dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek76 Zobacz post
    chwila, to kolega Arturo72 nie grzeje ?

    tzn. teoretyzuje ?
    Na to pytanie to sam powinien odpowiedzieć kiedy się przeprowadził. Jak by grzał to ja bym czegoś takiego nie napisał.

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Na to pytanie to sam powinien odpowiedzieć kiedy się przeprowadził. Jak by grzał to ja bym czegoś takiego nie napisał.
    Mój post powyżej Twojego
    Pisałem ile zużywam energii w tym okresie,oczywiście bez zysków bytowych

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mój post powyżej Twojego
    Pisałem ile zużywam energii w tym okresie,oczywiście bez zysków bytowych
    Ja napisałem o przeprowadzeniu się a nie co robiłeś do tej pory. To że drzewo z całej budowy spaliłeś w kominku to nie bierzesz pod uwagę?
    Inaczej się grzeje mieszkając a inaczej pustostan tak że nie zalewaj tylko pisz prawdę.
    Twój wpis z 03-08-2013 23:38
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nadejszła wiekopomna chwiła Godzina "0" wybiła...siedzę sobie na własnym tarasie sącząc drinka a młody kombinuje z netem bezprzewodowym na stacjonar nego kompa...

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Ja napisałem o przeprowadzeniu się a nie co robiłeś do tej pory. To że drzewo z całej budowy spaliłeś w kominku to nie bierzesz pod uwagę?
    Inaczej się grzeje mieszkając a inaczej pustostan tak że nie zalewaj tylko pisz prawdę.
    Twój wpis z 03-08-2013 23:38
    Mylisz się,do kominka badziewia nie wsadzam,kominek ma być ozdobą salonu a nie ochydą dlatego buk od paru miechów już się suszy.
    W kominku przepaliłem tylko jedną siatkę drewna z Castoramy ok.5kg(też badziew) i 3 brykiety barlinka. Od końca stycznia do końca tylko pompa utrzymywała 21st.C w domu(5-7h grzania)
    Drewno z budowy poszło do kozy,którą utrzymywałem do stycznia 14st.C w domu.

  5. #25

    Domyślnie

    Obojętnie co byś nie pisał to i tak nie wiesz co ci wyjdzie po zimie i z jakim skutkiem a co dopiero doradzać jak byś wszystko wiedział.
    Przezimujesz to poznasz i wtedy napiszesz a na razie to nie wymyślaj i daj się wypowiadać tym co już to mają za sobą.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Panowie - nie kłóćmy się prosze tylko pomagajmy innym...

    zgodzę się że przyzywczajenia domownikow maja wpływ na ilośc zużytej energii do ocieplenia domu... z resztą jest tu na praw mnóstwo skąłdowych które wpływają na rachunki....ocieplenie domu - mury plus dach (poddasze), rodzaje stolarki okienej i sposób montażu) rodzaj ogrzewania, rodzaj pieca, ewentualne solary lub pompa powietrze woda, kominek wspomagający CO i wiele wiele innych....

    ja na początek zaczął bym od porzędnego ocieplenia domu... w przeciwnym razie - to co nagrzejemy od razu ucieknie....
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  7. #27
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    ja na początek zaczął bym od porzędnego ocieplenia domu... w przeciwnym razie - to co nagrzejemy od razu ucieknie....
    Dla mnie to podstawa,bardzo obrazowo przedstawiona:
    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Jeśli masz dom nieodpowiednio zaizolowany, to tak jakbyś próbował wypełnić durszlak wodą...
    ...a ciepło ucieknie i trzeba grzać,grzać i grzać i stąd wysokie rachunki za ogrzewanie

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kris4196
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejw586 Zobacz post
    Chciałbym trochę przykrecic wydatki na ogrzewanie. Mysle już o sezonie jesienno-zimowym. Czym palicie i jak wam to wychodzi finasowo? Mój domek to ok. 130 m2 powierzchni do ogrzania, kociol z podajnikiem.
    Wiam, mam podobny metraz. Kiedy paliłem pelletem, ale skurczyla mi się przestrzen magazynowa w domu – o on niestety zajmuje trochę miejsca. Potrem było drewno, ale piorunem się palilo – strazie dużo tego szlo, musialem czasem 2 razy w sezonie grzewczym dokupować kilka metrow. Od 2 sezonow pale ekogroszkiem /taniopal/. Zima tym o wyższej mocy, latem zasypuje kulki. Korzystam tez z ich pormocji. W sezonie to koszt ok. 3 tysiecy. Polecam ich bo sa mega dostępni – zamawiam przez internet

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Człowiek się konkretnie pyta , a wy tak huzia na niego.
    No jak tak sobie czytam to rzygać się chce.
    Znaleźli sobie kziołka, ci wszyscy "na czasie"
    Przynajmniej będzie miał cieplej jak oni i nie będzie wmawiał rodzinie że 19 czy 20 stopni to komfortowa temperatura, bo co później na forum napisze ?
    Że wpieprzył się na minę, marznie w dupę i jeszcze rachunki po zbóju ?
    Choż rachunkiem można się pochwalić a za wielu też ich nie widziałem a odpowiedzi z pytami o ich pokazanie były bardzo pokrętne.
    Pozdrawiam, tych "na czasie" również tylko nie zachowujcie się jak hieny które rzucają się na padlinę bo niezbyt przyjemne ani niezbyt ładnie wygląda jak na takich niby mocno rozgarniętych.
    Zrobił na ile było go stać na tą chwilę i niech mu służy.
    .

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris4196 Zobacz post
    Wiam, mam podobny metraz. Kiedy paliłem pelletem, ale skurczyla mi się przestrzen magazynowa w domu – o on niestety zajmuje trochę miejsca. Potrem było drewno, ale piorunem się palilo – strazie dużo tego szlo, musialem czasem 2 razy w sezonie grzewczym dokupować kilka metrow. Od 2 sezonow pale ekogroszkiem /taniopal/. Zima tym o wyższej mocy, latem zasypuje kulki. Korzystam tez z ich pormocji. W sezonie to koszt ok. 3 tysiecy. Polecam ich bo sa mega dostępni – zamawiam przez internet
    Po przeczytaniu Twojego całego dorobku postowego z forum myślę że próbujesz robić reklamę tej firmie a ja akurat mam całkiem inne zdanie o ich produktach.
    Miałem okazję je testować i było całkiem odwrotnie jak piszesz.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris4196 Zobacz post
    Wiam, mam podobny metraz. Kiedy paliłem pelletem, ale skurczyla mi się przestrzen magazynowa w domu – o on niestety zajmuje trochę miejsca. Potrem było drewno, ale piorunem się palilo – strazie dużo tego szlo, musialem czasem 2 razy w sezonie grzewczym dokupować kilka metrow. Od 2 sezonow pale ekogroszkiem /taniopal/. Zima tym o wyższej mocy, latem zasypuje kulki. Korzystam tez z ich pormocji. W sezonie to koszt ok. 3 tysiecy. Polecam ich bo sa mega dostępni – zamawiam przez internet
    Coś mi się nie zgadza w twojej wypowiedzi?
    Darmowa reklama? Naganianie do zakupu za rabat?
    Wyjaśnij mi twój wpis w innym temacie
    Cytat Napisał kris4196 Zobacz post
    mam inne pytanie. Czy ekogroszek z tani opal to dobry pomysl? macie jakieś doswiadczenia? Kupować czy szukać kogoś innego?
    Ten post jest nie z przed dwóch sezonów tylko z 25-06-2013 21:29
    To jest twój pierwszy post na tym forum (z tym nickiem?), w drugim też niby szukasz a następne dwa to już zachwalanie.
    Więc jak to jest?
    Za grube te nici do szycia

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Korespondencja samego ze sobą.
    Jak się pisze pod dwoma nickami to się może p ..ić.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Od końca stycznia grzeje c.o od sierpnia również cwu.
    Nie trzeba grzać,żeby wiedzieć ile dom potrzebuje lub będzie potrzebował energii do ogrzania a co się z tym wiąże jakie rachunki będziemy płacić za ogrzewanie ale prawdopodobnie dla Ciebie to jakbyś kosmitów zobaczył i czarna magia
    Daruj sobie ten protekcjonalny ton.

    z ciebie to jednak jest tempa dzida, uwielbiam takich kolesi jak ty, którzy z niczym nieuzasadnioną pewnością ferują te swoje teoretyczne bzdety. Skoro wyszło że grzejesz pół roku tzn że gówno wiesz i gówno widziałeś i nawet nie powinieneś się odzywać w tym temacie. Ja w przeciągu 10 lat grzałem gazem, kominkiem, drewnem i węglem i nawet mi przez myśl nie przeszło żebym ferował jednoznaczne opinie na temat wyższości jednego nad drugim ( no poza kominkiem bo to jest nieporozumienie). Także oszczędź sobie tych mądrości, bo ktoś jeszcze cię posłucha i sobie krzywdę zrobi.

  14. #34
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek76 Zobacz post
    Ja w przeciągu 10 lat grzałem gazem, kominkiem, drewnem i węglem i nawet mi przez myśl nie przeszło żebym ferował jednoznaczne opinie na temat wyższości jednego nad drugim ( no poza kominkiem bo to jest nieporozumienie). Także oszczędź sobie tych mądrości, bo ktoś jeszcze cię posłucha i sobie krzywdę zrobi.
    Pozostał Ci jeszcze do wypróbowania pellet a prawdopodobnie dalej nie zrozumiesz co zrobić,żeby było tańsze ogrzewanie.
    Wbij sobie do głowy,że nic wyższego od niskich start ciepła przez dom nie ma i to jest podstawa i jedyny sposób na niskie rachunki za ogrzewanie a nie zmiana na kolejne "tańsze" źródła ciepła.
    Nie sądzę,żebyś to zrozumiał,skoro przez tyle lat nie zrozumiałeś...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-08-2013 o 23:01

  15. #35

    Domyślnie

    Arturo, nie każdy ma pieniądze na budowę nowego domu, lub jego totalny remont.
    Ale kto bogatemu zabroni
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pozostał Ci jeszcze do wypróbowania pellet a prawdopodobnie dalej nie zrozumiesz co zrobić,żeby było tańsze ogrzewanie.
    Wbij sobie do głowy,że nic wyższego od niskich start ciepła przez dom nie ma i to jest podstawa i jedyny sposób na niskie rachunki za ogrzewanie a nie zmiana na kolejne "tańsze" źródła ciepła.
    Nie sądzę,żebyś to zrozumiał,skoro przez tyle lat nie zrozumiałeś...
    Trochę pokory. Ludzie żyją w domach, które mają wysokie straty ciepła, ale ty nie wpadłeś na to, że niektórych najzwyczajniej nie stać na ich modernizację, a nawet na drogi opał. Nie mówię tu akurat o autorze tematu, bo wypuścił Was jak młodych:
    http://forum.muratordom.pl/member.php?187584-dejw586
    Popatrzcie też na posty użytkownika kris4196
    Ostatnio edytowane przez lysy1l ; 21-08-2013 o 16:50
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  17. #37
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Arturo, nie każdy ma pieniądze na budowę nowego domu, lub jego totalny remont.
    Ale kto bogatemu zabroni
    Wiem i moje słowa były skierowane dla nowobudujacych domy,których w tym wątku nie będzie brakowało.Zadbanie o izolację domu oraz tani system grzewczy w trakcie budowy jest najtańszym sposobem na przyszłe niskie rachunki za ogrzewanie.
    Budowa domu energooszczędnego wbrew pozorom nie jest droga ale trzeba trochę pomyśleć a nie iść za głosem stada,sąsiada czy majstra bo "bedzie Pan zadowolony"

    Co do obecnych,starych domów to najtańszą opcją na obniżenie rachunków za ogrzewanie jest węgiel(tfu) lub dla bardziej zamożnych pompa ciepła,1kWh wychodzi wtedy ok.0,15-0,18zł .
    Inne systemy grzewcze są droższe w eksploatacji.
    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Trochę pokory. Ludzie żyją w domach, które mają wysokie straty ciepła, ale ty nie wpadłeś na to, że niektórych najzwyczajniej nie stać na ich modernizację, a nawet na drogi opał.
    jw,z tym,że jak kogoś już nie stać na węgiel to bedzie musiał pomyśleć jednak o zamianie domu na mieszkanie z ogrzewaniem miejskim...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 20-08-2013 o 08:20

  18. #38

    Domyślnie

    Z tym że autor tematu ma już dom i kotłownię.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Zyzolek, przeczytaj posty autora tematu i nie bądź naiwny jak dziecko:
    http://forum.muratordom.pl/member.php?187584-dejw586
    tu masz drugiego:
    http://forum.muratordom.pl/member.php?187588-kris4196
    Ostatnio edytowane przez lysy1l ; 20-08-2013 o 12:10
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  20. #40

    Domyślnie

    Nie bawię się w detektywa
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony