dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie Izolacja fundamentów

    Witam znowu. Oprócz remontu podłogi, muszę też zrobić izolację fundamentów. Są one zrobione z kamieni i betonu. Ale nie ma izolacji. Domek nie ma piwnic. Mój plan jest taki, że odkopuję fundamenty, myje/czyszczę je z ziemi ( jeżeli jest taka konieczność ), obkładam folią izolacyjną i zakopuję. Rozważam też położenie styropiany, tylko nie wiem, czy jest sens jak nie ma piwnic. No i oczywiście pytania
    - jak głęboko odkopać fundament, żeby było bezpiecznie i czy mogę odkopać od razu wszystkie 4 czy po jednym?
    - czy trzeba je wyczyścić z ziemi czy nie ma konieczności?
    - jaką izolację zastosować - jakąś folię? Nieraz widziałem, że stosuje się do tego taką czarną folię, ale nie wiem jak się nazywa.
    - czym mocować do fundamentu tą izolację - jakimś klejem ( nie wiem czy są do tego kleje ) czy wkrętami?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maarcin15

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Sciany fundamentowe mozna odkopac z 4 stron jesli budynek nie wykazuje większych pęknięć na scianach i woda gruntowa jest ponizej poziomu budynku
    Ścianę oczyścić z ziemi ewentualnie obmyć i zanim przystapi sie do kolejnych czynności to musi porządnie wyschnąć
    Styropian jak najbardziej moze byc gdyz wyeliminuje sie ucieczke ciepła
    Ścianę można odkopać do połowy wysokości fundamentu
    Izolacje którą pan opisuje to tylko izolacja pionowa a należy także pomyslec o izolacji poziomej (chyba ze jest) jesli nie ma to podcinka albo iniekcje
    Ściany zaizolować masą dyspersyjną, izolację pionową wykonać ze styropianu, przykleić klejem do styropianu wykonać warstwę zbrojną i pomalować masą dyspersyjną i połozyć folie kubelkową, zasypać. Jesli wokół fundamentu jest woda to należy wykonac drenaż.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony