dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Podłoga w piwnicy poniżej górnego poziomu ław.

    Witam. Wykonuje piwnicę, która będzie dosyć niska tj. ok 2 metrów, nie chciałbym dodatkowo jej zmniejszać i w związku z tym mam pytanie, czy nie ma przeciwskazań do wykonania w taki sposób podłogi w piwnicy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podloga w piwnicy.jpg
Wyświetleń:	1284
Rozmiar:	32,4 KB
ID:	206968


    czerwona kreska to izolacja z papy lub folii.

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm... czy naprawdę nikt nie może mi pomóc

  3. #3

    Domyślnie

    Teoretycznie nie ma, ale diabeł tkwi w szczegółach. Połączenie ława-posadzka jest tu najsłabszym ogniwem i wymaga systemowych rozwiązań - na pewno nie z papy czy folii.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Od strony ławy nie będziesz miał w ogóle izolacji poziomej jak i termicznej (styropianu)dla tego ta opcja jest dziwna

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam
    Aktualnie mam ten sam problem, nie planowałem piwnic, ale gdy robiłem fundamenty, wyszedł pomysł by zagospodarować część domu pod piwnice, dolna cześć ławy znajduje się na głębokości ok 1.60, a górna ok 1.30 m, padł pomysł by posadzkę zrobić trochę powyżej dolnej część ławy, uzyskująć piwnice głęboką na ok 1.60 m.
    Pytanie, jak zabezpieczyć takie połączenie? w necie znalazłem jeden sposób, moze ktoś z was już przez to przechodził albo macie podobne dylematy? pozdrawiam


    Obciążenie wilgocią i niezalegającą wodą opadową – detal doszczelnienia połączenia izolacji podposadzkowej z izolacją poziomą ław fundamentowych, gdy poziom posadzki jest niższy niż poziom ławy fundamentowej:
    1 – podsypka z ubitego piasku lub żwiru płukanego,
    2 – warstwa ochronna z membrany kubełkowej lub folii PE,
    3 – beton podkładowy,
    4 – izolacja podposadzkowa z masy KMB lub szlamu
    uszczelniającego,
    5 – warstwa ochronna, np. z folii PE,
    6 – jastrych posadzkowy,
    7 – taśma uszczelniająca,
    8 – dylatacja obwodowa,
    9 – ława fundamentowa,
    10 – warstwa ochronna przedłużenia hydroizolacji poziomej
    ławy,
    11 – hydroizolacja pionowa z masy KMB lub szlamu uszczelniającego,
    12 – szlam uszczelniający (1 warstwa) – tylko gdy izolacja (17) wykonana jest z masy bitumicznej,
    13 – ściana piwnicy,
    14 – izolacja pozioma ław fundamentowych ze szlamu uszczelniającego lub masy KMB,
    15 – warstwa ochronna hydroizolacji pionowej,
    16 – sznur wypełniający,
    17 – dodatkowa izolacja ze szlamu lub masy KMB łącząca izolację ław z izolacją podposadzkową,
    18 – uzupełnienie jastrychu posadzkowego.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał born2july Zobacz post
    Witam
    Aktualnie mam ten sam problem, nie planowałem piwnic, ale gdy robiłem fundamenty, wyszedł pomysł by zagospodarować część domu pod piwnice, dolna cześć ławy znajduje się na głębokości ok 1.60, a górna ok 1.30 m, padł pomysł by posadzkę zrobić trochę powyżej dolnej część ławy, uzyskująć piwnice głęboką na ok 1.60 m.
    Pytanie, jak zabezpieczyć takie połączenie? w necie znalazłem jeden sposób, moze ktoś z was już przez to przechodził albo macie podobne dylematy? pozdrawiam


    Obciążenie wilgocią i niezalegającą wodą opadową – detal doszczelnienia połączenia izolacji podposadzkowej z izolacją poziomą ław fundamentowych, gdy poziom posadzki jest niższy niż poziom ławy fundamentowej:
    1 – podsypka z ubitego piasku lub żwiru płukanego,
    2 – warstwa ochronna z membrany kubełkowej lub folii PE,
    3 – beton podkładowy,
    4 – izolacja podposadzkowa z masy KMB lub szlamu
    uszczelniającego,
    5 – warstwa ochronna, np. z folii PE,
    6 – jastrych posadzkowy,
    7 – taśma uszczelniająca,
    8 – dylatacja obwodowa,
    9 – ława fundamentowa,
    10 – warstwa ochronna przedłużenia hydroizolacji poziomej
    ławy,
    11 – hydroizolacja pionowa z masy KMB lub szlamu uszczelniającego,
    12 – szlam uszczelniający (1 warstwa) – tylko gdy izolacja (17) wykonana jest z masy bitumicznej,
    13 – ściana piwnicy,
    14 – izolacja pozioma ław fundamentowych ze szlamu uszczelniającego lub masy KMB,
    15 – warstwa ochronna hydroizolacji pionowej,
    16 – sznur wypełniający,
    17 – dodatkowa izolacja ze szlamu lub masy KMB łącząca izolację ław z izolacją podposadzkową,
    18 – uzupełnienie jastrychu posadzkowego.
    Jak będziesz miał mało wody to ta izolacja powinna pomóc, a jak będzie dużo wody to raczej będzie przeciekać.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Wszytko zależy od poziomu wód gruntowych i jaki grunt. Jak grunt przepuszczalny - piasek i brak wody to nic nie powinno się dziać.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruzin Zobacz post
    Teoretycznie nie ma, ale diabeł tkwi w szczegółach. Połączenie ława-posadzka jest tu najsłabszym ogniwem i wymaga systemowych rozwiązań - na pewno nie z papy czy folii.
    Guzik prawda to co piszesz.
    Są przeciwskazania nie tylko kwestia izolacji a również a może zwłaszcza może nastąpić wypychanie gruntu spod ławy w stronę - do piwnicy.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Wody u mnie praktycznie nie ma, wszędzie dookoła piasek i mam działkę na górce, jak ten sposób zabezpieczenia zaakceptuje kierownik to zrobię jak wyżej na rysunku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony