dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 180 z 248
Pokaż wyniki od 3.581 do 3.600 z 4947
  1. #3581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Chloe, dziękuję za uczkę dla uczu...
    Miałam w mailu napisać, ale chyba lepiej tutaj.

    Jest S U P E R, a widać, że będzie jeszcze bardziej super. W życiu nie będę miała tak uporządkowanych i konsekwentnych, przemyślanych wnętrz

    A teraz wracamy na ziemię
    Czy ja dobrze widzę na fotce z wywrotką, że masz ziemię ogrodniczą rozłożoną równą warstwą na rodzimej???? Nie zostało przekopane i wymieszane?
    Jaką to ma grubość, 10-12 cm?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #3582

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Chloe, dziękuję za uczkę dla uczu...
    Miałam w mailu napisać, ale chyba lepiej tutaj.

    Jest S U P E R, a widać, że będzie jeszcze bardziej super. W życiu nie będę miała tak uporządkowanych i konsekwentnych, przemyślanych wnętrz

    A teraz wracamy na ziemię
    Czy ja dobrze widzę na fotce z wywrotką, że masz ziemię ogrodniczą rozłożoną równą warstwą na rodzimej???? Nie zostało przekopane i wymieszane?
    Jaką to ma grubość, 10-12 cm?
    Ależ masz wprawne oko! Niwelacja była robiona w zeszłym miesiącu i wtedy mieszali ziemię (znaczy naszą glinę z piaskiem) teraz nawieźli ok 10 cm czarnoziemu i x (bo nie pamiętam) humusu. Dużo piachu pożera ten ogród coś:/ Tam, gdzie będą nasadzenia ziemia będzie wymieszana inaczej ale u mnie to dopiero na kolejnym etapie. Uświadomiono mnie, że przydałoby się zamówić OBORNIK! skoro planuję warzywnik (dobre sobie- warzywnik).

    Dziękuję za miłe słowa, DZIEWCZYNKI, mnie na razie serce ściska i przebieram nogami, gdy widzę taki bajzel, jednocześnie nie mogę doczekać się wyniesienia tych wszystkich folii i kartonów.
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 08-11-2014 o 19:15

  3. #3583

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Chloe, dziękuję za uczkę dla uczu...
    Miałam w mailu napisać, ale chyba lepiej tutaj.

    Jest S U P E R, a widać, że będzie jeszcze bardziej super. W życiu nie będę miała tak uporządkowanych i konsekwentnych, przemyślanych wnętrz
    Co jak co Pesteczko ale Twoje wnętrza oglądałyby namiętnie tysiące osób - lista oczekujących jest już bardzo długa
    K O N S E K W E N C J A - mam nadzieję, że nie równoznaczna z nudą
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 08-11-2014 o 19:33

  4. #3584
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anniia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    64
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    piękneeee schody
    Wymarzony dom Ani

    Komentarze w dzienniku

  5. #3585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    He, he U mnie z wnętrzami jest inaczej niż u Was. Zostały nie dokończone i to się na nich podwójnie fatalnie odbiło. Zniechęcenie, bo było brak funduszy i nie dość czasu, by samemu zrobić, spowodowały, że odpuściłam sobie wiele rzeczy. Teraz podoba mi się co innego i będę zmieniać. Jak zacznę tę „wojnę” z samą sobą, będę pokazywać, pytać i męczyć chętnych do męczenia

    Mam oko pewnie Kiedyś robiłam podczas wykopalisk masę rysunków w skali z natury. Po pewnym czasie wystarczała mi już tylko miarka położona wzdłuż ściany wykopu. Coś z tego zostało.

    Powinni byli wymieszać na głębokość sztychu łopaty wszystko ze sobą, nie tylko rodzimą z piaskiem. Ten nawieziony czarnoziem (czy co to tam) również. Jeśli się tego nie zrobi, to spory deszcz rozmyje to wszystko po ogrodzie. Poza tym rośliny będą się chętniej ukorzeniały w tej górnej żyźniejszej i lżejszej warstwie, a to przecież tylko 10 cm. Nawet gatunki traw trawnikowych lepiej rosną, gdy mogą się swobodnie ukorzeniać głębiej.
    Oczywiście początkowy efekt będzie piękny.


    Jeśli gleba jest ciężka, gliniasta, dodaje się do niej piasek lub drobny żwir (powinna to być warstwa grubości około 5 cm) oraz kompost lub obornik i przekopuje, co sprawia, że struktura gleby gliniastej zostaje rozbita. Dzięki temu możliwy jest dostęp tlenu do korzeni roślin i zapewnia lepszą filtrację wody. Do przekopanej ziemi można dodać także humus zmieszany z torfem. Glebę ciężką warto rozluźnić i napowietrzyć, przekopując podłoże widłami (na głębokość ok. 20 cm). Na większym terenie lepiej wykonać to mechanicznie: aeratorem, wertykulatorem, pługiem czy glebogryzarką.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #3586

    Domyślnie

    wiedziałam kiedy tu wbić się NA FOTY!!


    jest pięknie Kochana
    widzę że u dziedzica się dzieje... oj dzieje świetne te samochodziki!!

    a sufit... no cóż - wiedziałam hehehe
    ta łazienka będzie z mega pazurem! cuuuuuuudownie że się zdecydowałaś

  7. #3587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja tam siedzę cicho w kwestii łazienki, ale czuję się mile połechtana
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #3588

    Domyślnie

    Anniu, dziękuję - mam nadzieję, że efekt końcowy będzie fajny

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    He, he U mnie z wnętrzami jest inaczej niż u Was. Zostały nie dokończone i to się na nich podwójnie fatalnie odbiło. Zniechęcenie, bo było brak funduszy i nie dość czasu, by samemu zrobić, spowodowały, że odpuściłam sobie wiele rzeczy. Teraz podoba mi się co innego i będę zmieniać. Jak zacznę tę „wojnę” z samą sobą, będę pokazywać, pytać i męczyć chętnych do męczenia
    Koniecznie, będziemy podpowiadać na ile umiemy


    Mam oko pewnie Kiedyś robiłam podczas wykopalisk masę rysunków w skali z natury. Po pewnym czasie wystarczała mi już tylko miarka położona wzdłuż ściany wykopu. Coś z tego zostało.

    Powinni byli wymieszać na głębokość sztychu łopaty wszystko ze sobą, nie tylko rodzimą z piaskiem. Ten nawieziony czarnoziem (czy co to tam) również. Jeśli się tego nie zrobi, to spory deszcz rozmyje to wszystko po ogrodzie. Poza tym rośliny będą się chętniej ukorzeniały w tej górnej żyźniejszej i lżejszej warstwie, a to przecież tylko 10 cm. Nawet gatunki traw trawnikowych lepiej rosną, gdy mogą się swobodnie ukorzeniać głębiej.
    Oczywiście początkowy efekt będzie piękny.


    Jeśli gleba jest ciężka, gliniasta, dodaje się do niej piasek lub drobny żwir (powinna to być warstwa grubości około 5 cm) oraz kompost lub obornik i przekopuje, co sprawia, że struktura gleby gliniastej zostaje rozbita. Dzięki temu możliwy jest dostęp tlenu do korzeni roślin i zapewnia lepszą filtrację wody. Do przekopanej ziemi można dodać także humus zmieszany z torfem. Glebę ciężką warto rozluźnić i napowietrzyć, przekopując podłoże widłami (na głębokość ok. 20 cm). Na większym terenie lepiej wykonać to mechanicznie: aeratorem, wertykulatorem, pługiem czy glebogryzarką.
    Ano przecież faktycznie jesteś archeo) Pesteczko - nie wiem, na ile to ważne ale tam będzie sama trawa (z rolki) - tam, gdzie są zaplanowane rabaty mają mieszać z ziemią rodzimą. Jak coś będzie nie tak, mam gwarancję

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    wiedziałam kiedy tu wbić się NA FOTY!!


    jest pięknie Kochana
    widzę że u dziedzica się dzieje... oj dzieje świetne te samochodziki!!

    a sufit... no cóż - wiedziałam hehehe
    ta łazienka będzie z mega pazurem! cuuuuuuudownie że się zdecydowałaś
    Miło to usłyszeć od właścicielki równie pazurzastego sufitu

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ja tam siedzę cicho w kwestii łazienki, ale czuję się mile połechtana
    I tak powinno być, jako żeś autorką tego pomysłu

  9. #3589

    Domyślnie

    schody miodzio, ale lampy.... cudne! Co to???

  10. #3590

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    schody miodzio, ale lampy.... cudne! Co to???
    Szociku, lmpy to wielka improwizacja. Inspiracja ze sklepu - zderzenie z rzeczywistością (znaczy nie ten kolor,nie ta wielkość, za krótki łańcuch) - potem rysunek, kowal, 3 tygodnie czekania i gotowe

  11. #3591
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Już jest pięknie a będzie oszałamiająco! Nieustannie jestem fanką Twojego domu!

  12. #3592
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar diana_teresa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chloe pytałaś o poduchy świąteczne wstawiłam pierwsze do mego wątku

  13. #3593

    Domyślnie

    Wiem Diano, Twój wątek mi się powiadamia Już piszę do Ciebie

  14. #3594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Chloe Jest C U D O W N I E ! ! !

    na email rowniez odp, jak tylko skoncze z rogalikami

  15. #3595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Chloe_ Zobacz post
    Pesteczko - nie wiem, na ile to ważne ale tam będzie sama trawa (z rolki) - tam, gdzie są zaplanowane rabaty mają mieszać z ziemią rodzimą. Jak coś będzie nie tak, mam gwarancję
    Istnieje niebezpieczeństwo wypłukania tej dobrej warstwy zanim trawa zwiąże, ale nie wiem jak szybko ta rolkowa się wczepi korzeniami. Dają gwarancję, niech się o to martwią
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #3596

    Domyślnie

    Jak będzie trzeba, to poprawią - na wiosnę wracają z nasadzeniami.

  17. #3597

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    Ja juz pisalam w meilu co mysle Teraz czekam tylko na wiecej fotek.

    Co ja widze :czarny sufit OMG- nie wierze


    Anetka jak sie tak rozpedzisz z tym wykanczaniem to sie chyba pofatyguje do ciebie w grudniu po poludniu w odwiedziny (Sama sie wprosze )
    Ania, wpadaj,kiedy chcesz!!! Ale super - zapraszam

  18. #3598
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Kochana ciągle nie mogę odpisac na maila bo mnie cos odciaga Jest ślicznie
    Bardzo mi sie Twoje wnętrza podobają i mogla bym mieć tak u siebie Pokazałam P. i jest zachwycony przestrzenią na dole, ze tak jasno i to okno ...wowowww

  19. #3599

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    Kochana ciągle nie mogę odpisac na maila bo mnie cos odciaga Jest ślicznie
    Bardzo mi sie Twoje wnętrza podobają i mogla bym mieć tak u siebie Pokazałam P. i jest zachwycony przestrzenią na dole, ze tak jasno i to okno ...wowowww
    Iwonko, dziękuję bardzo - miło mi to czytać

  20. #3600

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    Anteka a na tygodniu ci pasuje? A moze ty tez sie wybierasz w moje strony?

    Jeszcze troche czasu do mojego przyjazdu, ale ja to musze z gory wszystko planowac
    Aniu,pasuje mi - bylebym wiedziała wcześniej, to sobie wszystko poprzestawiam tak, żeby mieć czas

    Nie uciekaj jeszcze, bo potrzebuję pilnej porady kuchennej

    Idę szukać foto


    No więc tak- chciałabym zamówić zlew - mniej więcej taki:



    Jedna komora i ociekacz.

    Pytanie - ociekacz po lewej, czy prawej???

    A tutaj dla przypomnienia wizki i rzuty poglądowe:







    Ociekacz powinien być obok blatu roboczego? Bo wydawało mi się, żeby najlepiej dać go z lewej strony, bo tam najpewniej będę najwięcej działać ale z drugiej strony zabiorę sobie 40 cm - starczy mi tego blatu?

    Niby sporo tego miejsca ale pociachane to to. Z drugiej strony mam to przynajmniej podzielone na strefy, więc powinno być w miarę wychodnie. Zastanawiam się - czujnik obok lodówki, czy obok spiżarki - to też dałoby jakiś obraz. Obok spiżarki sugerowałam się ekspresem we wnęce, z drugiej strony i tak trzeba podejść do lodówki po mleko, więc sama już nie wiem - chyba okaże się w praktyce.
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 10-11-2014 o 12:48

Strona 180 z 248

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony