dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy dałoby się taką wykładziną zgrzewaną wyłożyć ściany i dno prysznica.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel_krak

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-938
    Posty
    101

    Domyślnie

    oczywiście,że się da - w tej chwili w większości szpitali nie ma już w łazienkach płytek - tylko bezspoinowe wykładziny ścienne i podłogowe.
    w systemie jest kratka ściekowa, profile narożnikowe ( żeby zrobić ładne wyoblenie krawędzi wewnętrznych). Podłoże musi być idealne pod względem jakości ( płaskie), bo będzie widac każdą nierówność. No i niestety we własnym zakresie bez narzędzi do wykładzin ( spawarka do spoin) raczej cięzko to zrobić. Ale fachowców i firm, które to robią nie brakuję więc akurat to nie powinien być problem.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Znasz rząd wielkości cen dla odbiorcy prywatnego (czyli jeden prysznic)?

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Pawel_krak ma racje,
    My rowniez "od czasu do czasu" robimy realizacje w szpitalach,przychodniach,szkoły-przedszkola, wszystko jest do zrobienia. Profile itp. gadzety mocujemy zawsze przed robieniem masy samopozimującej. Przy wykładaniu wykładzin dywanowych równiez, mozemy wszystko ladnie "wykończyć". Jezeli chodzi o listwy dywanowe, wycinamy paski nastepnie wklejamy w profile plastikowe, lub obszywamy i montujemy bezprofilowo.

    (Foto z montazu profili alu.na które bedzie zachodziło pcv.) i (foto z realizacji wyykladania wykładzin i listwy obszywanej)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309112657.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	214440Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309112655.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	214441Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309182678.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	104,0 KB
ID:	214442Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309182687.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	214444Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309182689.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	214445
    Ostatnio edytowane przez sp**t ; 24-09-2013 o 22:45

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel_krak

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-938
    Posty
    101

    Domyślnie

    nie powinno to być zbyt drogie - pewnie przy tak małym zleceniu nie będzie to cena jak przy układaniu setek metrów w jakimś obiekcie ale kilkadziesiąt złotych na metr...powinieneś się zmieścić w takiej cenie, oczywiście bez materiałów. a skąd jesteś?bo mogę Ci pewnie polecić jakąś firmę z Twoje regionu lub miasta, która powinna się podjąc takiej małej robótki i dać Ci konkretną ofertę

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jestem z Poznania/Kórnika

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel_krak

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-938
    Posty
    101

    Domyślnie

    no to w Poznaniu masz przede wszystkim firmę AMPEL ( ul Obornicka, znajdziesz ich w internecie) Oni mają materiały i wykonawców, którzy porządnie Ci zrobią taką łazienkę. System łazienkowy ma na pewno tarkett, forbo polyflor.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Układanie podłogi vinylowej, na wcześniej wylanej masie samopozimującej (w mieszkaniu)

    (foto relacja z naszej realizacji)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309262729.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	214792Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309262717.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	214793Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309262723.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	214794Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309262728.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	214795Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309262733.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	214796

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel_krak Zobacz post
    no to w Poznaniu masz przede wszystkim firmę AMPEL (
    Na swojej stronie nie mają żadnej realizacji prywatnej wymienionej

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    oglądałam kiedyś dom architektów w czasopiśmie wnętrzarskim, gdzie podłoga była wyłożona marmoleum zgrzewanym (nie było widac spoin) z wywinięciem na ściany (zamiast listwy przyściennej). Bardzo mi się podobalo.
    Wada jest taka tego materiału, że przy grubości wylewki dostosowanej do marmoleum, już nic innego położyć w przyszłości nie można, bo każda inna okładzina podłogowa jest grubsza.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel_krak

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-938
    Posty
    101

    Domyślnie

    ale warto zadzwonić i zapytać- myslę,że pomogą w znalezieniu wykonawcy a sami dysponują praktycznie całą ofertą wykładzin jaka jest na rynku.
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na swojej stronie nie mają żadnej realizacji prywatnej wymienionej

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkarpiu Zobacz post
    Witam, Chciałbym zapytać się Was, o jakiś rodzaj bardzo wytrzymałego gumoleum / linoleum, a może czegoś lepszego?
    Nie mam za bardzo warunków do położenia paneli podłogowych, a chciałbym zrobić imitację drewna w wersji dość wytrzymałej. Co kupić, czego szukać?
    Pozdrawiam
    Aby mieć radośc z położonej jakiejkolwiek podłogi, podłoże musi być profesjonalnie przygotowane i solidne. Wszystko co kruche musi zostać usuniętę, deski podokręcane. W miejsca zapadnięć wysypany perlite dla wyrównania, na to płyty OSB 16-20mm grube klejone na pióro wpust. Łączenia płyt zaszpachlowane i płyty przeszlifowane. Następnie PCV, linoleum, marmoleum itp. możesz kleić.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madejo

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-214
    Posty
    60

    Domyślnie

    Witam Was, widzę, że przeszliśmy aktualnie na stronę tapet. Zakładając, że uda mi się wyrównać podłoże. Najłatwiej będzie pewnie za pomocą płyt OSB w moim przypadku. Na to dam wykładzinę lub panele vinylowe. Zakładając, że jest to jednak wykładzina, czy jeśli np za pół roku od ułożenia mebli na niej, zdecyduję się coś przenieść, pewnie mogę spodziewać się brzydkich odciśnieć w niej? Pozdrawiam

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel_krak Zobacz post
    ale warto zadzwonić i zapytać- myslę,że pomogą w znalezieniu wykonawcy a sami dysponują praktycznie całą ofertą wykładzin jaka jest na rynku.
    Na meila mi tylko odpowiedzieli, że nie zajmują się wykonawstwem.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel_krak

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-938
    Posty
    101

    Domyślnie

    w Poznaniu jest jeszcze firma ROBI być może oni Ci pomogą sorry ale myślałem, że w Amplu podadzą Ci choćby kontakt do wykonawców, którzy się u nich zaopatrują...

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał madejo Zobacz post
    Witam Was, widzę, że przeszliśmy aktualnie na stronę tapet. Zakładając, że uda mi się wyrównać podłoże. Najłatwiej będzie pewnie za pomocą płyt OSB w moim przypadku. Na to dam wykładzinę lub panele vinylowe. Zakładając, że jest to jednak wykładzina, czy jeśli np za pół roku od ułożenia mebli na niej, zdecyduję się coś przenieść, pewnie mogę spodziewać się brzydkich odciśnieć w niej? Pozdrawiam
    Wykładzina na pewno się odkształci jeżeli będzie na niej stało coś ciężkiego. Zastanów się czy nie lepiej zainwestować trochę więcej ale zrobić to porządnie od początku do końca i mieć podłogę na lata.....

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urszula30

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-792
    Posty
    26

    Domyślnie

    Czyli jak czytam że w przedszkolach kładą to znaczy ,że do pokoju dziecięcego się nada

  18. #38

    Domyślnie

    W przedszkolach na ogół kładą to co najtańsze a nie koniecznie to co najlepsze....

  19. #39

    Domyślnie

    zorientuj się w żywicach dekoracyjnych, ja mam coś takiego wylane w pralni i jest super, możesz wybrać kolory, jest antyposlizgowe, mozna tam wylać wodę i nic, polecam, kupowałam w firmie Formatiq, w Poznaniu, to jest firma specjalistyczna ale na rynku jest tego sporo, polecam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony