dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 1554
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 31073
  1. #4001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ... (szkoda że jeszcze nie policzył ile trzeba dołożyć do tego żeby mieć szansę na rachunki 500 zł/rok)
    ..
    jak nie policzył jak policzył - trzeba zainwestować w/g Dudy 200zł/m2 pow budynku w kolektory hybrydowe PVT - czyli dom 100m2 = 20000zł inwestycja

  2. #4002
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Jak zabierzemy jedną ścianę, to automatycznie znika "wnętrze" sześcianu więc trudno mówić o jakiejkolwiek izolacji.

    I co, zdałem? Z tą 1/4 zgadza się Pan?

    I co Panie TB, da Pan jakieś wyjaśnienie, bo samo "nie" to trochę za mało.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  3. #4003
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    I co Panie TB, da Pan jakieś wyjaśnienie, bo samo "nie" to trochę za mało.
    Z pomiaru wyszło mi, że około 1/10.

  4. #4004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Misiu dalej swoje. Jednak mamy też nowy faktor, o czym przypominam. Dr. ppoż Inżynier honorowy Duda.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #4005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dlaczego mam w swoim wątku nie pisać o tym co robię? Przecież nie musi Pan izolować domów! Przecież może Pan uważać, że płaci mi się za pisanie, a przez 23 lata żadnej instalacji nie wykonałem.

    Ja mam codziennie takie maile:
    Jak Pan chce xxxx to telefonicznie.
    . Jak się idealnie zastosował do recept misia. Np popatrzcie państwo! A są tu tacy którzy sieją defetyzm i oskarżają misia o pozerstwo i nieuctwo. Dbajmy o misia bo bez niego zginiemy z nudów.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #4006
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Z pomiaru wyszło mi, że około 1/10.
    Z pomiaru? To znaczy, że Pan nie liczył tego, tak? To może pochwali się Pan jak Pan to mierzył.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  7. #4007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Z pomiaru? To znaczy, że Pan nie liczył tego, tak? To może pochwali się Pan jak Pan to mierzył.
    Weź, przestań! Akurat Brzęczkowski powie ci ile to jest. Misiu ma problem z policzeniem pieniędzy w portfelu a ty mu z czymś taki wyjeżdżasz.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #4008
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Z pomiaru? To znaczy, że Pan nie liczył tego, tak? To może pochwali się Pan jak Pan to mierzył.
    licznik jest wiarygodny. Liczenie jest mało wiarygodne - bo opiera się na proporcji strat ciepła i dotyczy materiałów izotropowych warunkach stabilnych.

    Pomiar jest prosty - stała temperatura wewnątrz utrzymywana kablami i elektroniką + podlicznik.
    Może Pan dokładać izolacji, stawiać sześcian na zmrożonej ziemi - ciekawe obserwacje - jak się zachowuje strumień ciepła w warunkach niestabilnych.
    Może Pan do sześcianu wstawić wężyk i podać ciśnienie 50Pa - zobaczy Pan wtedy jak rośnie zużycie na utrzymanie stałej temperatury.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 23-12-2013 o 12:39

  9. #4009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nijak kol.TB tezy do rzeczywistości nie pasują. Można uzyskać parametry domu pasywnego przy izolacji 18cm pod posadzką i bez rekuperatora.Można podgrzać grunt pod domem przy pomocy kolektora słonecznego. Można latem usmażyć jajko na dachu krytym papą w co kol. wątpi.
    Nie istnieje jedynie słuszne rozwiązanie w postaci kabli grzewczych .
    Co nie oznacza że nie życzę wszystkiego najlepszego w sprzedaży kabli .

  10. #4010
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Nijak kol.TB tezy do rzeczywistości nie pasują. Można uzyskać parametry domu pasywnego przy izolacji 18cm pod posadzką i bez rekuperatora.Można podgrzać grunt pod domem przy pomocy kolektora słonecznego. Można latem usmażyć jajko na dachu krytym papą w co kol. wątpi.
    Nie istnieje jedynie słuszne rozwiązanie w postaci kabli grzewczych .
    Co nie oznacza że nie życzę wszystkiego najlepszego w sprzedaży kabli .
    Może i można - ja piszę w tym temacie o tym czym się zajmuję. A w temacie poza kosztami - jest jeszcze "komfort". Uważam ogrzewanie podłogowe z własnym termostatem w każdym pomieszczeniu, za najbardziej komfortowe.
    Co do magazynowania ciepła --- rozbieraliśmy takie instalacje w trzech domach ISOMAX w Wielgolesie Duchnowskim Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	isomax idea.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	231594 mimo zaizolowanego magazynu i kolektora na całym dachu i ścianach - ziemię pod domem zagrzano do 16 stC latem - koszt wypruwanej instalacji 100 000zł ze 110m2 domów

  11. #4011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    ...koszt wypruwanej instalacji 100 000zł ze 110m2 domów
    Na skupie? No to w końcu coś zarobiłeś.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #4012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ostatnio jak naprawiałem auto, to wylegiwałem się pod nim.
    Na betonie w garażu oprócz koca i starego dywanu nie było nic więcej. i? i z początku było neutralnie potem już przyjemnie ciepło !! faktycznie 6x lepiej gdzie temperatura w garażu -1st !! to dało się wytrzymać na betonie !! Ale brzeczek będzie brzęczał nadal swoje głupoty ! nie dość że liczbowo jest zupełnie, ale to zupełnie co innego ! to jeszcze w prymitywnych doświadczeniach się to potwierdza !! co przeczy tym hipotezą brzeczką.

  13. #4013

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    TO KLASYFIKACJA SPRZED 20 LAT
    To komórka sprzed 20 lat:Załącznik 231555

    Za kilka lat wchodzi - standard zero!
    Proszę podać link gdzie jest określone kiedy i jak liczony standard zero wejdzie za kilka lat bo jako jedyny na dziś ma Pan taką wiedzę w Polsce. Skoro Pan wie, że wejdzie to pewnie może nawet ktoś z rządu o tym wie?

    Ja wiem, że UE by sobie życzyła standardu zero w 2021 roku, ale na życzeniach się skończyło i w Polsce od 2021 będzie standard 70kWh/m2/r. Czyli jeszcze przed nami 8 lat do domów 7 litrowych. A dom zero ..... uff ciężko to wydedukować, ale pewnie koło 2030 dowalą domy 30kWh/m2/rok plus własna produkcja energii co by szumnie nazwać to domy "około zerowe" czy "autonomiczne".
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  14. #4014
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    Proszę podać link gdzie jest określone kiedy i jak liczony standard zero wejdzie za kilka lat bo jako jedyny na dziś ma Pan taką wiedzę w Polsce. Skoro Pan wie, że wejdzie to pewnie może nawet ktoś z rządu o tym wie?

    Ja wiem, że UE by sobie życzyła standardu zero w 2021 roku, ale na życzeniach się skończyło i w Polsce od 2021 będzie standard 70kWh/m2/r. Czyli jeszcze przed nami 8 lat do domów 7 litrowych. A dom zero ..... uff ciężko to wydedukować, ale pewnie koło 2030 dowalą domy 30kWh/m2/rok plus własna produkcja energii co by szumnie nazwać to domy "około zerowe" czy "autonomiczne".
    Jak rząd coś wymyśli żeby przypodobać się komisji unijnej do faktycznie za kilka lat możemy mieć standard zero, ile to bzdur na wprowadzali.

    pozdrawiam Tomasz
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

  15. #4015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Może i można - ja piszę w tym temacie o tym czym się zajmuję. A w temacie poza kosztami - jest jeszcze "komfort". Uważam ogrzewanie podłogowe z własnym termostatem w każdym pomieszczeniu, za najbardziej komfortowe.
    Co do magazynowania ciepła --- rozbieraliśmy takie instalacje w trzech domach ISOMAX w Wielgolesie Duchnowskim Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	isomax idea.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	231594 mimo zaizolowanego magazynu i kolektora na całym dachu i ścianach - ziemię pod domem zagrzano do 16 stC latem - koszt wypruwanej instalacji 100 000zł ze 110m2 domów
    Tyle,że taką samą instalację można wykonać za ułamek tej kwoty.A temp.pod chudziakiem 16oC jest gwarantem że pkt. rosy pod izolacją nie wystąpi.To z kolei gwarantuje że izolacja ma stałą lambdę. Co z kolei oznacza że straty ciepła między posadzką 25oC a chudziakiem 16oC są minimalne.
    Bez takiej instalacji mamy niską temp. pod chudziakiem i gwarantowany pkt.rosy.No i teorię,że musi być 30-40-50cm izolacji .Absurdalna sytuacja. Gigantyczna grubość izolacji ,która i tak generuje wykraplanie wilgoci.Czyli degradację izolacji.

  16. #4016
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dlaczego mam w swoim wątku nie pisać o tym co robię? Przecież nie musi Pan izolować domów! Przecież może Pan uważać, że płaci mi się za pisanie, a przez 23 lata żadnej instalacji nie wykonałem.

    Ja mam codziennie takie maile:
    Jak Pan chce xxxx to telefonicznie.
    Absolutnie mnie nie interesuje jakie grzejniki, reku i zasobnik zaproponujesz klientowi. Co sprzedajesz wiemy- tym się zajmujesz, nie budujesz domów 0-20... To nie jest odpowiedź na zadane pytanie!
    Zadałem, proste wydawałoby się: A gdzie te wybudowane domy 0-20??
    Potrafisz czytać ze zrozumieniem i odpowiedzieć merytorycznie?
    Żeby nie było- nie jestem wrogiem "domu izolowanego"... bo nie ma takiego.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  17. #4017

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Żeby nie było- nie jestem wrogiem "domu izolowanego"... bo nie ma takiego.
    jak to nie? to może przypomnę:
    ściany 25 cm styro, strop 50 cm wełny, posadzka na gruncie 25 cm styro = w klasyfikacji TB dom nieizolowany
    ściany 5 cm styro, strop 15 cm wełny, posadzka na gruncie 30 cm styro = DOM IZOLOWANY wg TB
    Panie TB życzę wielu klientów w nadchodzącym roku
    ...

  18. #4018
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    licznik jest wiarygodny. Liczenie jest mało wiarygodne - bo opiera się na proporcji strat ciepła i dotyczy materiałów izotropowych warunkach stabilnych.

    Pomiar jest prosty - stała temperatura wewnątrz utrzymywana kablami i elektroniką + podlicznik.
    Może Pan dokładać izolacji, stawiać sześcian na zmrożonej ziemi - ciekawe obserwacje - jak się zachowuje strumień ciepła w warunkach niestabilnych.
    Może Pan do sześcianu wstawić wężyk i podać ciśnienie 50Pa - zobaczy Pan wtedy jak rośnie zużycie na utrzymanie stałej temperatury.
    Panie TB, cały świat nauki opiera się na liczeniu. Powstają teorie opisujące zjawiska fizyczne, modele matematyczne pozwalające z dużą dokładnością przewidywać przyszłe stany - to wszystko dzięki liczeniu. A Pan? Pan jest outsiderem wśród badaczy (), bynajmniej w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Odrzuca Pan rzeczywistość, a swoją własną, alternatywną wciska Pan ludziom pod groźbą okrzyknięcia łajdakiem i nieukiem. Najwyraźniej nic Pan wcześniej nie policzył, a brednie, które Pan wypowiada () nigdy nie będą słowami proroka dla myślącego człowieka, choć pewnie bardzo Pan by tego chciał. Pańskie eksperymenty ze styropianem w roli głównej (których w rzeczywistości pewnie nie istnieją), są żenujące, a wyciągnięte z nich wnioski potwierdzają Pańską schizofrenię. Jest dla mnie całkowicie zrozumiałe, że wywalili Pana z WAT,bądź co bądź to prestiżowa uczelnia, zachodzę jednak w głowę jak Pan się na nią w ogóle dostał. Pan ze swoim analfabetyzmem powinien mieć trudności w szkole średniej z fizyką (no chyba, że nauczyciel koncentrował się na różnych doświadczeniach, a liczenie zaniedbywał).
    Może i ładnie Pan pisze, może i całkiem nieźle rymuje, może jest Pan świetnym rysownikiem, ale niech Pan nie obala żadnych teorii (ani nie tworzy nowych) bo nie ma Pan merytorycznych podstaw.

    NIe mam żadnych złudzeń, że cokolwiek co tu napisałem do Pana trafi. A Wy Szanowni Koledzy z forum nie psujcie swoich humorów tym co kolega TB tu wypisuje. W sumie o ile nie rozwala innych wątków swoją nachalną obecnością, jest tylko zabawny - niczym Dżony Radyjko - najsłynniejszy głupek mojego miasta
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  19. #4019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Choć sam temat ,0-20kWh jest ciekawy,to 4800 postów jest absurdalne.Może dla tego oni mają autostrady a my nie.Może dla tego mają dobre samochody a my nie.Może dla tego naszymi świętami są nieudane powstania.Może my tak mamy coby było źle .Taka frustracja końconoworoczna.

  20. #4020

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Nie wiem jaki dom planujesz - duży, mały, lekki, ciężki? Gdybym jednak sam się drugi raz budował to tylko płyta "temi ręcyma" - od A do Y samodzielnie a tylko Z czyli beton z betoniarni pompą.
    Jak ławy fundamentowe to głębokość zależy od gruntu i sposobu ich ocieplenia. Jeśli jak na zdjęciu ława ma być w izolacji to może być tak płytko jak grunt pozwoli.
    Też zrobiłbym płytę gdybym miał pieniądze, i też "tymi ręcyma" tak jak planuję wybudować cały dom. Może w nowym roku coś się ruszy i będzie płyta, choć to mało prawdopodobne, ale nadzieję trzeba mieć

Strona 201 z 1554

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony