dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Co z folią położoną pod ławę fundamentową ?

    Ławy lane z gruszki do wykopu wyłożonego folią. Pytanie: co zrobić z folią wystającą z boków ławy z dużym zapasem?
    Natrafiłem na rozbieżne opinie , może ktoś wie coś " na pewno " ?
    Pozdrawiam, jacekf.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zawinąć do środka i na niej postawić ścianę fundamentową. Albo jeśli ten zapas jest bardzo duży a folia szczelna, to położyć na ścianę f.
    Na pewno to ławie nie zaszkodzi, jak ją trochę odetniesz od wody gruntowej.

    Rafał

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał sroka
    Zawinąć do środka i na niej postawić ścianę fundamentową. Albo jeśli ten zapas jest bardzo duży a folia szczelna, to położyć na ścianę f.
    Na pewno to ławie nie zaszkodzi, jak ją trochę odetniesz od wody gruntowej.
    Innego zastosowania nie ma - folia w tym przypadku spełnia izolację przeciw wilgociową.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    A ja sie tak zastanawiam co bedzie jak do tak wykonanej izolacji dostanie sie woda ? Czy aby napewno ten kokon bedzie chronil przed woda ? Cz ta woda bedzie sie zbierac w worku jaki utowrzy sie z foli zawinietej na lawie. Ja bym nie traktowal tej foli jako izolacji a wrecz przeciwnie sam bym ja podziurawil szpadlem na dole zeby czasem nie przyszlo jej do glowy udawac izolacji i zbierac wode.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    Innego zastosowania nie ma - folia w tym przypadku spełnia izolację przeciw wilgociową.
    Przykład innego zastosowania: w gruntach piaszczystych daje się folię, żeby zaczyn cementowy nie wypłynął z betonu. W gruntach spoistych można lać w wykop.

    Rafał

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    A ja sie tak zastanawiam co bedzie jak do tak wykonanej izolacji dostanie sie woda ? Czy aby napewno ten kokon bedzie chronil przed woda ? Cz ta woda bedzie sie zbierac w worku jaki utowrzy sie z foli zawinietej na lawie. Ja bym nie traktowal tej foli jako izolacji a wrecz przeciwnie sam bym ja podziurawil szpadlem na dole zeby czasem nie przyszlo jej do glowy udawac izolacji i zbierac wode.
    Ja bym tak nie zrobił. Moim zdaniem problemem nie jest to, że beton jest mokry, ale to, że będzie niszczony przez agresywną wodę gruntową (np. zakwaszoną). Jak się taka woda raz dostanie do betonu i tak już zostanie na wieki, to jest IMHO mały problem. Gorzej, jeśli beton ma kontakt z ciągle nowymi porcjami agresywnej wody.
    Czyli podsumowując: zawinąłbym i tak zostawił.

    Rafał

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony