dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Platessa

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    4

    Domyślnie Jakie panele na elektryczne ogrzewanie podłogowe ?

    Witam Was serdecznie,
    Jestem na etapie wyboru podłogi do mojego domu. Chciałbym w salonie położyć panele, problem jednak w tym, że znajduje się tam również elektryczne ogrzewanie podłogowe. Pan w sklepie kategorycznie stwierdził, że na elektrycznej podłogowe nie wolno kłaść paneli. Rzeczywiście, w instrukcji montażu zazwyczaj jest tak napisane... Czy znacie może jakieś panele przeznaczone do montażu na takim rodzaju ogrzewania ? Bardzo proszę o pomoc jak sobie poradzić z tym tematem ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    musisz czytać na opakowaniach jest info które się nadają , zdecydowana większość się nadaje !

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Platessa Zobacz post
    Witam Was serdecznie,
    Jestem na etapie wyboru podłogi do mojego domu. Chciałbym w salonie położyć panele, problem jednak w tym, że znajduje się tam również elektryczne ogrzewanie podłogowe. Pan w sklepie kategorycznie stwierdził, że na elektrycznej podłogowe nie wolno kłaść paneli. Rzeczywiście, w instrukcji montażu zazwyczaj jest tak napisane... Czy znacie może jakieś panele przeznaczone do montażu na takim rodzaju ogrzewania ? Bardzo proszę o pomoc jak sobie poradzić z tym tematem ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    Jakiś konkrety powód czemu "kategorycznie" nie czy nie bo nie ? Głupoty gada Pan tyle Ci powiem. Jaką temp osiągnie max podłoga grzana przez kable ? Obecnie mieszkam u teściów i tu jest wystawa południowa - duże okna pootwierane i słonce masakruję od dobrych 10 lat panele są tak gorące że się po nich chodzić nie da - i jakoś im nic się nie dzieje. Myślę że podłogówka przy tym to pikuś
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Przyłączam się do wypowiedzi poprzedników i pozdrawiam.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Platessa

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedź. W takim razie będę musiała lepiej poszukać

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Platessa Zobacz post
    Witam Was serdecznie,
    Jestem na etapie wyboru podłogi do mojego domu. Chciałbym w salonie położyć panele, problem jednak w tym, że znajduje się tam również elektryczne ogrzewanie podłogowe. Pan w sklepie kategorycznie stwierdził, że na elektrycznej podłogowe nie wolno kłaść paneli. Rzeczywiście, w instrukcji montażu zazwyczaj jest tak napisane... Czy znacie może jakieś panele przeznaczone do montażu na takim rodzaju ogrzewania ? Bardzo proszę o pomoc jak sobie poradzić z tym tematem ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    może dojść do zwarcia i wywali korki...? To oczywiście żart. Dzisiaj regulacja ogrzewania elektrycznego jest "płynna" a nie skokowa. Można kłaśc większość paneli. Pisze w karcie na ogrzewanie podłogowe. Nie rozróżnia elektryczne czy wodne.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Trochę jałowa dyskusja o tych panelach na ogrzewanie podłogowe. Jakie temperatury panują na tych podłogach, że poszukujecie specjalnych paneli? Czy te domy nie mają żadnej izolacji?
    Przy działającym ogrzewaniu podłogi panelowe osiągają ok. 25oC. Więc po co jakieś specjalne panele?
    W upalne dni lata, w nasłonecznionych miejscach, podłogi osiągają wyższe temperatury. Czy istnieją jakieś specjalne panele na naświetlone podłogi?
    Po co te specjalne panele?
    Ano po to, by producent za dopisek "na ogrzewanie podłogowe" mógł skasować więcej.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Oczywiście że dyskusja jałowa... Ceny tych "dozwolonych" na ogrzewanie podłogowe znacznie wyższe niż zwykłych paneli. Wydaje mi się, że każdy panel się nada. Bo niby gdzie pójdzie ciepło, skoro podłoga ocieplona? Że niby co - skumuluje się w tej podłodze ???? Ewentualnie można rozważyć czy kleić czy układać bez klejenia, po staremu...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony