dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENDO Zobacz post
    Rozumiem, że podana cena zawiera koszt okien, ale i tak wydaje mi się bardzo... ile płacisz za m2 standardowej dachówki?

    Pytanie do fachowców, jaka płaska dachówka będzie najlepiej wyglądała na dachu dwuspadowym, kąt 45? Domino chyba jednak lepiej pasuje do mniejszych nachyleń, Actua do większych, ale czy na pewno? I co dalej w temacie dachówek płaskich na 45 stopni?
    No tak , cena z oknami , i wydaje Ci się baardzo .... co ? bo nie wiem że drogo ? a standardowa dachówka to jaka ?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    W dalszym ciągu czekam na kilka wycen, ale wydaje mi się, że Actua jest do kupienia w przedziale 60-70 brutto, a jeżeli tak to Twoje 200m dachu wychodzi chyba trochę drogo Nie wiem ile Cię kosztowały okna, nie wiem ile kosztowały dochówki uzupełniające np. boczne. Punktem wyjścia może być Twoja cena standardowej ACTUA 10.
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak ktoś rozważa Actue, to niech poszuka jej pod nazwą Bogen (czy też Bogener) Actua 10.
    Po przejęciu Bogenera (a wcześniej Koramica) przez Wienerbergera te dachowki można kupić po taką nazwą 10-15% taniej.
    Są wypalane w tym samym zakladzie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak ktoś rozważa Actue, to niech poszuka jej pod nazwą Bogen (czy też Bogener) Actua 10.
    Po przejęciu Bogenera (a wcześniej Koramica) przez Wienerbergera te dachowki można kupić po taką nazwą 10-15% taniej.
    Są wypalane w tym samym zakladzie.
    Odświeżę temat.
    Ktoś ma już doświadczenia bezpośrednie z BOGEN ACTUA 10?
    Dachówka zgrabna a i cenę da się znaleźć rozsądną
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  5. #25

    Domyślnie

    TO może BOGEN PLANO 11 ??
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  6. #26
    Banned
    maciek_knap

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    Siostra ma właśnie kładzioną dachówkę Actua, tyle że z Wienerbergera. Wygląda świetnie (duże dachówki ceramiczne mają swój mega urok). Wiem że też szukali tańszych odpowiedników, ale najwyraźniej nie znaleźli w tej jakości i w tej powłoce (angoba szlachetna, grafit)

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek_knap Zobacz post
    Siostra ma właśnie kładzioną dachówkę Actua, tyle że z Wienerbergera. Wygląda świetnie (duże dachówki ceramiczne mają swój mega urok). Wiem że też szukali tańszych odpowiedników, ale najwyraźniej nie znaleźli w tej jakości i w tej powłoce (angoba szlachetna, grafit)
    Uuuu brzmi nieźle. Może da się od siostry wyciągnąć jakieś zdjęcie, aby wszyscy mogli to zobaczyć ??
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  8. #28

    Domyślnie

    witam moim zdaniem w takie przedsięwzięcie warto więcej zainwestować bo to jest zakup na wiele lat. Ja tak zrobiłem i nie żałuję polecam wam dachówkę ceramiczną włoską od nich alledachy.pl Wyrób rewelacyjny a firma bardzo solidna polecam

  9. #29
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Ja również chętnie bym zobaczył jak to wygląda Ostatnio widziałem zdjęcia z wykonywanych prac to dachówka betonowa płaska Teviva na prawdę bardzo dobrze się prezentowała, ale nie pamiętaj niestety w jakim to było poście

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinek.dominik

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-324
    Posty
    7

    Domyślnie

    Uwzględniając CENĘ i jakość dachówki Bogena proponuję REFORM 11. Nie jest całkiem płaska ale efekt zadowalający. Cena w porównaniu do PLANO i ACTUA również zadowalająca.

  11. #31
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Nooo na prawdę ciekawie to wygląda. Ta wklęsła powierzchnia tworzy fajny efekt szczególnie w kolorze antracytowym glazurowanym, A jak tu jest z jakością i wytrzymałością ?? Jednak do dachówki płaskiej to troche jej daleko. W porównaniu do Tevivy to tworzy całkiem inny efekt

  12. #32
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Najlepsza z wyglądu dla mnie jest teviva, a jeżeli chodzi o płaskie to chyba teviva ma największą popularność.

  13. #33
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Mi również wydaje się, że z dachówek płaskich to ona jest najczęściej wybierana. Prznajmniej takie odebrałem wrażenie patrząc na forum .

  14. #34

    Domyślnie

    Odswieze temat - mam dach o kacie 18 stopni - tak malo widac. Czy plaska dachowka to dobry wybor? Mysle o Braas Turmalin albo MH Piano albo Bogen Piano 11. Czy moze inne lepiej wygladaja....moze ma ktos zdjecia tak plaskiego dachu z dachowkami...

    pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał psychokiller Zobacz post
    Przy tak małym skosie dachówka wyjdzie drogo - jeszcze by trzeba robić pełne deskowanie. Pomijam już, że wiele dachówek odpada, bo minimalny zalecany kąt jest większy niż te 18 st. Duże dachówki (typu Orea 9) mają ten kąt minimalny 20 stopni... Im mniejsza dachówka tym ten kąt będzie większy.
    dzieki ale deski i pape juz mam - niezaleznie jaki bylby kat nie zaufalbym tylko dachowce i membranie. Sporo dachowek ma minimalny kat 10 stopni pod warunkiem szczelnego krycia wstepnego....ale moza zamiast paskiej jakis cantus?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Przy takim kącie nachylenia połaci można kryć praktycznie każdą dachówką. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ted.zapatta

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiktoria37 Zobacz post
    Czytam forum od dawna, ale teraz pojawił się temat, którego rozwiązania tutaj nie znalazłam...
    Jaką dachówkę, z dachówek płaskich wybralibyście? (budynek raczej w stylu nowoczesnym, dach dwuspadowy, pow. 265 m2)

    1. Tondach Figaro
    2. Brass Teviva
    3. Euronit Kapstadt

    (wiatrownice - obróbka blacharska)

    Najważniejszy dla mnie jest końcowy efekt wizualny, jednolitość barwy pokrycia, łatwość kładzenia...)

    Liczę na Waszą pomoc, bo czas na podjęcie decyzji się kurczy a ja mam coraz większy mętlik w głowie...
    Zapytanie było w 2013 i od tego czasu trochę się zmieniło na rynku. Pojawili się nowi producenci dachówek płaskich i ceny spadły poniżej 40 zł brutto za m2 dachówki ceramicznej. Duża część klientów przerzuciła się na zakupy online. Normą jest transport gratis i bezpłatne palety. Wyliczenia i kosztorysy też online. Wystarczy tylko wyszukać w serwisie aukcyjnym lub ogłoszeniowym sprzedawcę z dobrymi opiniami i z głowy. Przywiozą wszystko z dostawą pod drzwi. Świat idzie do przodu tylko Polacy się zapętlili, chodzą po błocie i stoją w kolejkach w jakichś PSB, potem czekają na wycenę tydzień.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ted.zapatta Zobacz post
    Zapytanie było w 2013 i od tego czasu trochę się zmieniło na rynku. Pojawili się nowi producenci dachówek płaskich i ceny spadły poniżej 40 zł brutto za m2 dachówki ceramicznej. Duża część klientów przerzuciła się na zakupy online. Normą jest transport gratis i bezpłatne palety. Wyliczenia i kosztorysy też online. Wystarczy tylko wyszukać w serwisie aukcyjnym lub ogłoszeniowym sprzedawcę z dobrymi opiniami i z głowy. Przywiozą wszystko z dostawą pod drzwi. Świat idzie do przodu tylko Polacy się zapętlili, chodzą po błocie i stoją w kolejkach w jakichś PSB, potem czekają na wycenę tydzień.
    Zamawiałeś swoją dachówkę przez internet, cz tylko tak chrzanisz bez sensu?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Ma trzy wpisy i w każdym tak chrzani bez sensu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #40

    Domyślnie

    Witam,
    podepnę się pod temat bo staje właśnie przed dylematem jaka dachówkę wybrać?
    Chciałbym pokryć dach dachówka płaską na tzw mijankę. Naczytałem się forum i ... tylko więcej pytań niż odpowiedzi.
    generalnie ludzie chwalą Brass Turmalin zastanawiałem się też nad Roben Bergamo i Actua 10 z Wienerbergera.
    w grę chodzi też betonowa tegalit albo teviva. choć do końca do betonu na dach nie jestem przekonany.
    Dom ma dach dwuspadowy z jednym wykuszem. Orientacja połaci Wschód -zachód. 100m od lasu.
    Największym problemem jaki zauważyłem z ceramiką jest to że te płaskie są krzywe. jedne mniej inne bardziej. (największe "banany" to chyba Simpla )
    dlatego chciałem się poradzić co byście polecili na dach z dachówką płaską na tzw mijankę???
    Nie ukrywam że budżet ma limit i cena ma znaczenie.
    Pozdro.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony