dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Zakup tuji

  1. #1

    Domyślnie Zakup tuji

    Witam.
    Powoli posesja nabiera wyglądu.

    Chciałbym teraz odgrodzić się od sąsiadów i kupić ok.15tuji.
    Nie chcę żywopłotu tylko potrzebuję się zasłonić nimi dookoła,ale jaki gatunek wybrać by był wysoki do 2-2,5m koniecznie zielony i
    rosnący do góry z małymi prześwitami między nimi.
    Mogli byście coś doradzić ,mile widziana podpowiedź gdzie w mazowieckim dostanę pewny produkt.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    najlepsza jest odmiana Spartan. Jesienią dostępne będą kopane z gruntu - tańsze.
    Gzie kupić?- na południe od Wawy masz szkółki Zamojskie na Karczunkowskiej, szkółka Arccorona w Józefosławiu, Ulińscy z Chylicach. Poszukajtych adresów w necie, możesz wysłać im zapytanie mailowe ( tylko Zamojskie chyba nie maja strony)
    REKLAMA

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    jeszcze Kordus i Kryt w Prażmowie
    REKLAMA

  4. #4

    Domyślnie

    magnolia, a podpowiedz odmiana Spartan to, ta sama wersja co jałowiec chiński Spartan??

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    magnolia - jest thuja Spartan?

    Nie rozumiem myślenia - nie chcę żywopłotu, ale chcę się odgrodzić. To jak to ma wyglądać?

  6. #6

    Domyślnie

    By rosły w kształcie stożka ale stykały się lekko na dole a u góry rozchodziły.Tak je bym przycinał oby zielone były mocno
    Ostatnio edytowane przez ksysiek ; 12-08-2013 o 20:18

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A te 15 sztuk to na jakiej długości planujesz? Bo przy takich założeniach to trzeba byłoby sadzić co ok 1,2-1,5 m.
    Szukałabym wśród zywotników olbrzymich (np. "Kórnik"), bo one sa takie pękate.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-08-2013 o 08:51

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    oczywiście, tuja Smaragd, przepraszam Was bardzo.Nie wiem dlaczego, wciąż mieszam te dwie nazwy.
    Jak maja być pękate u dołu , to rzeczywiście Kórnik lepsze. Albo Aureospicata, tylko że przyrosty ma złociste
    REKLAMA

  9. #9

    Domyślnie

    Tuja Smaragd to na tą bym się zdecydował.
    Tylko czy takie ok1m do 1.2m przyjmną się przy sadzeniu czy lepiej zakupić mniejsze sztuki?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak się umiejętnie posadzi to przyjmą się nawet 4-metrowe.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    U nas właśnie szmaragd -został posadzony wzdłuż podejścia pod dom-w jednym rzedzie 14 sztuk-160 cm wysokie-całe szczęście pięknie się przyjęły.
    Zamysł był ten sam-miały się w przyszłości stykać dołem i rosnąć w stożki
    Mamy tez te thuje posadzone wokół działki 100 cm wysokie-tez wszystkie się przyjęły-niestety minusem tych thuji w porównaniu do kurnika ,który został posadzony przed ogrodzeniem frontowym jako zywoplot-jest to ze one baaardzo powoli rosną
    Ostatnio edytowane przez GUMISIOWA ; 14-08-2013 o 19:49

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał GUMISIOWA Zobacz post
    U nas właśnie szmaragd -został posadzony wzdłuż podejścia pod dom-w jednym rzedzie 14 sztuk-160 cm wysokie-całe szczęście pięknie się przyjęły.
    Zamysł był ten sam-miały się w przyszłości stykać dołem i rosnąć w stożki
    A w jakich odległościach je posadziliście? Mile widziane zdjęcie

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest taki wielki temat o żywopłotach z Żywotników - odmiany, odległości sadzenia itd...

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksysiek Zobacz post
    A w jakich odległościach je posadziliście? Mile widziane zdjęcie
    My sadziliśmy co 80 cm-zdjęcia mogę posłać na maila-ktoś już prosił na priva i nie wiem dlaczego nie wgrywają mi się na Fm..
    Caly czas mam komendę ze mam za duzy rozmiar zdjęć..Umiem wklejać tylko przez forumowe drzewko
    Gdybys była zainteresowana proszę poślij maila a ja posle zdjecia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony