dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1

    Domyślnie Oj ceny lecą na łeb!

    Goście, którzy w sierpniu zeszłego roku wycenili za m2 50 zł posadzki - dziś zaproponowali ( z ochotą) 40 zł. No no zaczyna się mi to podobać! - Powrót do normalności!

  2. #2

    Domyślnie

    Szukam obecnie wykonawców na zrobienie dachu, szukałem również wrzesień - listopad zeszłego roku i potwierdzam, że ceny u niektórych znacznie spadły chociaż teraz to pewnie okres intensywnego poszukiwania ekip wszelkiego rodzaju Wydaje mi się, że za pół roku zrobi się bardzo ciekawie na korzyść inwestora, oczywiście

    pozdrawiam,

  3. #3

    Domyślnie

    Wszelkie kryzysy to zawsze najlepsze czasy na kupowanie, budowanie itp. Może i cena takiego domku też wróci do normalności bo skoro robocizna tania, materiały tanie to czemu domy mają być drogie?
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Lecą...albo i nie. W KRK budowlańcy wciąż jeszcze przebywają jedną nogą w czasach prosperity. jak dostalismy wycene na bramę wjazdową i barierki na balkonie to się o mało co nie przewróciliśmy...

  5. #5

    Domyślnie

    Leca, leca.Dzis do mnie sami dzwonia i schodza z cen nawet o 50 procent bo roboty brak.
    Przykładowo układanie kafelek rok temu 50m2 wczoraj dzwonił ten sam gosc,że zrobi za 30.
    c126 vis a vis

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał b@rt~s
    Szukam obecnie wykonawców na zrobienie dachu, szukałem również wrzesień - listopad zeszłego roku i potwierdzam, że ceny u niektórych znacznie spadły chociaż teraz to pewnie okres intensywnego poszukiwania ekip wszelkiego rodzaju Wydaje mi się, że za pół roku zrobi się bardzo ciekawie na korzyść inwestora, oczywiście

    pozdrawiam,
    Jesli będą jacyś inwestorzy za pół roku??
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  7. #7

    Domyślnie Ceny

    No w sumie moze macie racje ale.....znam kilku fachowcow i tak naprawde ceny u nich wcela nie spadly i sie trzymaja - ale oni maja prace na nastepne kilka miesiecy wiec niekoniecznie ceny spadna wszedzie , no i jak sie praca skonczy dla takich ekip to moze ceny spadna ale narazie niewidze na to szans a czekac pozniej to czsami nie ma co jak fachowiec dobry to lepiej brac za cene srednia albo nawet wieksza niz potem poprawiac po jakims partaczu , pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    Cytat Napisał b@rt~s
    Szukam obecnie wykonawców na zrobienie dachu, szukałem również wrzesień - listopad zeszłego roku i potwierdzam, że ceny u niektórych znacznie spadły chociaż teraz to pewnie okres intensywnego poszukiwania ekip wszelkiego rodzaju Wydaje mi się, że za pół roku zrobi się bardzo ciekawie na korzyść inwestora, oczywiście

    pozdrawiam,
    Jesli będą jacyś inwestorzy za pół roku??
    Ja za pół roku będę dalej budował nic mnie nie powstrzyma

    benik:
    Ja się zgadzam w stu procentach z tym co napisałeś. Np. Mój majster skończył "6 zer" ostatniej jesieni i w tym sezonie ma roboty po pachy. Mówił mi nawet, że ma już zapisy na wiosnę 2010. Jakoś nie widzę u niego powodu, żeby miał schodzić z ceny, chyba że przyszli inwestorzy wstrzymają się z budową a w obecnych czasach to różnie bywa, ktoś miał dostać kredyt nie dostanie, ktoś chciał drogo sprzedać mieszkanie, teraz mu się to za bardzo nie opłaca. Tak jak pisałem wcześniej jestem na etapie poszukiwania ekipy ciesielsko-dekarskiej i mam z polecenia naprawdę bardzo dobrego dekarza, wszyscy wypowiadają sie o nim w samych superlatywach zarówno jeśli chodzi o sprawność jak i jakość wykonania. I w tym sezonie naprawdę znacznie zszedł z ceny. Może miał dobry dzień jak robił mi wycenę ale to chyba raczej mało prawdopodobne

    pozdrawiam,

  9. #9

    Domyślnie

    benik:
    Ja się zgadzam w stu procentach z tym co napisałeś. Np. Mój majster skończył "6 zer" ostatniej jesieni i w tym sezonie ma roboty po pachy. Mówił mi nawet, że ma już zapisy na wiosnę 2010. Jakoś nie widzę u niego powodu, żeby miał schodzić z ceny, chyba że przyszli inwestorzy wstrzymają się z budową a w obecnych czasach to różnie bywa, ktoś miał dostać kredyt nie dostanie, ktoś chciał drogo sprzedać mieszkanie, teraz mu się to za bardzo nie opłaca. Tak jak pisałem wcześniej jestem na etapie poszukiwania ekipy ciesielsko-dekarskiej i mam z polecenia naprawdę bardzo dobrego dekarza, wszyscy wypowiadają sie o nim w samych superlatywach zarówno jeśli chodzi o sprawność jak i jakość wykonania. I w tym sezonie naprawdę znacznie zszedł z ceny. Może miał dobry dzień jak robił mi wycenę ale to chyba raczej mało prawdopodobne

    pozdrawiam,[/quote]

    Dokladnie tak jest trzeba traficz pozatym tak jak pisalem rejon Polski i szczescie to chyba dzisiaj podstawa - acha ja rozmawialem z glazurnikiem to mowil nawet ze poumawiane ceny z przed pol roku teraz dzwoni i nawet podnosi....naprawde to juz jest niezle ale ma chetnych wiec jego sprawa - trzeba poprostu poleconych brac i porownywac ceny u 3-4 lub 5 wykonawcow jest sie ma tylu pozdrawiam i zycze jak najnizszych ceny ale fachowcow b.dobrych

  10. #10

    Domyślnie

    Coś się jednak zmienia.Dwa lata temu jek jechałem na przetargi budowlane było 3-4 oferentów obecnie jest 14-16, a wygrywa zwykle cena dajaca zero zysku -przetrwanie, jesli się z terminem wykonawca wyrobi i fauli po drodze nie bedzie.Pozdrawiam
    c126 vis a vis

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cena dająca zero zysku nie oznacza przetrwanie. Oznacza plajtę firmy.
    Nie popadajmy w przesadę , bo praw fizyki sie nie zmieni.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cena dająca zero zysku nie oznacza przetrwanie. Oznacza plajtę firmy.
    Nie popadajmy w przesadę , bo praw fizyki sie nie zmieni.
    Myślę, że przedmówcy chodziło bardziej o sytuację gdzie z przetargu właściciel firmy opłaca swoich ludzi i pokrywa wszystkie koszty związane z tym przetargiem. Zysk dla właściciela jest bliski zeru nic nie zarabia ale też firma dalej funkcjonuje. Można to nazwać przetrwaniem ... przynajmniej jakiś czas.

    Co do popadania w przesadę i praw fizyki :

    Wrzesień 2008 wycena wykonania fundamentu około 110 m2 - 22tyś zł bez geodety, koparki do ław i zasypania, bez wykonania kanalizacji. Roboty na jakiś tydzień czasu bez przerw technologicznych.

    Czasami kryzys jest potrzebny, żeby pewne prawa fizyki przywrócić na właściwy tor...

    pozdrawiam,

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Takie przykłady można mnożyć- tylko czego one dowodzą ? Że nie należy dawać sie skubac ? No tak- ale do tego kryzys potrzebny nie jest.
    Doskonali fachowcy ( a bywają tacy na rynku) mają pełne kalendarze. Im kryzys nie przeszkadza...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #14

    Domyślnie

    Wszyscy się cieszą że wykonawcy będa poniżej kosztów robić.
    W końcu nie będzie komu robić
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mozajka 73

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    może tak, a może nie, sam robię w tej branży i wiem jedno !!!!!!jeżeli robisz dobrze i nie masz żadnych poprawek po sobie to możesz podać cenę BEZ ŻADNYCH RABATÓW .mam prace do polowe roku i nadal dzwonią .a to o czymś świadczy. i nie obchodzi mnie żaden kryzys nie schodzę z ceny a nie złotówkę (SZANOWNI PAŃSTWO JAK ROBICIE ZAKUPY W SUPERMARKECIE TO TEZ NA KASIE TARGUJECIE SIĘ) taka jest cena i koniec rozmowy ,a jak kogoś nie stać to proszę zgłosić się do wykonawców typu SZYBKO,TANIO I SOLIDNIE kiedy państwo zrozumie ze nie można zrobić czegoś SZYBKO I SOLIDNIE . SERDECZNIE POZDRAWIAM!!!
    mozajka 73

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Takie przykłady można mnożyć- tylko czego one dowodzą ? Że nie należy dawać sie skubac ? No tak- ale do tego kryzys potrzebny nie jest.
    Oczywiście, że kryzys nie jest do tego potrzebny ale bardzo w tym pomaga , przez ostatnie 2 lata niezaspokojony apetyt na podwyżki robotników, majstrów, developerów i całej branży budowlanej urósł do tak kosmicznych rozmiarów, że tylko wiadro zimnej wody na łeb mogło to zatrzymać.

    I nie tylko się to zatrzyma ale również znacznie się obniży bo jeśli pewna "korekta" dotyka całej gospodarki to nie widzę powodów, dla których nie ma się to odbić na płacach w branży budowlanej. Nawet najlepszemu majstrowi szybko zacznie ubywać klientów jak wszyscy w około znacznie obniżą swoje ceny a on pozostanie przy starych... na to potrzeba tylko czasu.

    pozdrawiam,

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mozajka 73
    (SZANOWNI PAŃSTWO JAK ROBICIE ZAKUPY W SUPERMARKECIE TO TEZ NA KASIE TARGUJECIE SIĘ) taka jest cena i koniec rozmowy ,
    Oczywiście, że nie

    Wchodzę do sklepu, patrze - bułka po 3zł. Mówię dziękuje i wychodzę.

    pozdrawiam,

  18. #18

    Domyślnie

    Prawda jest taka że dobry fachowiec ma "nagranych" klientów na kolejne miesiące. U takiego jest ciężko oczekiwać spadku cen za wykonastwo, ceny nie spadają "na łeb".
    Druga sprawa że rosną ceny materiałów: hydraulika, przewody elektryczne, okna, solary ...
    Ja prawdę mówiąc spadku cen nie widzę. Pewnie jakiś tani wykonawca by się znalazł, ale jak to mówią "za psie pienądze, masz psie jedzenie" ...

  19. #19

    Domyślnie

    Ezekiel nie przesadzaj ze ceny elektryki nie spadaja .
    NA samym kablu 3 x 1,5 YDYp jest roznica okolo 70 gr za metr w odniesieniu rok do roku (2008/2009)

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian2510
    Ezekiel nie przesadzaj ze ceny elektryki nie spadaja .
    NA samym kablu 3 x 1,5 YDYp jest roznica okolo 70 gr za metr w odniesieniu rok do roku (2008/2009)
    Dla budujących w tym roku liczy się cena "tu i teraz". A producenci przewodów w tym roku ceny podnoszą. Wiem z doświadczenia, że dla tych co już są po danym etapie prac budowlanych porównywanie czegoś rok do roku nie ma zwyczajnie sensu. Było, minęło - zapłacone.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony