dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 151 z 151
  1. #141
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Specjalnie dla Was mamy cykl filmów z budowy domu pasywnego pod Warszawą. Inwestorzy, Marzena i Jarek starają się do dofinansowanie dla NF15. A my śledzimy ich zmagania z kamerą...



    Zobaczcie wszystkie odcinki cyklu: Budowa domu pasywnego krok po kroku. Zapraszamy

    Czekamy na Wasze pytania na temat NF15. Odpowiemy filmem z ekspertem. Warto je zadać TUTAJ.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #142
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Ta budowa rozpoczęła się bardzo normalnie. Inwestorzy (pan Piotr jest inżynierem budowlanym) wybrali projekt domu, który im się najbardziej podobał. Na początku budowy nastąpiła radykalna zmiana - projekt pozostał, lecz został przeprojektowany na... dom pasywny. Czy ta decyzja była racjonalna? Zapraszamy do obejrzenia filmu i dyskusji.



    Dyskusja na Forum: Był zwykły dom, ma być pasywny

    Zobacz inne filmy murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  3. #143
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Jak już zbudują to może wtedy policzą .... Z pewnością poza pijarowyni korzyściami innych brak.

  4. #144

    Domyślnie

    Cześć Wam!

    Zastanawiam się nad projektem domu pasywnego ok. 110-120m2.
    Ciekawi mnie jednak jedna rzecz - co tak niby bardzo podnosi koszt budowy takiego domu? Czy jest to cena materiałów czy robocizna?

    Rzecz w tym, że mam swoich sprawdzonych fachowców i zastanawiam się czy w takim przypadku koszt domu pasywnego będzie względnie niższy?

    Dodam tylko, że interesuje mnie dom parterowy (może być z płaskim dachem), a mam ładną słoneczną działkę od strony południowej. Ten fakt zapewne ma znaczenie.

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli pasywny, to raczej plyta fundamentowa. Jesli pasywny, to 30cm styropianu pod płytą. Co najmniej hydrofobizowany EPS200.
    Już mozesz sobie policzyć koszt w stosunku do przyzwoicie zaizolowanych fundamentów domu energooszczednego.

    Pasywny jest drozszy, a pasywny parterowy jeszcze bardziej drogi.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #146

    Domyślnie

    Faktem jest jednak, że robocizna najczęściej jest droższa, niż "standardowo". Prawie zawsze są argumenty, by była.

  7. #147

    Domyślnie

    7k? Za m2
    To chyba z diamentów,
    Proponuję M3 system 1725 zł m2 z vat.

  8. #148
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    cena za m2 netto pow. użytkowej stan deweloperski mojego prostego domu :
    - wg kosztorysu szczegółowego, zapotrzebowanie 117kWh/(m2rok) 2173zł
    - stan faktczyny wybodowany dom o zapotrzebowaniu 15kWh/(m2rok) 1836złych
    Część prac robiłem sam i szacuję, że jakby to zrobiła firma to cena za m2 wyniosłaby 2000zł

    Oczywiście kosztorys to ceny średnie z całej Polski, u mnie na podkarpaciu robocizna tańsza, ale prawda jest taka, dom o zapotrzebowanie 15kW/(m2rok) można zrobić taniej niż dom, który tylko spełnia warunki techniczne, przy zachowaniu pewnego reżimu i rezygnacji z pewnych elementów rzecz jasna.
    Ostatnio edytowane przez chemical ; 10-04-2016 o 10:16
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  9. #149

    Domyślnie

    Ja chce zbudować świetlicę na wsi 165 m i nie mówię że pasywną, ale na pewno energooszczędną Jak sądzicie jaki byłby koszt z uwzględnieniem pomp ciepła, powietrze - woda.

  10. #150
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frodo1988 Zobacz post
    Ja chce zbudować świetlicę na wsi 165 m i nie mówię że pasywną, ale na pewno energooszczędną Jak sądzicie jaki byłby koszt z uwzględnieniem pomp ciepła, powietrze - woda.
    Odezwij się do kilku firm z prośbą o wycenę. Świetlicy może jeszcze nigdy nie robili, ale pewnie się zainteresują potencjalną budową Tu masz kilka firm z Polski . Skontaktuj się i poproś o wstępne koszty.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 08-03-2018 o 12:04

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frodo1988 Zobacz post
    Ja chce zbudować świetlicę na wsi 165 m i nie mówię że pasywną, ale na pewno energooszczędną Jak sądzicie jaki byłby koszt z uwzględnieniem pomp ciepła, powietrze - woda.
    Jak masz dużą przestrzeń, bez ścian - to idealne IMO rozwiązanie to ze dwie klimy

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony