dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ajc333

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    4

    Domyślnie Izolowanie przedwojennego domu - pytania do specjalistów.

    Witam.
    Postanowiłem założyć ten temat, gdyż mam trochę wątpliwości. Po roku mieszkania w ok. 80 metrowym mieszkaniu (zajmujemy parter, na górze jest jeszcze jedna rodzina), chcemy zacząć izolację od zrobienia porządku z fundamentami. Dodatkowo chciałem zaizolować styropianem naszą część, jednak mam wątpliwości do do sensu tej pracy. Ściany zewnętrzne są dosyć cienkie, w środku drewniane. Aby normalnie wytrzymać w zimie, zrobiliśmy ocieplenie od wewnątrz w dużym pokoju, kuchni i pokoju, który do tej pory zawsze zimą był zamykany. Po tych czynnościach wstawiliśmy kozę i przez całą zimę praktycznie może 3 dni pomagaliśmy kozie piecem kaflowym. Ogólnie temperatura zimą, w najzimniejszym pokoju wynosiła 20 - 22 st. Mieszkanie nie posiada ogrzewania centralnego, a dwa duże pokoje, oprócz drzwi na korytarz, są ze sobą połączone podwójnymi drzwiami, które cały czas są otwarte. Ewentualne dziwne zapachy oraz efekt braku zamieszkania został wyeliminowany, gdyż palimy nonstop i mieszkanie jest suche, nie ma grzyba itp. Teraz sedno, gdyż nie wiem, czy moje logiczne rozumowanie, jest zgodne ze sztuką. Jeżeli mamy zrobione ocieplenie od wewnątrz i teraz zamknę mieszkanie styropianem od zewnątrz, to czy ewentualna wilgoć, która gdzieś może wejdzie w ścianę, nie spowoduje pruchnienia desek? A jeśli nie dam od zewnątrz styropianu, to nawet ewentualne podmakanie muru, w ciepłe dni wyparuje? Czytałem gdzieś, że można też przy ociepleniu wewnętrznym zrobić elewację z tynku z włóknem szklanym, czy czymś podobnym (chciałbym ją odświeżyć)?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    1.Co z wentylacją?
    2.Jak to ocieplenie od wewnątrz zostało wykonane?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ajc333

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podłoga, jak i sufit są z desek, więc cyrkulacja istnieje. Na ściany najpierw daliśmy folię paroprzepuszczalną, potem stelaż, wełna w kostkach, jeszcze raz folia i na to płyta GK. Trochę prześledziłem tematów i jednak nie chcę styropianu z zewnątrz, tylko myślę nad wełną skalną, z uwagi na drewniane ściany zewnętrzne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony