dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 122
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2439
  1. #1

    Domyślnie Oswajanie domku czyli poprawianie wszystkiego

    Postanowiłam założyć wątek. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Czy znajdzie zainteresowanie i czy ja znajdę wystarczająco dużo konsekwencji, aby go prowadzić.
    To będzie wątek o moim oswajaniu naszego domku. Kupiliśmy go od kogoś. Był niewykończony, miejscami coś tam już było, ale zasadniczo to, co było nadaje się do wywalenia. To, co zrobiliśmy na samym początku, w pośpiechu, też przeważnie nadaje się do wywalenia.
    Mieszkam tu już parę lat. Już z niczym mi się nie spieszy. Jeśli zmieniam, robię to powoli, staram się już wszystko porządnie przemyśleć.
    Cudów nie dokonam, bo domek jest typową kostką, pomieszczenia są niewielkie i raczej nie ma możliwości ich powiększenia, ze względu na rozwiązania konstrukcyjne (rozstawienie ścian nośnych).

    Zacznę od sypialni, która dostała nowe szaty parę miesięcy temu. Kilka detali jeszcze trzeba dodać.
    Tak było:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9519.jpg
Wyświetleń:	3391
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	208186Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9530b.jpg
Wyświetleń:	3402
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	208187

  2. #2

    Domyślnie

    W pokoju była przestrzeń, którą lubiłam. Pomysł na nowy wystrój przyszedł mi nagle, po odwiedzinach w pewnym sklepie, który większości z Was jest doskonale znany Wiedziałam jednak, że w małym domku na wsi nie odtworzę dosłownie klasycznego stylu nowojorskiego, bo brak przestrzeni wewnątrz i brak wieżowców na zewnątrz. Długo dobierałam kolejne elementy. Ze starych pozostał kilim (pamiątka rodzinna) i łóżko (zasłonięte, więc bez cech szczególnych).

    Teraz jest tak:
    Na ścianie w błękitne paseczki stanęła zabudowa (niestety, albo może stety, dotychczasowa garderoba zmieniła przeznaczenie, stając się trzecim dziecięcym pokoikiem )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0236.jpg
Wyświetleń:	2710
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	208188

    Mosiądz zamieniłam na nikiel.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0235.jpg
Wyświetleń:	2970
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	208189Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0239.jpg
Wyświetleń:	2822
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	208190

    Do wymiany zostały listwy przypodłogowe (będą oczywiście białe, już wkrótce, czekają na dobry dzień ). Któregoś dnia marzy mi się wymiana stolików nocnych, bo te są tymczasowe.
    Na razie marzą mi się takie... których zdjęcia nie mogę teraz wkleić z powodu ograniczeń systemowych
    Ostatnio edytowane przez **lw** ; 24-08-2013 o 19:44

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Luiza witam bardzo fajna przemiana

    Po próbie przetapicerowania starej pufy stwierdzam, że trudniej coś zmienić/wyremontować niż zrobić od początku Amerykę odkryłam

    P.S. Piękna kołyska! no i ten dywan
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  4. #4

    Domyślnie

    Witam i ja pierwszego gościa

    Tak, to prawda, poprawianie jest ciężką robotą. Jedyna zaleta jest taka, że przynajmniej masz pewność, czego nie chcesz na pewno. Czyli właśnie na dole zrywam starą ciemną podłogę z terrakoty z glazurą w drewnopodobny rzucik A na jej miejsce kładę jasną, matową, zamiast małej, dużą, zamiast karo, prosto.

    Aha! Kołyska nie nasza, wypożyczona, a kilim w sumie trochę z musu, bo rodzinna pamiątka, podejrzewam, że sama świadomie chyba bym go nie wybrała. A może dobrze się stało, że dostaliśmy go w spadku?

    A stoliki nocne marzą mi się takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	537573_548904218476011_2036643610_n.jpg
Wyświetleń:	2034
Rozmiar:	37,8 KB
ID:	208233

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    a to jest stolik nocny? ja myślałam, że to mini komoda/pomocnik chociaż asymetria w sypialni też jest fajna

    Jak ja się cieszę, że wyawanturowałam się o płytki 60x60, teraz dla mnie najmniejsze z akceptowalnych, a się nasłuchałam, że w karo, że 30x30 lepsze
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  6. #6

    Domyślnie

    To chyba jest komoda, ale gdy ją zobaczyłam, pomyślałam, że byłaby cudownym stolikiem nocnym.

  7. #7

    Domyślnie

    Luizo, faktycznie oswajanie już "uklepanych" miejsc jest często trudniejsze niż aranżowanie od podstaw. Widzę kilka fajnych rzeczy, ale co do paru innych miałabym jakieś propozycje zmian. Nie wiem, na ile Twój wątek jest "pokazowy" (tj. pokazujesz, co masz), a na ile "pomocowy" (przyjmujesz sugestie gości co można zmienić/dodać, w tym ewentualną krytykę). Pytam, bo niektóre dziewczyny obrażają się, jeśli ktoś ośmieli się powiedzieć, że coś jest nie tak

    Na pierwszym zdjęciu (przed zmianami) widzę piękną szafę i bieliźniarkę. Nie mów tylko, że poszły na przemiał... Wprawdzie do stylu NY średnio pasują, ale smutno by było, gdyby solidne drewno przegrało z (wybacz) paździerzem .

    A na to lustro z MG miałam chrapkę . Molestowałam Magdę o sprowadzenie lustra uchylnego, sprowadziła właśnie to, ale do mnie nijak nie pasuje wymiarowo, więc zostało w sklepie . Cieszę się, że trafiło w dobre ręce.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał **lw** Zobacz post
    A stoliki nocne marzą mi się takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	537573_548904218476011_2036643610_n.jpg
Wyświetleń:	2034
Rozmiar:	37,8 KB
ID:	208233
    Zerknij sobie na tę aukcję:
    http://allegro.pl/stolik-konsola-toa...465945698.html
    Stolik nie jest wprawdzie tak wyrafinowany, jak z MG, ale ten facet robi meble na wymiar, więc w razie czego może mógłby zmodyfikować to i owo (np. wygląd nóżek, dodatkowe frezy).

    Jeśli wolisz jakiś oryginalny staroć, to znalazłam też taki stoliczek-niciak (do lekkiej renowacji): http://allegro.pl/piekny-orzechowy-n...474665254.html, tyle że pewnie nie znalazłabyś dwóch identycznych (jeśli takie właśnie chcesz)

  9. #9

    Domyślnie

    Witaj Barbe-cue!
    Bardzo chętnie poznam Wasze zdanie. Między innymi dlatego tu jestem.
    I już szybko wyjaśniam, że szafa z zielonymi szybkami jest moim wyjątkowym meblem i nie sądzę, abym miała się go kiedykolwiek pozbyć. Odnawiał ją mój tata. Drewno ma teraz przepiękną barwę (zostało pokryte szelakiem). To kawał zdrowego, mocnego mebla. Jest pojemna i gdy tylko ją zobaczyłam, od razu wiedziałam, że chcę ją mieć. Był okres, kiedy mój tata odnawiał bardzo dużo (w ramach hobby), ale żaden mebel nie podobał mi się właśnie tak bardzo, jak ta szafa. Teraz stoi w pokoiku u mojego syna. Dostała ładne towarzystwo. Pewnie jeszcze ją pokażę w nowym miejscu.
    Co do bieliźniarki, to z kolei jest the very first mebel odnawiany przez tatę, no i - niestety - słaby jest. Przede wszystkim bardzo spróchniały. Ale wciąż jest z nami Przemalowałam ją na biało i odstawiłam do pomieszczenia, w którym mam urządzoną tymczasową prasowalnię.
    Styl NY ujął mnie bardzo mocno, ale - jak już wspominałam - mój dom zupełnie do niego nie pasuje, nie ta architektura, nie to miejsce. Generalnie, nie zamykam się w żadnym stylu. Biorę to, co mi się podoba i łączę.
    Najmniej lubię rzeczy modne. Najbardziej - ładne

    Bardzo dziękuję za linki! Szybko działasz! Super! Niciak podoba mi się bardziej, ale faktycznie, potrzebowałby trochę pracy, a mój tata zarzucił to zajęcie jakiś czas temu, ze względu na zdrowie.
    Drewna sosnowego nie lubię. Nic na to nie poradzę...
    I skoro mogę liczyć na pomoc, to właśnie w kwestii stolików nocnych cały czas się zastanawiam, jaki kolor byłby tam najlepszy? Kolor drewna (właśnie taki jak na mojej inspiracji, nie wiem, jak go nazwać... Koniak?), biel? czerń?
    W "inspiracyjnym" mebelku podoba mi się jeszcze to, że ma dość duże szuflady, które mogłyby coś pomieścić, nie tylko bibeloty czy czasopismo, ale również piżamy na przykład.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Witam, przeczytam później.

    Kołyska cud mniód!
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  11. #11

    Domyślnie

    O, no to super, że starocie przetrwały! Przepiękna ta szafa, tata wykonał dobrą robotę!
    Jeśli chodzi o sypialnię, to najbardziej przeszkadzają tam wizualnie szafiszcza . Między nimi wrzuciłaś kilka pięknych przedmiotów, ale i lustro, i kinkiety, są tam tak ściśnięte, że zupełnie giną. I (przepraszam, muszę to powiedzieć), nijak, ale to zupełnie nijak do tych szaf nie przystają. A może inaczej - szafy nie przystają do tych cudeniek. W dodatku ustawienie szaf (symetryczne, z komodą w środku) daje wrażenie ołtarza . Jestem jak najdalej od tego, żeby sypnąć złotą radą pt. "pozbądź się szaf", bo domyślam się, że to nierealne - gdzieś przecież trzeba trzymać ciuchy. Ale może jakoś przearanżuj ich ustawienie, żeby tak nie dominowały?

    Nie wiem, czy dobrze udało mi się zrekonstruować ustawienie pokoju na podstawie zdjęć, ale wydaje mi się, że wygląda tak (nie mam pewności co do proporcji i drzwi - umieściłam je na lewej ścianie, na dole)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LW-sypialnia.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	208290

    Ponieważ szafy i komoda z szufladami średnio pasują do eleganckich dodatków i ewentualnych przyszłych stolików nocnych, a teraz są bardzo wyeksponowane (nieszczęsny ołtarz), to może udałoby się zmieścić obie szafy na ścianie po lewej stronie, a fotel z podnóżkiem i stoliczkiem (plus ewentualnie dużym lustrem) pod drzwi balkonowe? O tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LW-sypialnia-2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	208291

    Jeśli nie planujesz wymiany szaf, to może wałek, farba i polecieć po całości? Niekoniecznie na biało - może jakiś ładny, świetlisty popielaty kolor? Tak, żeby wtopiły się w tło i cichutko sobie siedziały w kącie. Co do komody (właściwie komód, bo chyba są dwie), to podobny problem, jak z szafami... Jeśli nie możesz się ich pozbyć (a pewnie nie możesz) lub wymienić na coś innego, to może jakaś sprytna przeróbka? To mi wygląda na ikeowy Malm lub coś malmopodobnego, więc pole do popisu jest wielkie. Wrzuć sobie w grafikę guglga "ikea malm hack" i zobaczysz, jakie cudeńka ludzie potrafią z tego wycisnąć. Na przykład coś takiego (chociaż u ciebie pewnie inne kolory by zagrały)


    (opis tutaj)


    (opis tutaj)
    Ostatnio edytowane przez barbe-cue ; 24-08-2013 o 22:50

  12. #12

    Domyślnie

    PS. Podzielam zdanie Ani - kołyska super! Takoż kilim na ścianie .

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Barbe super pomysł

    bardzo podoba mi się przeróbka malmowa

    Luiza może w tych szafach wystarczyłoby zmienić kolor i dodać ładne uchwyty?
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  14. #14

    Domyślnie

    Barbe, bardzo Ci dziękuję za tyle konkretnych uwag i podpowiedzi. Niestety, skojarzenie z ołtarzykiem także przyszło mi do głowy
    Jesteś geniuszem w odtwarzaniu rozkładu pokoju, wow! Niestety, przesunięcie szaf raczej odpada, ale powiem Ci, że jeśli miałyby zmienić miejsce to tylko na tę ścianę, którą proponowałaś, nawet wstępnie rozważałam taką opcję przy reorganizacji pokoju. Za "długą" ścianą przemawiał jeden dość zasadniczy argument. Tego nie widać na zdjęciach, ale w niej jest wnęka, załamanie przy samych drzwiach (drzwi wejściowe są przy szafie) i szafa wchodzi do połowy w to zagłębienie. Wybór koloru szaf niestety został dokonany jeszcze przed moim oświeceniem (tak to nazwijmy ), dzisiaj wybrałabym inny. Ten był wybierany do garderoby, która dzisiaj już nie jest garderobą.
    Ale przechodzę do konstruktywnych rozważań (bo oczywiście tak, to Malm )
    Trochę mi szkoda zamalowywać całych szaf, bo w sumie ten bielony dąb (fornir) jest dość przyjemny. Jak myślicie, dziewczyny, gdybym przemalowała tylko te dwie zsunięte komody? Ale wtedy coś łagodnego czy kontrastującego? O dorobieniu do nich uchwytów myślę od początku. Wtedy mogłabym podobnie przerobić szafki nocne.
    Uchwyty przy szafach też mogę wymienić, ale na razie cieszę się jeszcze tymi, to Lene Bjerre w kolorze duck egg (na granicy z miętą ).
    Lecę oglądać przeróbki malma w necie!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Luiza to może zacznij najpierw od szafek nocnych? będzie przyjemniej no i jak się okaże na straty to nie będzie tak szkoda jak szafy. Pokażesz z bliska te uchwyty LB?
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    Oto one (a przy okazji: nie umiem dodawać dużych zdjęć Wątek z instruktażem Muratora jest pusty )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0505.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	208322

    I masz rację, zacznę od małych szafek.
    Myślę, że co do uchwytów, to chciałabym niklowane kołatki, kółeczka. Kolor i faktura nadal jest dla mnie trudnym orzechem do zgryzienia.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Witam i ja
    Na razie przeczytałam pół wątku, mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj znajdę trochę czasu na drugie pół

  19. #19

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Uchwyty bardzo ładne a to DIY

    Jak wrócę to napiszę jak wstawiać duże zdjęcia
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

Strona 1 z 122

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony