dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justka9
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie RAMZES Justyny i Łukasza - Komentarze

    Zapraszam do komentowania

  2. #2

    Domyślnie

    Gratuluję wyboru ! to jeden z moich ulubionych projektów I trzymam kciuki .

  3. #3

    Domyślnie

    Witam Ramzesowiczów
    Projekt świetny - też wybrałem Ramzesa .
    Jestem na etapie fundamentów. Prace cały czas posuwają się do przodu ( a może raczej do góry ).
    Zmian wielkich nie wprowadziłem.
    Łazienkę przy pokoju przekwalifikowałem na garderobę z wejściem z korytarza, powiększając nieznacznie łazienkę podstawową. Pewnie oddzielę również kuchnie od jadalni drzwiami przesuwnymi chowanymi w ścianie.
    Poddasze zostanie podniesione o dwa pustaki.
    W nawiązaniu do projektu to przyznaję, że to jest dom którego szukałem. Dom parterowy z poddaszem użytkowym. Poddasze przeznaczam dla gości natomiast dół dla potrzeb mojej rodzinki tj. żony i córki.

    Życzę szybkiego startu

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justka9
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    witam kolejnego ramzesowicza
    Tez zastanawiałam się nad tą garderobą przy sypialni, ale zawsze marzyłam o prywatnej łazience, tylko dla mnie i mężą, gdzie nie kręcą się dzieci czy goście, więc wygrała łazienka. Poddasza nie robimy użytkowego, może w przyszłości, ale na razie przy 2 osobach to ten dół i tak jest bardzo duży. Na górze jedno pomieszczenie będzie suszarnią z garderobą na zimowe płaszcze itp, a drugie pomieszczeniem rekreacyjnym. Stół pingpongowy już czeka
    Jeśli możesz to prześłij proszę kilka zdjęć z budowy.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justka9
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    wiecie jak to zrobić, żeby na dole te linki do dziennika nie były takie długie tylko napisane było DZIENNIK i KOMENTARZE. nie wiem jak zrobić taki odnośnik

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety nie wiem ponieważ nie zakładałem jeszcze dziennika.
    Poczytaj trochę na forum.
    Zdjęcia prześlę jak tylko będe na budowie (tylko w sobotę i niedzielę ponieważ pracuję 350km od domku).
    Szczęście jedno, że wykonawcy radzą sobie dobrze zarówno z robotą jak i z organizowaniem materiałów i to w dobrych cenach.

    Pozdrawiam

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Istana
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    okolice Modlina
    Kod pocztowy
    05-180
    Posty
    142
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    i ja gratuluję wyboru, również rozważałam Ramzesa, ale ostatecznie zrezygnowałam z powodu skomplikowanego, a zarazem drogiego dachu. Cóż, nie zawsze można mieć to co się chce. Ktoś kiedyś napisał, że budowa to kompromis pomiędzy tym, co się chce, a tym na co kogo stać
    Ramzes jest piękny, napewno będę śledziła Twój dziennik

    opis, jak wstawić w stopce nazwy DZIENNIK i KOMENTARZE masz tutaj http://forum.muratordom.pl/opis-jak-...rzy,t67204.htm
    Pozdrawiam

  8. #8
    ela_marek_luszowice
    Guest
    ela_marek_luszowice

    Domyślnie

    Witam Nasze dzienniki wystartowały prawie jednocześnie Ale to tak na marginesie...

    Piszesz, że musisz zorientować się o kredycie, bo masz już W-Zetkę i teraz pójdzie z górki. Ojoj, nie tak szybko kochana. Przed Tobą jeszcze tysiące papierków, bo rozumiem, że działka nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego.

    Kliknij do nas i poczytaj co Cię czeka (my to przeszliśmy już). Ale, ale... Najpierw zrób sobie mocną kawę i usiądź wygodnie. Miłej lektury:

    http://forum.muratordom.pl/dziennik-...gi,t157568.htm

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justka9
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    witaj!
    dzięki za wiadomość, ale ja dokładnie wiem co mnie czeka. Pracuje w starostwie powiatowym i przez 2 miesiące pracowałam w wydziale architektury i budownictwa i właśnie zajmowałam się pozwoleniami na budowę, więc znam na pamięć te procedury. Teraz nadal tam pracuje tylko w innym wydziale, ale jestem na miejscu, więc wszystko na bieżąco załatwiam.

  10. #10

    Domyślnie

    W ostatniej chwili zdążyłem.
    Jak wiadomo projekt przewiduje strop drewniany. Zasięgając opinii innych o możliwości poprawy akustycznej takiego stropu oraz z własnego doświadczenia stwierdziłem, że lepszym rozwiązaniem będzie strop gęstożebrowy. Kosztowo porównując konstrukcję do konstrukcji strop drewniany wychodzi tańszy. Jednak uwzględniając w drewnianym wełne gr. 16cm oraz płyty OSB oraz w celu poprawienia izolacyjności akustycznej dalsze warstwy (wełna twarda, płyty włóknisto-cementowe itd.) dopłata nie będzie powalająca. Kilka belek na strop było już przygotowanych - naszczęście firma wykonująca kompleksowo strop i dach zagwarantowała zmianę zakresu bez jakichkolwiek konsekwencji.
    Teraz czas na przemyslenia nad rozwiązaniem wentylacji (mam na myśli kuchnię oraz łazienki) oraz kominek z płaszczem wodnym z podgrzewaniem wodyużytkowej oraz C.O.
    Pozdrawiam Ramzesowiczów

    PS
    Justka9 czekam na informację na placu budowy

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justka9
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    dzięki za informację. Tez mieliśmy zamiar zrobić trop betonowy, ale ostateczna decyzja miała zapaść po konsultacji z architektem, który będzie adaptował projekt.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ania, Tomek i Wojtuś

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie

    Witaj, widzę że nie ja jedna choruję na kuchnię z czerwienią. Za miesiąc montują moją więc wpadnij zerknąć co z tego wyszło - może zmienisz zdanie co do czerwienie (oby nie). Życzymy powodzenia w walce z bankami!!!!!

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasik1984

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    My budujemy w okolicach Polkowic.
    Geodeta już był, czekamy na rezultaty. Miał się z Nami skontaktować i cisza na razie...
    Myslę iż do marca załatwimy wszelkie formalności choć luty jest taki krótki.
    Będziemy stawiać dom porotonem. Przeraża mnie bardzo Nasz dach..ale cóz.
    Więc pytanie do wszytskich na etapie fundamentów - jakich zasadzek mamy unikać? Wiem, że pewnie budując raz jeszcze moglibyście coś zmienić a tym samym zaoszczędzić.
    Domek Kasi i Piotrka

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasik1984

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    A więc tak: bylismy wczoraj u architekta i z całą swoją siłą perswazji przekonał nas do zmiany projektu. Dom podobno jest już nie ekonomiczny w chwili budowania nie mówiąc już o utrzymaniu...Cóż - zastanawiamy się. Ale zaczęliśmy szukać już innych projektów. Podobno to najmilsza z częsci budowani własnego M. Oprócz tego gmina kazała nam poszerzyć droge dojazdową o całe 6 metrów . Uff a to dopiero początek
    Domek Kasi i Piotrka

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwia&paweł
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    2.074
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

    Domyślnie

    Dzień doberek - zajrzałam sobie do dziennika i widzę że podobne gusta mamy (patrząc na zamieszczone inspiracje) Pozdrawiam i obiecuję zaglądać częściej - może coś ładnego podpatrzę
    U nas po staremu czyli Dziennik i Komentarze
    kontakt tu: e-mail

  16. #16

    Domyślnie

    Hej
    Na jakim etapie teraz jesteś ??? Bo wpisy takie nie za nowe
    Napisz co i jak
    Pozdrawiam Lemonca

  17. #17

    Domyślnie

    Oj już doczytałam

    Sorki ja nowa jestem i jeszcze nie ogarniam wszystkiego

    Boze Jak pięknie u Ciebie
    Zaraz dokładnie oblookam Ale faktycznie wszystko w moim stylu Cuuudo !!!!
    Ide nacieszyć wzrok

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony