dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 1554
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 31073
  1. #10001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Szanowny Panie Barth3z... Jak Pan będzie chciał złożyć Sobie nową np Skodę Yety - to wyjdzie Panu nie tak dobrze jak fabryczna i dwa razy drożej!!!
    Pan podaje ceny dla składających dom samodzielnie.
    Jak ja coś instaluję to kupuję mitsubishi za 750 euro ( bo mam 50% czy 45% rabatu) i VAT 8 % wiec z montażem będzie taniej niż u Pana sam zakup gorszego urządzenia.
    Ma Pan kasę i czas - to buduje Pan sam, większość ludzi na to nie stać, lub nie mają czasu.
    Mącisz jak zwykle. To że masz rabat 50%, to zapewne się nim nie podzielisz z inwestorem bo i po co ? A zakup z 8% VATem możne zrealizować wszędzie ! Nawet w Internecie.

    PS. Też mam rabat 45% na LG i mogę kupić takie urządzenie za 2,5k, ale to chyba nie o to chodzi.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #10002
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Mącisz jak zwykle. To że masz rabat 50%, to zapewne się nim nie podzielisz z inwestorem bo i po co ? A zakup z 8% VATem możne zrealizować wszędzie ! Nawet w Internecie.

    PS. Też mam rabat 45% na LG i mogę kupić takie urządzenie za 2,5k, ale to chyba nie o to chodzi.
    To dlaczego Pan podaje cenę 10 000 za kanałówke z ppci jak to z kablami i automatyka tyle wyjdzie? O co Panu chodzi?
    Jak dystrybutor może Panu dać 45 % na LG - to ile ma dystrybutor?
    - Co do dzielenia się... każdy z czegoś żyje, gdyby ceny w necie nie były 20% wyższe niż w sklepach, to sklepy by poupadały. A tak - w necie kupi Pan centrale X za 6000zł a w sklepie taką centralę z kanałami, skrzynkami, anemostatami.
    A zakup z 8% VATem możne zrealizować wszędzie ! Nawet w Internecie.
    To oszustwo skarbowe - ja podałem 8 % - bo w cenie domu!

  3. #10003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No to pytanie do specjalistów i użytkowników:
    - ile będzie kosztować dodatkowy zestaw kanałów do ogrzewania/ chłodzenia klimakonvektorem,
    - jakie są wymagania odnośnie usytuowania anemostatów i rodzaju tych kanałów,
    - ile będzie kosztować urządzenie,
    - jak to zmontować (ogólnie),

    Mój domek parterowy 13x13m, 127m2 pow. użytkowej. Proszę w miarę możliwości o wersję profesjonalną i taką kombinowaną, ale tańszą.
    Proszę.
    Ja mam tanie/ darmowe drewno i chcę się na nim oprzeć, ale muszę rozważyć wszystkie alternatywy, żeby później spać spokojnie.

  4. #10004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To dlaczego Pan podaje cenę 10 000 za kanałówke z ppci jak to z kablami i automatyka tyle wyjdzie? O co Panu chodzi?
    Za ile zatem sprzedasz klientowi Daisekaia z kanałówką ?

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jak dystrybutor może Panu dać 45 % na LG - to ile ma dystrybutor?
    45%
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #10005
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Za ile zatem sprzedasz klientowi Daisekaia z kanałówką ?
    Ja nie sprzedaję pomp ciepła . Przychodzimy i robimy instalacje.

  6. #10006
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Jak dystrybutor może Panu dać 45 % na LG - to ile ma dystrybutor?

    45%
    Ależ Pan ma pojecie o temacie....

  7. #10007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ja nie sprzedaję pomp ciepła . Przychodzimy i robimy instalacje.
    Za ile zatem zrobisz taką instalację z Daisekaiem i kanałówką ?

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ależ Pan ma pojecie o temacie....
    No to wytłumaczę, bo chyba nie zakumałeś. Dystrybutorem jest członek rodziny. Sprzeda mi te urządzenie bez marży.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #10008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    perm, zauważ, że w kszhowym domku, te 30cm ma większe uzasadnienie niż jakimkolwiek innym domu. Tam nie robisz opaski poziomej pionowej i nie robisz ocieplenia fundamentów żeby utrzymać ciepło pod posadzką. Ale pewne jest to, że takiego domku nie wymyślił dzięki TB. A może ? ...
    U niego tak, bo celuje w taki a nie inny dom. Dobrze to wszystko przemyślał i będzie to działać. Nie daje jednak 30 cm od gruntu i 16 cm na ściany jak to niektórzy mają. Chodzi jednak o Brzęczkowskiego i jego kłamstwa których kszhu nie chce dostrzegać. Jeżeli swój dom wymyślił po czytaniu Brzęczkowskiego to mogę się tylko uśmiechnąć. Nie chciało mu się poczytać materiałów powszechnie dostępnych a w przeciwieństwie do Brzęczkowskiego wiarygodnych?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #10009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    ...No i widzisz jak się okiwałeś? Jazgotałeś na mnie za ten styropian od gruntu, teraz się pytam dlaczego nie odnosisz się do tego co proponuje merkava to wypisujesz elaboraty bez pokrycia. Setki razy piszę, że TB pokazuje drogę rozwoju budownictwa, która znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości więc udajesz, że tego nie widzisz, czy nie rozumiesz co piszę?
    TB pokazuje drogę do budownictwa?
    Chyba nie myślącym matołom. Pisałem nie o styropianie tylko o równym traktowaniu przegród w całym domu. Tak jak jest to w normach których Brzęczkowski nie zauważa. Rozumiem co piszesz i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że przyznanie się do błędu to dla ciebie ujma na honorze nie do przyjęcia. Wpisz sobie mnie do ignorowanych bo od tej pory będę się tylko z ciebie nabijał. Na nic innego nie zasługujesz.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #10010
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    No to wytłumaczę, bo chyba nie zakumałeś. Dystrybutorem jest członek rodziny. Sprzeda mi te urządzenie bez marży.
    na LG dostanie Pan 45% u każdego dilera i to nie z rodziny.

  11. #10011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Planuję zrobić to tymi samymi kanałami co wentylację - nawiewy w każdym pomieszczeniu na wysokości ~1m od podłogi.
    Zastanawiam się nad możliwością przeniesienia ciepła przez powietrze w największe mrozy, przy wydatku ~150m3/h.
    Przy domku 15kWh/m2*rok i pow. 100m2 trzeba średnio te 15kWh dziennie w sezonie, a przy -20 ok 30kWh.
    Powietrze w tych warunkach może przenieść 1,2kWh/dobę*K, więc niby przy temp. powietrza nawiewanego około 50st C by się udało, ale taka kanałówka tyle chyba nie da. Jeśli da 35stC, to mamy dt=~15st, więc przez całą dobę nadmucha 18kWh. Nie grzejemy równomiernie przez całą dobę, więc mam obawy co do tego, czy pociągnie.
    Chyba, że razem z kablami. Wtedy kable odpalamy albo nie (na przykład przy ujemnych odpalamy) a kanałówka robi resztę. Poza tym jak tym sterować? Jakieś elektrozawory w kanałach? Jak go zamkniesz to wentylacji też nie ma.

  12. #10012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Jak Brzęczkowski pokazuje drogę rozwoju budownictwa:
    Izolacja pod dom. Minimum 50 cm!!!:
    Przykład podany przez misia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	road_3.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	248488

    Tylko nie piszcie, że to droga. Tak robi już cały świat! Proszę o oklaski dla misia.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #10013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kszhu Ty pewnie studiowałeś jakąś elektortechnikę ? czy inf?

  14. #10014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Setki razy piszę, że TB pokazuje drogę rozwoju budownictwa, która znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości więc udajesz, że tego nie widzisz, czy nie rozumiesz co piszę?
    Setki razy piszesz nieprawdę, TB pokazuje tylko swoją wizję rozwoju budownictwa, w Polsce nie popularną i chce aby była ona jedyna i nie dopuszcza innych rozwiązań. Chodzi o technologię, TB to szkieleciak, a murowaniec doradzają inwestorom nieucy i szkodnicy. Z racji swojej pracy mam do czynienia w wieloma projektami i domy szkieletowe to mniej niz 5% całości, a zgłaszają sie do mnie ci którym zalezy na energooszczędnosci. Pozostali ktorzy z róznych względów nie budują domu energooszczędnego (kwestie finansowe, brak przekonania - to chyba najczesciej) jeszcze rzadziej decydują sie na szkieleciaki. Nie sądzę aby ta tendencja miała sie zmienic w najblizszych latach. Nie ma w Polsce tradycji budowania w takiej technologii. TB z budownictwem murowanym nie chce miec nic wspolnego a jego zdanie na temat takich domów wszyscy zainteresowani znają. Oczywiscie są pewne cechy wspolne dla róznych technologii takie jak wm, ogrzewanie niecentralne, ale twierdzenie ze to tylko TB ma zasługi w krzewieniu wiedzy w tej dziedzinie to naduzycie

  15. #10015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Rolą inżyniera jest rozwiązywać problemy, a nie ograniczać się do jednej słusznej religii.

  16. #10016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Jak Brzęczkowski pokazuje drogę rozwoju budownictwa:
    Izolacja pod dom. Minimum 50 cm!!!:
    Przykład podany przez misia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	road_3.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	248488

    Tylko nie piszcie, że to droga. Tak robi już cały świat! Proszę o oklaski dla misia.
    To na pewno nie droga,moze jakas hala, hangar, magazyny, droga nie, skąd Tobie to przyszło do głowy.

  17. #10017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Np. jeśli potrzebuję jednego dnia ~6kWh, mam 10h taniej taryfy, wychodzi po ,6kWh/h, kable mają >8kWh. Mam dostarczyć wymaganą moc "jednym" strzałem czy lepiej równomiernie? Ja z doświadczenia wiem, że o wiele lepiej to drugie. A zrobić to wodną? Nierealne.
    Czyli robisz dwa "pyknięcia". od 5-6 rano i od 14-15 popołudniu. W czym problem żeby zrobić to na wodnej podłogówce?

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Zmniejszam, mniej więcej o pojemność pomieszczenia, ogrzewaną kubaturę - przynosi to jakieś oszczędności i zwiększa komfort.
    Ale konkretnie. Jakie pomieszczenia masz na myśli?

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Lament był o grubość więc nie mieszaj z gwc
    O sprawność ! TB pytał, po co do rurowego wsypywać żwir I stąd te 20cm. Jak zwykle niedopowiedzenia...

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Wnosi więcej kłamstw i oszustw to bez dwóch zdań. TB pisze tylko o wizji współczesnych domów i jakoś tak się składa, że to o czym pisze jest wdrażane, rozwija się a nydar wymyśla nieekonomiczne bzdury. Widziałeś gdzieś na świecie dokładnie takie rozwiązania? Raczej nie. Dlatego, że nikt na to nie wpadł chociaż wielu się koło tych tematów kręciło czy dlatego, że bez sensowne?
    Fakt, że nie jestem zwolennikiem RSŚ'a, ale WMG tak.

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Jak to ten sklep z przewijających się fotek (coś a'la kontener stojący na ziemi) to 0stC całkiem możliwe, dobrze, że nie ujemne. W zagłębionym w grunt domu będzie więcej ale też bez nydarowej przesady - ziemia to nie grzałka
    TB twierdzi, że ma 30cm styro pod tym sklepem. Jakie zatem musiałby zaistnieć warunki atmosferyczne, żeby te czujniki pod styro pokazały 0oC ???
    Bądźmy realni i poważni ...


    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Oczywiście, że odstęp! Jak inaczej? Osobiście planowałem 1 rząd a miejsca mam na 3 z trackerami. No i jak tracker to nie pokrycie dachu
    Aaa no widzisz. A ja chcę podejść do tematu "chytrze" jak to merkava napisał. Czyli załatwić 2w1. Panele będą stanowiły odrazu pokrycie dachu. A z tym trakerem jedoosiowym to sięzastanów. Podawałem Ci wcześniej ile % uzyskasz dzięki trakerom względem stałego nachylenia.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #10018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    na LG dostanie Pan 45% u każdego dilera i to nie z rodziny.
    No tak ... napewno. Zapędziłeś się w kozi róg i pisząc takie kłamstwo myślisz, że będzie OK ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  19. #10019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To na pewno nie droga,moze jakas hala, hangar, magazyny, droga nie, skąd Tobie to przyszło do głowy.
    Zdziwisz się ale droga. EPS daje się jako wypełnienie nasypów. Zobacz zresztą:
    http://www.epsindustry.org/other-applications/geofoam
    Brzeczkowski swoim zwyczajem bezmyślnie wkleił to zdjęcie jako dowód na to ile styro daje się pod dom. Dla niektórych to będzie mocny argument. Tak tworzy się nowa jakość w budownictwie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #10020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Zdziwisz się ale droga. EPS daje się jako wypełnienie nasypów. Zobacz zresztą:
    http://www.epsindustry.org/other-applications/geofoam
    Brzeczkowski swoim zwyczajem bezmyślnie wkleił to zdjęcie jako dowód na to ile styro daje się pod dom. Dla niektórych to będzie mocny argument. Tak tworzy się nowa jakość w budownictwie.
    Zartowałem, inaczej sie nie da widząc opis TB do swoich przykładów

Strona 501 z 1554

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony