dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 248
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 4947
  1. #101

    Domyślnie

    witam, jeśli chodzi o elewację to jest cudna ale pamiętaj cedr to najdroższe drewno, zastanów się bo może potem się okazać , ze go nie kupisz, dasz zamiennik i cały plan pójdzie się ..... często tak jest , ze cos planujemy a potem z powodów finansowych rezygnujemy i to już nie wygląda tak jak pierwotnie zamierzaliśmy

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał reni1980 Zobacz post
    pamiętaj cedr to najdroższe drewno, zastanów się bo może potem się okazać , ze go nie kupisz, dasz zamiennik i cały plan pójdzie się .....
    Szczerze mówiąc na cenę nie spojrzałam:/
    Dzięki za cenne rady - nie mówię, że to musi być cedr ale jeśli odpadną mi deski na tarasie (swoją drogą uważasz, że z płytami jest ładniej?), to może wystarczy na cedr

    Chyba ta 4 opcja najbardziej mi się podoba

  3. #103

    Domyślnie

    ja mam drewniany taras, więc u mnie nic innego by nie przeszło, mam modrzew bo na bankirę nie było mnie stać, to jest dosyć istotne jakie drewno, cedr jest najszlachetniejszy i najdrozszy

    dla porównania mój taras (materiał)z modrzewia 10 tyś, z bankiry 30 tyś

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał reni1980 Zobacz post
    ja mam drewniany taras, więc u mnie nic innego by nie przeszło, mam modrzew bo na bankirę nie było mnie stać, to jest dosyć istotne jakie drewno, cedr jest najszlachetniejszy i najdrozszy

    dla porównania mój taras (materiał)z modrzewia 10 tyś, z bankiry 30 tyś
    Idę popodglądać do Ciebie- znowu
    ---
    Edit. Pamiętasz ile masz łącznie drewna na tarasie? Wygląda na spory
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 17-09-2013 o 08:52

  5. #105

    Domyślnie

    55m2 plus schody, czyli jakieś 60 m2

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał reni1980 Zobacz post
    55m2 plus schody, czyli jakieś 60 m2
    To ogromny
    Próbuję jakoś policzyć powierzchnię ze schodami i wychodzi mi maks 35-40m (fakt, że taras miał być większy ale poprosiłam o zmniejszenie)

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zdecydowanie opcja 1 nadal. jest spójna i nie ma tego niebezpieczeństwa, że pogryzą Ci się 2 odcienie drewna.
    W ogóle trzymaj się takiej zasady, gdy chodzi o drewno w jednej płaszczyźnie, albo jednym pomieszczeniu - jeden rodzaj i jeden kolor. Inaczej wyjdzie źle.

    Antracyt na oknach, podobnie biały, jest bezpieczny. Możesz dobierać dowolne barwy i struktury podłogi.
    Jeśli weźmiesz od wewnątrz winczester, to będziesz musiała dobrze dobrać drewno podłogowe, pod względem wyrazistości usłojenia i koloru.

    Zwróciłaś uwagę, że druga fotka z podłogami to orzech amerykański ? Drogie i bardzo wyraziste drewno.

    Cedr na elewację, piękny pomysł. To wytrzymałe drewno. Tylko on najładniej wygląda niczym nie zabezpieczany. Szarzeje wtedy z czasem. Poza tym jest bardzo drogi, a i tak poza Wami nikt nie zauważy, że to cedr. Modrzew syberyjski, albo skandynawski jest dostępniejszy cenowo.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #108

    Domyślnie

    Dzięki Pesteczko - wszelkie rady mile widziane. Drewno na podłogi jest dopiero w fazie pomysłu, na pewno siedziałabym i dobierała do koloru okien i ich faktury ale antracyt bardzo za mną chodzi. Pasowałby również do mojej wizji kuchni i łazienek - chyba nawet bardziej niż winchester. Obawiam się tylko tego, czy szybko nie minie na niego moda, nie znudzi mi się. Bo okna to zakup na wiele lat - szkoda byłoby się pomylić

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dlatego czasem bezpieczniejsze są dwukolorowe - dowolne na zewnątrz, a białe w środku- wtedy praktycznie nic Cię nie ograniczy...

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Dlatego czasem bezpieczniejsze są dwukolorowe - dowolne na zewnątrz, a białe w środku- wtedy praktycznie nic Cię nie ograniczy...
    Zgadzam się. Gdybyśmy nie mieli tej dużej narożnej witryny - okna od środka na pewno byłyby białe. Problem w tym, że ona jest taka fajna (znaczy będzie fajna), że aż się prosi o jakiś kolor, choćby delikatny. Dla mnie to jak obraz, który potrzebuje ramy.

    Dlatego myślę też o opcji antracyt i wewnątrz jakiś kolor. I bądź tu mądry człowieku - liczę na to, ze jeszcze zdąży mnie coś olśnić.

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wpisz w google grafika „contemporary frame windows”, może coś Cię olśni
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wpisz w google grafika „contemporary frame windows”, może coś Cię olśni
    Dziękuję, oglądam... i coraz bardziej podoba mi się antracyt:-O
    --
    Na tapecie układ funkcjonalny kuchni i górnych łazienek

    Kuchnia
    Jedna z propozycji (najbliższa moim wyobrażeniom)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia rzut.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	213025 i moje wyobrażenia (mam nadzieję, że coś widać)





    Problem rozbiega się i brak kilku cm jak dla mnie ale chciałabym, żeby taki układ pozostał - na lewo wysoka zabudowa, lodówka i zamrażarka, czyli wchodząc z zakupami można rzucić wszystko na wyspę, a następnie pochować do lodówki i spiżarni, która jest dwa kroki dalej. Wyspa pozostałaby tylko i wyłącznie blatem roboczym - nie chcę na niej płyty, bardziej pasowałby mi już tam zlewozmywak ale zająłby zbyt dużo miejsca. Wyspa będzie zatem blato-stołem, jeśli oczywiście pomysł nie upadnie
    --
    Stan na budowie (z 17.09 dzień 8 )

    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 26-02-2014 o 11:26

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no wow, jak szybko postępuje budowa!
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    I teraz będzie rosło w oczach! To chyba jedyny etap, na którym tak szybko widać efekty.

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w taj kuchni nie jest trochę za daleko od zlewu do lodówki? Może wyspę obrócić o 90 stopni?

  16. #116

    Domyślnie

    mi osobiście rozplanowanie Twojej kuchni się bardzo podoba (podobnie jak u mnie: wyciągam z lodówki, kładę na wyspę i dopiero potem mam zlew i planiki)... jest tam bardzo dużo wolnej przestrzeni, co zdecydowanie jeszcze powiększy tą wiiiiielką już kuchnię
    jakie ona ma wymiary?

    a nawet jak wyspę obróci to w tym układzie odległość zlewu od lodówki się nie zmieni...
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w taj kuchni nie jest trochę za daleko od zlewu do lodówki? Może wyspę obrócić o 90 stopni?
    Tak, wychodzi trochę za daleko. Żadna z opcji nie daje jednak poprawy. Wyspa będzie w takiej formie, jak jest, nie chcę jej obracać, bo mi się tak nie podoba. Chyba szukam symetrii, bo w mojej kuchni o nią trudno Co do lodówki to była już na przeciwległej ścianie oraz przy ścianie bliżej okna ale niestety albo zasłania widok z okna narożnego (a to małe okienko jest najważniejsze w całej kuchni, bo daje widok na dojazd do domu) albo jest mi nie po drodze (czyt. daleko od spiżarki, a chciałabym, żeby była w pobliżu, co ułatwiłoby mi pracę podczas rozpakowywania zakupów)
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 26-02-2014 o 11:22

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    mi osobiście rozplanowanie Twojej kuchni się bardzo podoba (podobnie jak u mnie: wyciągam z lodówki, kładę na wyspę i dopiero potem mam zlew i planiki)... jest tam bardzo dużo wolnej przestrzeni, co zdecydowanie jeszcze powiększy tą wiiiiielką już kuchnię
    jakie ona ma wymiary?

    a nawet jak wyspę obróci to w tym układzie odległość zlewu od lodówki się nie zmieni...
    Karolino, dzięki za kolejny głos Właśnie staram się myśleć, jak pracuję w kuchni i wydaje mi się, że ta opcja to najmniejsze zło. Kuchnia ma 4 m szerokości i 4,86 długości - trudno zachować w niej wygodne "przepisowe" odległości ale może ktoś znajdzie jednak złoty środek

    Dostałam 4 pomysły na zagospodarowanie kuchni i dwa z nich były z wyspą wzdłuż ale zostały odrzucone - tak jak napisałam-szukam choć rąbka symetrii. Ten wariant to jest mój pomysł, ponieważ projektantka zasugerowała wysoką zabudową za wyspą(cała reszta, jak w mojej wizji). Czekam na wizualizacje ale to jeszcze potrwa. Jej pomysł oczywiście bardzo mnie ciekawi ale ponieważ kuchnia ma wejście na wprost schodów, które będzie być może otwarte do sufitu, nie chciałabym, żeby coś zakłócało mi widok ze schodów na kuchnię. Ta wysoka zabudowa częściowo byłaby widoczna, a to się kłóci z moimi wyobrażeniami [trochę to zagmatwanie opisałam, jak znajdę czas, postaram się wrzucić rysunek poglądowy]

    Tu jeszcze rzut kuchni z odległościami [lodówka-zlew - odległość mierzona od osi sprzętu czyli jakieś 2,3 m od brzegu]:

    Jest drobny błąd w wymiarze kuchni ale odległości zmierzone na stan aktualny.

    Aaaa, zaginęły mi drzwi do spiżarni są po lewej stronie 15 cm za wysoką zabudową (przesuwne)
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 19-09-2013 o 10:43

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar belgijska pralinka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    19-556
    Posty
    618

    Domyślnie

    witam sie i ja pieknie sie zapowiadabede podgladac ,jestesmy na podobnym etapie.Masz fajne kobietki u siebie do pomocy ,
    Ostatnio edytowane przez belgijska pralinka ; 19-09-2013 o 11:56

  20. #120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar belgijska pralinka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    19-556
    Posty
    618

    Domyślnie

    hm mam problem z sygnatura ,wogole forum muratora jak zadne inne sprawia mi same trudnosci

Strona 6 z 248

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony