dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: wełna do ocieplenia poddasza

Domyślnie wełna do ocieplenia poddasza

Witam
    ocieplam poddasze deskowanie + papa
    łaczna grubość 25 cm w dwóch warstwach (15+10)
    w jednym pokoju i na klatce schodowej mam izovera unimata.
    Niestety nie jestem z niej do końca zadowolony . jest bardzo delikatna łatwo się "mechaci", ciężko poprawnie ułożyć ją w trudnych miejscach (murłata).
    Zaznaczam, że to moje subiektywne odczucia i nie jest to bynajmniej antyreklama.

moje pytanie brzmi.
    1. czy pozostałą część poddasza mogę ocieplić teraz inną wełną (mam na myśli skalną) , czy mogą się one stykać?
    2.co sądzicie o wełnie rockwool megarock lambda 0,039(kupiłem wcześniej paczkę w podobnej ale w płytach do ocieplenia obniżonego sufitu)
    była sztywniejsza dobrze trzymałe kształt, bardziej twarda
    co z paroprzepuszczlnością takiej wełny, czy jest wystarczająca przy takim szczelnym pokryciu (oczywiście jast 3 cm szczelina wentylacyjna)
    pozdrawiam

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tomek W
    Kod pocztowy
    66-131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

Domyślnie

Witam,

Skalna wełna mineralna jest materiałem chemicznie obojętnym i nie wchodzi w żadne reakcje chemiczne z innymi materiałami, a więc możesz spokojnie ułożyć ją na styk z inna wełną.

Generalnie wełna skalna charakteryzuje się większą gestościa produktów , przez co jest bardziej sprężysta i sztywna, oraz jest stabilna wymiarowo.

Skalna wełna mineralna jest materiałem paroprzepuszczalnym, jej opór dyfuzyjny jest równy 1 co oznacza że para wodna przechodzi przez produkt tak samo szybko jak przez równoważną warstwę nieruchomego powietrza.
    Tomek W.

e-konsultant Rockwool

3. Dach do wymiany. Jak sprawnie przeprowadzić remont dachu? Czy warto ufać fachowcom? Uważaj na błędy dekarzy Remont dachu. Zasady, których warto przestrzegać podczas wymiany dachu Zielone dachy. Stropodach obsadzony roślinami

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia