dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 48
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 948
  1. #581

    Domyślnie

    Ale ja nie chcę kupować Ja chcę sama Wrzosy sobie posadzę w misie przed wejściem do domu, bo je kocham bardzo, ale wieniec będzie na stole i musi być z pomarańczem O rety, ja mam przecież za oknem jarząb szwedzki z pięknymi pomarańczowo-czerwonymi owocami!
    Dzięki Catti!

  2. #582

    Domyślnie

    za co?? sama na to wpadłaś
    nie pisałaś, że na stół
    pomyślałam o drzwiach

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Ale ja nie chcę kupować Ja chcę sama ....wieniec będzie na stole i musi być z pomarańczem
    a może masz miechunkę?
    cudna jest i nie więdnie ani żadnego zapachu nie wydaje



    zainspirowałaś mnie... jutro zamierzam zacząć zdobywanie miechunki

  3. #583

    Domyślnie

    Catti, dam Ci znać, czy ja znalazłam, bo mnie zainspirowałaś pomieszaniem miechunki z jarząbem

    i może do zasadzenia jej u siebie
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 16-09-2015 o 20:16

  4. #584

    Domyślnie

    a wiesz, że to niezły pomysł?
    na razie posadziłam hortensję bukietową
    ale gdyby tak miechunkę machnąć na płocie? to jest myśl!

  5. #585
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Wrzosowy wianek cudo
    Kilka inspiracji




  6. #586

    Domyślnie

    Doriko, dziękuję bardzo za jesienne wianki
    nabrałam jeszcze większej ochoty, żeby coś poczynić
    mam też niewykorzystaną jedną wiklinową kulę....ale jest trochę duża
    dom skończyłam dziś pucować, to może mi się uda w przyszłym tygodniu coś wykombinować z okazji pierwszego dnia jesieni (to już??? ... wierzyć się nie chce)

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Ja chyba jeszcze raz muszę napisać to, co może Wam wcześniej umknęło Mam bardzo twardą wodę i masę zacieków na bateriach, lustrach, płytkach, szybach itd. I nie używam żadnych domestosów i tym podobnych drakońskich środków, które niszczą sprzęty i drenują kieszeń. Używam tylko i wyłącznie PŁYNU DO MYCIA NACZYŃ Z OCTEM Wymieszane pół na pół. Psikam sobie wszystko tym moim roztworem, czekam 10-15 minut i zmywam wodą. Wszystko jest idealnie czyste, zacieki i kamień schodzą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki
    potwierdzam wszem i wobec
    dziś wreszcie zastosowałam: gęsty Fairy (zresztą mój nr jeden, tak jak i tabletki do zmywarki ... lepszych nie ma ) pół na pół z octem i moje luksfery w łazience, jak również szyba w prysznicu wyglądają jakby były wczoraj kupione
    genialne!!! błyszczące....., zapach zdążył się ulotnić, ale dawało równo
    nie ma śladu po zaciekach

    Tomkowa

  7. #587

    Domyślnie

    Catti, ale jestem szczęśliwa Też dziś pucowałam wszystko mieszanką z octem
    Ja już wianki poczyniłam. Ostatni będzie tuż przed środą, tą pierwszą jesienną

    P.S. A próbowałaś kiedyś polerować lustra starymi rajstopami? Takimi cielistymi z lajkrą, ale mogą być i czarne Są najlepsze i wszystkie super magiczne ściereczki do luster mogą za nimi torby nosić
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 19-09-2015 o 20:16

  8. #588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post

    P.S. A próbowałaś kiedyś polerować lustra starymi rajstopami? Takimi cielistymi z lajkrą, ale mogą być i czarne Są najlepsze i wszystkie super magiczne ściereczki do luster mogą za nimi torby nosić

    nigdy.... jednym słowem bez sensu wywalam

    a ty nie jesteś przypadkiem autorką "Poradnika babci Aliny" ?

  9. #589
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    kurde a jest taki poradnik? a jakie te rajstopy mają być? te śliskie cieniutkie?

    ja do zmywarki polecam tabletki ludwika - te klasyczne. wszytko domywają, a nie mają tyle niepotrzebnej chemii. 100 szt za 30 zeta.

    kupiłam już butle płynu do naczyń, będę też mieszać, A jak ten ocet podgrzać? w mikrofali można razem z tym płynem? nie wybuchnie? za pierwszym razem można ocet przed zmieszaniem podgrzać, ale co jak będzie się chciało za kilka dni coś umyć?

  10. #590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post

    nigdy.... jednym słowem bez sensu wywalam

    a ty nie jesteś przypadkiem autorką "Poradnika babci Aliny" ?
    Tfu, tfu z tą babcią, niech najpierw córka studia skończy
    Rajstop nie wywalaj od dziś

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    kurde a jest taki poradnik? a jakie te rajstopy mają być? te śliskie cieniutkie?

    ja do zmywarki polecam tabletki ludwika - te klasyczne. wszytko domywają, a nie mają tyle niepotrzebnej chemii. 100 szt za 30 zeta.

    kupiłam już butle płynu do naczyń, będę też mieszać, A jak ten ocet podgrzać? w mikrofali można razem z tym płynem? nie wybuchnie? za pierwszym razem można ocet przed zmieszaniem podgrzać, ale co jak będzie się chciało za kilka dni coś umyć?
    Tak, te śliskie cieniutkie
    Do zmywarki bezkonkurencyjne są Fairy, zgadzam się z Catti. Używam wyłącznie tych, po wypróbowaniu wszystkich dostępnych na naszym rynku
    Podgrzewamy wyłącznie sam ocet!! Bez płynu!
    Z ciepłym wypróbowałam raz, a tak to myję normalnie zimnym. Zrobiłam sobie całą butelkę. Jak się skończy, to znów pierwsza dawka będzie z octem podgrzanym

  11. #591

    Domyślnie

    Emilia, ja nic nie podgrzewałam
    w butelce po płynie do mycia szyb wymieszałam w proporcjach 1:1 gęsty fairy z octem, popsikałam, przemyłam taką szorstką gąbką i zostawiłam na 15 minut, po czym spłukałam gorącą wodą... jak wyschło było piękne

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Do zmywarki bezkonkurencyjne są Fairy, zgadzam się z Catti. Używam wyłącznie tych, po wypróbowaniu wszystkich dostępnych na naszym rynku
    że sparafrazuję Tomkową.... Ludwikowe tabletki to mogą za Fairowymi torby nosić
    jak raz kupisz, przepadniesz!

  12. #592
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Które tabletki Fairy? Widzę, że są różne rodzaje

  13. #593

    Domyślnie

    Cytat Napisał martaMarcia Zobacz post
    Które tabletki Fairy? Widzę, że są różne rodzaje
    ja kupuję takie z płynem nabłyszczającym i solą.... chyba Platinum


  14. #594

    Domyślnie

    Catti witam się i może, któraś z Was "doświadczonych" założy wątek dobrej gospodyni domowej..

  15. #595
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki Catti, jutro je zamówię i wypróbuję

  16. #596

    Domyślnie

    Cytat Napisał nickznikł Zobacz post
    Catti witam się i może, któraś z Was "doświadczonych" założy wątek dobrej gospodyni domowej..
    widzę, że dałaś radę

    Cytat Napisał martaMarcia Zobacz post
    Dzięki Catti, jutro je zamówię i wypróbuję
    co wy z tym zamawianiem
    w każdej drogerii kupisz Martuś..... nawet najmniejszej, są też w Rossmannie, w zwykłym sklepie na rogu...
    kup małą paczkę na próbę, ale sądzę, że będziesz zadowolona

  17. #597
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to jutro spróbuję dorwać je w tesco, bo będę

  18. #598
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post

    nigdy.... jednym słowem bez sensu wywalam
    o rany, ja też

    no to od teraz odkładam

    mówicie, że Fairy taki dobry ?? i płyn i tabletki??
    już nie raz chciałam kupić, ale jak zwykle jestem zachowawcza wobec tego, co namiętnie reklamują

    do tej pory kupowałam w sklepiku z niemiecką chemia tableki Dreft (to chyba duńska prdukcja)
    wyglądają podobnie o tych F.


    od czasu rady Tomkowej robię mieszakę octu z płynem, ale to i tak jest gęste i u mnie nie da się spryskiwać odkręcam butelkę i nanoszę gąbką
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  19. #599
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    ja kupuję takie z płynem nabłyszczającym i solą.... chyba Platinum

    ja tez uwielbiam te tabletki Zwykle jakoś takoś nie do końca mi leżą odkąd poznałam te

  20. #600
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Ivy przy zmiękczaczu ich używasz?

    zdarzało mi się kiedyś kupić takie wieloskładnikowe tabletki - przy mojej twardej wodzie w poprzednim domu wszystkie naczynia były pokryte wszystkimi możliwymi osadami - to co w było w tabletkach nie wystarczało dla mojej twardej wody.

    Po przeprowadzce, kiedy mam wodę zmiękczoną, naczynia były pokryte chemikaliami, bo tych specyfików było za dużo do mojej miękkiej wody.

    nigdy nie miałam problemu z niedomytymi naczyniami, ale może to kwestia zmywarki? spokojnie wystarczają mini tabletki z samym detergentem (plus niskotemperaturowymi enzymami i ochroną stali) i odrobina nabłyszcza którego sobie zmywarka sama dozuje

    Przemysł chemiczny prześciga sie w tych tabletkach, 5w1, 8w1, 15w1, byle ludzie kupali więcej, drożej, biznes sie nakręca paskują tam nie wiadomo co trując pewnie nas nieźle, a my później jemy na tych naczyniach

    a tak w ogóle! to kiedyś mi mignęło na pinterescie, ze tabletki można produkować samemu w domu!! Może jak robimy sobie płyn do mycia kibla z octu to coś dałoby się samemu wykombinować do zmywania??

Strona 30 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony