dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KarolMich

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    1

    Domyślnie Zabudowa grzejnika na poddaszu

    Witajcie

    Właśnie zabrałem się za remont poddasza. Położyłem panele, pomalowałem ściany, dokupiłem rzeczy których brakowało.
    Jako, że niefortunnie umiejscowiony jest grzejnik - na środku ściany, mam zamiar go zabudować.
    Przeglądając wujka google natknąłem się na całkiem ciekawy pomysł:
    http://images1.fotosik.pl/185/33a03d83393e90cf.jpg
    Teraz pytanko do was - jakich materiałów użyć ? Czy może to być płyta osb wraz z jakimiś metalowymi podpórkami ?
    Miejsce,w którym mam zamiar zabudować grzejnik wygląda następująco:


    Jeszcze dwa małe pytanka, które odbiegają lekko od tematu ale nadal dotyczą wykończenia poddasza.
    Znajdę gdzieś jakąś szerszą listwę aluminiową - progową ? Tak przynajmniej 3-4 cm


    Jaki kolor listw przypodłogowych proponujecie ? Mam mały dylemat czy wybrać listwy w kolorze wenge, które pasowałyby do koloru drzwi, mebli oraz belek czy jednak listwy w kolorze paneli podłogowych ( Jabłoń złota )



    Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez KarolMich ; 25-08-2013 o 18:54

  2. #2

    Domyślnie

    Nie boisz się, że zabudowany grzejnik nie będzie spełniał swojej funkcji?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jackowacko
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-982
    Posty
    37

    Domyślnie

    Ja bym nie zabudowywał grzejnika, bo to jednak ograniczenie ciepła. Z drugiej strony poddasza zawsze są najcieplejsze w całym domu. Może warto pomyśleć i kupić gotową zabudowę na grzejnik? Na pewno może znaleźć coś ładnego, co jednocześnie jest tak zrobione że grzejnik spełnia swoją funkcję. Całkowitej zabudowy bym nie proponował, gdyby (odpukać) coś się stało z grzejnikiem to musiałbyś rozwalać wszystko. Lepiej zrobić zabudowę, którą w każdej chwili można zdjąć. Jeśli chodzi o listwy to zdecydowanie postawiłbym na kolor paneli, pod kolor mebli nie ma co kupować, nigdy nie wiadomo czy Ci się za rok lub dwa nie zechce wymienić mebli i co wtedy? A tak ogólnie to bardzo ładnie wszystko wyremontowałeś, jestem pod wrażeniem

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Emiliamym
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-473
    Dzielnica
    Bemowo
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja bym zostawiła niezabudowany, bo grzejnik to przecież ciepło. A nie widzę sensu w tym, że będziesz dokładał do pieca, płacił, a ciepło pójdzie w nieznane
    Każdy dzień to nowy początek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony