszystko na prąd 2 taryfy w drugiej taryfie chodzi bojler, pralko suszarka i zmywarka reszta bez ograniczeń.
    Koszt całkowity prądu od 1-09-2014 do 19-12-2018 13 382 pln to nie pomyłka sprawdzone w historii konta.
    Średnio miesięcznie 260 pln.
    Niedowiarków zapraszam do obejrzenia nówki nie używanego komina i wyciągu historii z konta.
    Parterowy szkieletor 104 m2 U ścian 0,14 podłogi 0,11 stropu 0,09.CO Kable na 92m2 (nie używane, żrą prąd a efekt nie współmierny do zużycia),WM Zehnder ComfoAir 350
    CWUPompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW Klimatyzator Daikin FTXZ Ururu Sarara 3,5kW.
    Według OZC 27,6W/m2 według świadectwa energetycznego EK71,1KWh/m2 EP136,5KWh/m2 cokolwiek to znaczy
    PV 7,4 kW Fronius Symo 7.0-3-M południe

  2. #31062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1964as Zobacz post
    Koszt całkowity prądu od 1-09-2014 do 19-12-2018 13 382 pln to nie pomyłka sprawdzone w historii konta.
    Średnio miesięcznie 260 pln.
    Czy to jest koszt prądu służącego do ogrzewania, czy ze wszystkich urządzeń?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #31063

    Domyślnie

    Całkowity koszt całego zużytego prądu i jest to cena brutto z faktury zawierająca wsio, nie jak to podawali tu niektórzy netto;bez Vat, kosztów przesyłu, opłat stałych i innych dupereli.
    Parterowy szkieletor 104 m2 U ścian 0,14 podłogi 0,11 stropu 0,09.CO Kable na 92m2 (nie używane, żrą prąd a efekt nie współmierny do zużycia),WM Zehnder ComfoAir 350
    CWUPompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW Klimatyzator Daikin FTXZ Ururu Sarara 3,5kW.
    Według OZC 27,6W/m2 według świadectwa energetycznego EK71,1KWh/m2 EP136,5KWh/m2 cokolwiek to znaczy
    PV 7,4 kW Fronius Symo 7.0-3-M południe

  4. #31064
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Furgas

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-687
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1964as Zobacz post
    1. Maty elektryczne używane tylko w wiatrołapie,reszta kasa w błoto.
    Dlaczego i czym w takim razie ogrzewasz dom?

  5. #31065

    Domyślnie

    Ogrzewam klima LG H09AK Prestige, a kabli nie używam, bo nie ma takiej potrzeby nawet jak zdarzały się co prawda rzadko i to parudniowe mrozy poniżej -15.
    Parterowy szkieletor 104 m2 U ścian 0,14 podłogi 0,11 stropu 0,09.CO Kable na 92m2 (nie używane, żrą prąd a efekt nie współmierny do zużycia),WM Zehnder ComfoAir 350
    CWUPompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW Klimatyzator Daikin FTXZ Ururu Sarara 3,5kW.
    Według OZC 27,6W/m2 według świadectwa energetycznego EK71,1KWh/m2 EP136,5KWh/m2 cokolwiek to znaczy
    PV 7,4 kW Fronius Symo 7.0-3-M południe

  6. #31066

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1964as Zobacz post
    Ogrzewam klima LG H09AK Prestige, a kabli nie używam, bo nie ma takiej potrzeby nawet jak zdarzały się co prawda rzadko i to parudniowe mrozy poniżej -15.
    I to ma być komfort ?

    Zimne . nieogrzewane podłogi , zimno promieniujące od nieogrzewanej podłogi ?
    Hałas od klimy + wyczuwalny przepływ powietrza ?

    Nierównomierne temperatury w całym domu ...
    Ktoś na forumbudowlanym robił test grzania domu 1 klimatyzatorem i była porażka (zimne podlogi , zróżnicowanie temperatur i wcale nie małe zużycie prądu)

    Jak dla mnie najbardziej komfortowe dla człowieka jest ogrzewanie podłogowe i nie ważne czy to kable/maty czy też ogrzewanie wodne.

    Każde inne jest dużo mniej komfortowe ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #31067

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    I to ma być komfort ?

    Zimne . nieogrzewane podłogi , zimno promieniujące od nieogrzewanej podłogi ?
    Chodzę po domu bez kapci i jakoś tego nie odczuwam.
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Hałas od klimy + wyczuwalny przepływ powietrza ?
    Klima chodzi na najniższym biegu więc halnego nie robi i żeby cokolwiek usłyszeć trzeba słuchać w nocy, a ponieważ śpię w sypialni nie w salonie to jej nie słyszę.
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nierównomierne temperatury w całym domu ...
    No rzeczywiście nierównomierne salon 22-24 sypialnie 20-22
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ktoś na forumbudowlanym robił test grzania domu 1 klimatyzatorem i była porażka (zimne podlogi , zróżnicowanie temperatur i wcale nie małe zużycie prądu)
    Typowe polactwo wyszło nie mam, nie widziałem, nie sprawdziłem, ale wiem bo szwagra siostry syn mówił.
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak dla mnie najbardziej komfortowe dla człowieka jest ogrzewanie podłogowe i nie ważne czy to kable/maty czy też ogrzewanie wodne.
    Tu masz rację "JAK DLA CIEBIE"

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Każde inne jest dużo mniej komfortowe ...
    Bo moje jest mojsze.
    Parterowy szkieletor 104 m2 U ścian 0,14 podłogi 0,11 stropu 0,09.CO Kable na 92m2 (nie używane, żrą prąd a efekt nie współmierny do zużycia),WM Zehnder ComfoAir 350
    CWUPompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW Klimatyzator Daikin FTXZ Ururu Sarara 3,5kW.
    Według OZC 27,6W/m2 według świadectwa energetycznego EK71,1KWh/m2 EP136,5KWh/m2 cokolwiek to znaczy
    PV 7,4 kW Fronius Symo 7.0-3-M południe

  8. #31068
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1964as Zobacz post
    Bo moje jest mojsze.
    Nie tłumacz, szkoda czasu. Mam niemal identyczne doświadczenia jak ty, maty w łazience i wiatrołapie niepotrzebne, w zasadzie cały dom obrabia 1 klima. Jestem średniociepłolubny (22-23), a w domu nie chodzę w kapciach bo nie ma takiej potrzeby. Dla mnie jest komfortowo, a koszty inwestycyjne nie mają sobie równych (3 konwektory i klima). Gdybym wpakował kasę w typową PC to na zero w porównaniu do teraz wyszedłbym chyba po 30 latach i to w bardzo optymistycznym wariancie..

  9. #31069

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalck81 Zobacz post
    a w domu nie chodzę w kapciach bo nie ma takiej potrzeby.
    Ja chodzę z przyczajenia żona i syn kapci nie używają, a żona chyba jak każda żona ciepłolubna i pierwsze co jej marznie to stopy, później nos
    Parterowy szkieletor 104 m2 U ścian 0,14 podłogi 0,11 stropu 0,09.CO Kable na 92m2 (nie używane, żrą prąd a efekt nie współmierny do zużycia),WM Zehnder ComfoAir 350
    CWUPompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW Klimatyzator Daikin FTXZ Ururu Sarara 3,5kW.
    Według OZC 27,6W/m2 według świadectwa energetycznego EK71,1KWh/m2 EP136,5KWh/m2 cokolwiek to znaczy
    PV 7,4 kW Fronius Symo 7.0-3-M południe

  10. #31070

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1964as Zobacz post
    Chodzę po domu bez kapci i jakoś tego nie odczuwam.

    Klima chodzi na najniższym biegu więc halnego nie robi i żeby cokolwiek usłyszeć trzeba słuchać w nocy, a ponieważ śpię w sypialni nie w salonie to jej nie słyszę.

    No rzeczywiście nierównomierne salon 22-24 sypialnie 20-22

    Typowe polactwo wyszło nie mam, nie widziałem, nie sprawdziłem, ale wiem bo szwagra siostry syn mówił.

    Tu masz rację "JAK DLA CIEBIE"


    Bo moje jest mojsze.
    Mam w salonie klimę Gree 3,5KW na R32 i próbowałem tą klimą grzać dom , więc coś tam mogę powiedzieć ..
    Jak dla mnie nawet na pierwszym biegu klima jest słyszalna i tyle ...
    Jedna klima nie potrafi ogrzać całego domu (wszystkich pomieszczeń) jednakowo.
    Z tego co piszesz masz aż 4 stopnie różnice w całym domu 22-24 i 20-22 więc widać dogrzewa nierównomiernie.
    Klima kanałowa potrafi równomiernie nagrzać cały dom , ale nawet wtedy w łazienkach montuje się maty grzewcze albo kable , bo nadmuchu ciepła w tych pomieszczeniach się nie robi (jak jest rekuperacja).

    Nawet wielki "fan" ogrzewania nadmuchowego kanałowego TB proponuje kanałówka + maty grzewcze (lub kable).

    Jak dla mnie ogrzewanie nadmuchowe nie jest komfortowe , ale oczywiście to moja indywidualna opinia ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 27-01-2019 o 13:15
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #31071

    Domyślnie

    Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na drobny szczegół ty masz dom murowany ja szkieletowy, a to wielka różnica.
    Masz rację nie da się ogrzać całego domu wszystkich pomieszczeń jednakowo, wiele zależy od rozkładu pomieszczeń.
    Ja mam klimę w salonie który jest umieszczony centralnie 2 sypialnie na prawo i sypialnia i kuchnia na lewo od salonu.
    Różnica 2 stopni pomiędzy salonem a pozostałą częścią nie jest dla mnie problemem, to raczej na plus.
    I żeby nie było w każdym pomieszczeniu mam zainstalowane elektryczne maty podłogowe ze sterownikami dla każdego pomieszczenia indywidualnie,bo też nie chciało mi się wierzyć że "TO" da radę, a jednak sprawdza się. Mat nie używam i jestem zadowolony nie wiem może gdyby temp. przez 2 tygodnie byłaby poniżej -10 trzeba byłoby się z matami przeprosić.
    Ostatnio edytowane przez 1964as ; 27-01-2019 o 13:26
    Parterowy szkieletor 104 m2 U ścian 0,14 podłogi 0,11 stropu 0,09.CO Kable na 92m2 (nie używane, żrą prąd a efekt nie współmierny do zużycia),WM Zehnder ComfoAir 350
    CWUPompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW Klimatyzator Daikin FTXZ Ururu Sarara 3,5kW.
    Według OZC 27,6W/m2 według świadectwa energetycznego EK71,1KWh/m2 EP136,5KWh/m2 cokolwiek to znaczy
    PV 7,4 kW Fronius Symo 7.0-3-M południe

  12. #31072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1964as Zobacz post
    ...
    Dobrze rozumiem że typowo grzejesz tylko klimą i to przeważnie wystarcza? Domek masz dobrze docieplony jak na dom parterowy, czyli dobrze sufit i podłogę, a trochę mniej ściany gdyż przez nie będą niższe straty ciepła niż przez resztę. Jednym słowem mając U ściany na poziomie 1 wiele lepiej by nie było a większe koszta inwestycji. Nie myślałeś o PV? Mając wszystko na prąd to łatwy sposób na spore oszczędności. Kolega je montował na kredyt na specjalnych warunkach i chwali sobie że rata jest niewiele wyższa od rachunku za prąd,a po paru latach spłaty będzie na plus.

  13. #31073
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar mariusz1959
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Żytno
    Kod pocztowy
    97-532
    Posty
    7

    Domyślnie

    Przebrnąłem przez kikaset stron tego tematu omijając w miarę możliwości posty P. TB i dalej nic nie wiem w związku z tym proszę o opinię :
    dom szkieletowy 83 m.kw. uż + garaż ok. 30 m.kw. nieocieplony,i oddzielony dylatacją podłogi od domu. Izolacja 3 x 30 czyli 10 XPS + 20 EPS, ściany 5 + 15 wełny + 10 cm fasadowej, strop nad poddaszem nie użytkowym 30 cm granulatu wełny. Powietrzna pompa ciepła do cwu i częściowo do podłogówki wodnej + kominek na pellet z zasobnikiem w pomieszczeniu gospodarczym lub powietrzna pompa ciepła tylko do cwu + klimatyzator kanałowy, rekuperator, Być może PV, W łazience folia grzewcza,

Strona 1554 z 1554

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony