dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 248
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 4947
  1. #2081
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    a kotłownia będzie spieta ? dodatkowo wygrzewanie i powinno byc ok

  2. #2082

    Domyślnie

    Chloe koniecznie wygrzejcie wylewki przed płytkami
    zwłaszcza pod ogrzewane podłogowe. Nie kłaść drewna ani płytek bez wygrzewania podkładu podłogowego!!!
    my robimy tak:
    Zaczynamy od 20C i codziennie dodajemy 5C czyli 35;40;45;50C i trzymamy przez 5 dni następnie obnizamy co 5C aż do 20C i wyłączamy ogrzewanie. Po 5 dniach przystępiujemy do pomiaru wilgotności.

    tu masz namiat na forumowego specjaliste nick jarekkur - mistrz posadzkarstwa
    mistrz parkieciarstwa

  3. #2083

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    a kotłownia będzie spieta ? dodatkowo wygrzewanie i powinno byc ok
    W maju będziemy mieć już gaz, więc możemy grzać

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    Chloe koniecznie wygrzejcie wylewki przed płytkami
    zwłaszcza pod ogrzewane podłogowe. Nie kłaść drewna ani płytek bez wygrzewania podkładu podłogowego!!!
    my robimy tak:
    Zaczynamy od 20C i codziennie dodajemy 5C czyli 35;40;45;50C i trzymamy przez 5 dni następnie obnizamy co 5C aż do 20C i wyłączamy ogrzewanie. Po 5 dniach przystępiujemy do pomiaru wilgotności.

    tu masz namiat na forumowego specjaliste nick jarekkur - mistrz posadzkarstwa
    mistrz parkieciarstwa
    Wiem, Kori, dzięki za czujność U nas to szczególnie wazne, bo będziemy kłaść deski (ale dopiero w okolicach sierpnia) i już nam potencjalny wykonawca zapowiedział, raz - że robi odkrywkę i patrzy, jak to wygląda - dwa - będziemy przechodzić protokół wygrzewania

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    Nam też tak mówili by nie kłaść ale polozylismy wbrew wytycznym. ... ogrzewanie ruszy dopiero na ta jesień.
    Ania - myślę, że najważniejsze żeby wyschło - z tym wygrzewaniem to już bardziej dla drewna.. Kiedyś przecież nie kładło się podłóg, jak już się grzało.

    Dzisiaj oglądaliśmy płytki podłogowe Coś tam zaczyna się klarować ale jeszcze słabiutko. Jutro oglądamy dechy.

  4. #2084
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Anetko...



    Żeby Wam Zajączek spełnił marzenia... Dużo uśmiechu, zabawy i relaksu w święta.
    I po też
    Pozdrawiam - asiazett z załogą

  5. #2085

  6. #2086
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Coraz ładniej u Ciebie


    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  7. #2087
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie


  8. #2088
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Pełnych spokoju i radości
    Świąt Wielkanocnych,
    dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie
    optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość!


    LAZUR

    Beata

  9. #2089
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar diana_teresa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie


  10. #2090

    Domyślnie

    Dziękuję za życzenia

    Zarobiona jestem po kokardy

    Na budowie też się dzieje - od wczoraj kładzenie styropianu i wiercenie otworów pod kawałek dgp do kominka. Jutro z powrotem wod-kan-ogrzew. i kładzenie rurek pod podłogówkę.

  11. #2091

    Domyślnie

    Zaczyna się wielka improwizacja - nie znam się i w zasadzie nie mam na nic wpływu - mogę tylko pilnować ekip, żeby mi się terminy za bardzo nie rozpasały.
    Za kilka dni zaczynają się wylewki - dzisiaj ma wejść ekipa od podłogówki - nie wiem, jak się ze wszystkim wyrobią. Na koniec trzeba będzie zrobić próby szczelności instalacji i jeśli wszystko będzie ok, zalewamy. Tynki na górze już ładnie podeschły, musimy jednak dobrze wietrzyć kotłownię, bo niedługo będzie kafelkowana Nie spodziewałam się, że tak szybko - rozmawiałam z tynkarzami i wylewkarzami - poinstruowali, co i kiedy można robić. Fugi położymy dopiero za jakiś czas - jeśli jakaś woda będzie jeszcze chciała uciekać, to niech ucieka tamtędy.

    Oj ciężko.. To trzeba wietrzyć, tego nie można, buu.. Jak będzie kotłownia, to założą piec, zrobią próby, kominiarz posprawdza, co ma posprawdzać i zgłosimy gotowość do napełnienia. To będzie już ok 3-4 tyg. po wylewkach i ponad 2 miesiące po tynkach, także pasuje. Potem to przeklęte wygrzewanie. Myślę, że wykończeniówka zacznie sobie głaskać ściany, a w międzyczasie spokojnie wygrzejemy, co trzeba. Dechy będziemy kłaść najwcześniej w sierpniu, także mamy luz.

  12. #2092

    Domyślnie

    Oj tak to jest na budowie z wszystkim , ale Chloe pędzicie z robotami

  13. #2093

    Domyślnie

    Zaczynamy kładzenie podłogówki



    Do środy wstrzymuję oddech, żeby jakimś cudem zdążyć z wylewkami.

  14. #2094
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    dadzą radę styro juz jest ??? co to za rurka ?

  15. #2095

    Domyślnie

    Poszłam sprawdzić, bo zamawiałam w grudniu i zdążyłam już zapomnieć - przewody tworzywowe TECE z systemu TECE floor SLQ PE-RT plus rozdzielacze mosiężne. 1800 mb rurek.
    Styro już jest - folię na górze już położyli, także przypuszczam, że dzisiaj skończą górę, jutro parter, a czego nie zdążą, w poniedziałek. Wylewkarz on-line - wchodzi w poniedziałek i potrzebuje 3 dni. Byłoby idealne - w majówkę schnięcie.
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 25-04-2014 o 15:26

  16. #2096

    Domyślnie

    Nie pojechałam na budowę, bo... się bałam Czekam do poniedziałku.

    Tymczasem przyszła pora wystawić mieszkanie na sprzedaż - pół dnia doprowadzałam balkon do akceptowalnego wyglądu. Kupiłam dwie duże hortensje i dwa jaśminy. Wszystko sprzątnięte - kupujący mogą walić drzwiami i oknami

  17. #2097
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    a kominem tez moga?

    Czesc
    Nie dziwie sie tego twojego strachu..tez tak mialam

  18. #2098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    a kominem tez moga?

    Czesc
    Nie dziwie sie tego twojego strachu..tez tak mialam
    Wszystko jedno - może być i kominem

  19. #2099
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    to 3mam kciuki za szybkosc z pozytywnym zakonczeniem

  20. #2100

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    Chloe na pewno nie bedzie Ci szkoda sprzedac mieszkanie z taka perspektywa. Trzymam kciuki za szybka sprzedaż!
    Myślałam,że będzie mi bardziej żal, bo włożyłam w mieszkanie kawałek duszy ale o dziwo jakoś sobie radzę - zobaczymy, co będzie jak przyjdą zainteresowani Łatwo nie będzie, bo metraż jest duży - musi znaleźć się amator, z dużą rodziną najlepiej.

    U mnie dzisiaj WYLEWKI! Swoją drogą, kto to nazwał wylewkami, przecież to sypkie jest

    Z rzeczy, które udało mi się dzisiaj zrobić:
    • umówienie koparkowego na wykop pod wodę ogrodową
    • cd castingu na wykonawcę elewacji (termin koniec sierpnia)
    • zamówienie kibelków, umywalek, baterii, brodzików, odpływów itp (zostały mi jeszcze wanny, kibelki do łazienki przy sypialni i umywalka ale to w innym sklepie - szyby zamówię u szklarza)
    • ustalenie wstępnego terminu dla ekipy od kostki - 3.08


    Rozmawiam jeszcze z jednym panem w sprawie uszczelnienia okna - mam nadzieję, że zrobi mi to w maju, bo na razie jest uszczelnienie tymczasowe.

    Kibelki i baterie udało mi się zamówić w dobrych cenach - znajomy M. jest dyrektorem w hurtowni X i dostaliśmy rabat - niektóre baterie wyszły taniej, niż przez internet - policzyłam, że zaoszczędziliśmy - 2-3 tys. W końcu jakieś oszczędności, uff

    Ze spraw istotnych - postanowiłam, że nie będę skuwać tarasu - położę gres, a na ścianie drewno. Przejrzałam sobie stare wizualki i dochodzę do wniosku, że drewna było za dużo - jedyne, co mogłabym zmienić, to na ścianie dać tynk, a na podłodze drewno ale wyszło, jak wyszło z poziomami, więc zadecydował los.
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 29-04-2014 o 12:33

Strona 105 z 248

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony