dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    al-

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    kalisz-ostrów
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    9

    Domyślnie Ocieplenie domu=wyburzenie ścian?

    Witam mieszkam w domu który zbudowany został 20 lat temu, ściana zewnętrzna jest trójwarstwowa i jej budowa wygląda tak:
    nośna najprawdopodobniej kratówka 25cm grubości, następnie jest ocieplenie z 4cm wełny i 12cm kratówki jako warstwa licowa.
    Niestety na dzisiejsze standardy dom jest słabo ocieplony i z projektu wynika że średni współczynnik przewodzenia ciepła wynosi od 0,65 do 0,71W/m2K
    Czytałem już wiele o docieplaniu takich ścian od zewnątrz i wewnątrz, a mnie interesuje coś takiego:
    usunięcie warstwy licowej i dołożenie do niej np 20cm wełny czy styropianu i na to tynk.
    Czy taka zmiana jest możliwa? wiem, że trzeba by się liczyć z dużymi kosztami, ale w domu jest niestety zimno.
    Dach będzie docieplany i z tym nie ma problemu, ale co z tymi ścianami?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Nu ale o co chodzi?

    Masz w planie ocieplanie, to dokładasz tam styropian po wierzchu, pewnie by się trzeba zastanowić w jakim miejscu ściany powinny być okna,
    /tak z sufitu ciężko to wymyśleć, zapewne są jakieś węgarki czy coś takiego ?

    te diabelskie podszepty o "usuwaniu" warstwy cegieł odrzuć, to ładna cecha charakteru umieć przestać brnąć w błędy

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    al-

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    kalisz-ostrów
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie wiem czy są węgarki musiałbym się spytać osoby która ten dom budowała, chyba, że można to sprawdzić samemu(oczywiście bez rozwalania czegoś )
    Co do dołożenia ocieplenia do istniejącej ściany to nie wchodzi w grę, wiele to nie da do tego ściany będą zbyt grube i wymagało by to poszerzenia okapów, dom to nie jest prosty klocek jakie budowano dawniej tylko ma bardziej skomplikowany kształt, poza tym znajomi tak zrobili i teraz mają zawilgocone ściany bo jest coś nie tak z punktem skraplania rosy chyba.
    Dlaczego uważasz, że to brnięcie w błędy? koszty nie były by dużo większe bo wyburzyć wiadomo łatwo, ale będę wdzięczny za każde sugestie bo wiadomo, że fachowcy dla zysku mogą powiedzieć to co chce się usłyszeć.
    Aha warstwa nośna nie jest z kratówki tylko z suporeksu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    No to wyburzaj. Decyzję zdaje się już podjąłeś a tu oczekujesz poklasku. To klaszczę - wyburzaj...

    Zrób tylko wstępnie badanie /odkrywkę/ w miejscu wieńców, nadproży, tych tajemniczych "okapów" itp
    czy przypadkiem nie "łapią" obu murów - wtedy masz problem...
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 09-08-2013 o 19:31

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    al-

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    kalisz-ostrów
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kolego nie chce poklasku i decyzji nie podjąłem, mam na to ok rok czasu ponieważ znalezienie dobrej ekipy z wolnym terminem też nie jest hop siup.
    Wiem, że każdy dom może być zbudowany inaczej, dlatego się pytam na tym forum, może ktoś już tak zrobił?
    Jeżeli możesz to napisz jak Ty byś takie coś zrobił? Co jeżeli 3 warstwa łapie wieńce itd?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Nie 3 warstwa łapie wieniec , tylko ew. wieniec łapie 3 warstwę...
    To zobaczy się zapewne po odkuciu kawałka tynku z zewnątrz na wysokości mnie więcej stropu...

    I jeżeli tak jest - to koniec prac, trzeba potynkować z powrotem

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    al-

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    kalisz-ostrów
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam wysyłam zdjęcia projektu, bardzo proszę o ocenę co można tu zrobić, w razie czego mogę jakieś dosłać.






    Co do okien, były by zamontowane w warstwie ocieplenia, myślę, że to nie był by wielki problem-tylko wiadomo koszty, kasa...
    Ostatnio edytowane przez al- ; 29-08-2013 o 10:09

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Nu zgodnie z przewidywaniami wieniec łapie zewnętrzną warstwę...
    Czyli trzeba sobie raczej odpuścić burzenie ?

    Chyba że jak już się bardzo napaliłeś - wywalasz cegły, zastępujesz je styropianem.
    Tylko skoro nie można "pogrubić" ściany, będą mostki termiczne przy tych "wieńcach".
    Ale oczywiście ściana będzie "cieplejsza"...

    Co do ekonomii to strzelam z sufitu że koszty tych operacji
    wyrówna zmniejszony wydatek na gaz przez najbliższe 30 lat ?
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 01-09-2013 o 05:15

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    al-

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    kalisz-ostrów
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    9

    Domyślnie

    To wyburzenie mam nadzieje nie będzie miało wpływy na stan budynku(nośność)?
    Także załóżmy, że wyburzam i ocieplam styro/wełną w miejscu wieńca mogę ew dołożyć pas ocieplenia który powinien zlikwidować mostek-dobrze myślę?(nawet by to fajnie wyglądało patrząc na estetykę)
    Szkoda, że wieńca nie można ściąć na równo ze ścianą nośną
    Czy zrobić to wszystko jeszcze inaczej? sam już powoli się waham bo dom ma bardzo skomplikowany kształt(za tym idą koszty...), poza tym chce przejść z ogrzewania gazowego na węgiel, może samo to da mi więcej?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stanley1

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, nieco odgrzeje kotleta. Mam podobny problem tz. ściana trójwarstwowa z pustką- jednak ok 15 lat temu pustka została wypełniona materiałem przypominającym strzępki wełny. Myślę nad termoizolacją i stąd pomysł usunięci licówki (wykonana jest z cegły dziurawki) wraz z ta pseudo izolacją i zastąpienie tego 20cm warstwą styropianu. Czy autor wątku jest jeszcze na forum i może się podzielić informacją czy już wykonał tą operacje? Może ktoś z forumowiczów przedstawi swoją opinie w tym temacie. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony