dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66

Temat: Czy kołkowanie styropianu jest konieczne?

  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    można bez kołkowania ale trzeba użyć dobrego kleju w dobry sposób - to opisane jest powyzej. Dobry klej rozponaje się tak:
    przyklejemy do ściany styropian EPS 100 Po tygodniu odrywamy. Jeśli pęknie klej lub stropian odpadnie od kleju znaczy g..nie klej. Jeśli rozerwiesz styropian - znaczy jest ok. Na pewno wszytkie kleje piankowe spełnią ten warunek . I na pewno większość klejów do styropianu z worka odpadnie w takim teście. Kleje do siatki - opadnie tylko połowa
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #22

    Domyślnie

    Mostki termiczne powoduje złe wykonanie ocieplenia, a nie kołki...
    Belki, ramy i siły wewnętrzne to podstawy budownictwa. Kratownice, to również ważny jego element tak jak i figury płaskie, w których trzeba obliczać za każdym reakcje podporowe, aby znaleźć rozwiązanie problemu. Eldo - najlepszy raper w Polsce.

  3. #23

    Domyślnie

    możesz wyjaśnić jakim cudem kołki nie są mostkami termicznymi?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #24

    Domyślnie

    u mnie narożniki i okolice okien oraz ściana szczytowa będą na pewno kołkowane. zastanawiam się właśnie nad wyborem kleju oraz tynku. naprawdę kleje w piance są tak dobre?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    można bez kołkowania ale trzeba użyć dobrego kleju w dobry sposób - to opisane jest powyzej. Dobry klej rozponaje się tak:
    przyklejemy do ściany styropian EPS 100 Po tygodniu odrywamy. Jeśli pęknie klej lub stropian odpadnie od kleju znaczy g..nie klej. Jeśli rozerwiesz styropian - znaczy jest ok. Na pewno wszytkie kleje piankowe spełnią ten warunek . I na pewno większość klejów do styropianu z worka odpadnie w takim teście. Kleje do siatki - opadnie tylko połowa
    Pod tym linkiem znajduje się zestawienie wyników badań klejów:
    http://dlabudownictwa.pl/images/stor...pianu-2012.pdf

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieknyromek Zobacz post
    Odpowiedz na pytanie "Czy kołkowanie styropianu jest konieczne"
    Załącznik 228935
    A widzisz tam klejenie plyt po obwodzie?

    NIe ma, jakby bylo to bym wiatr nie penetrowal celej przestrzeni klejenia..., no ale sciana musi przeciez oddychac
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Kołki stosuje sie od 6m w zwyż. Kołki mają za zadanie oddzialywac na sily odpowiedzialne za ścinanie. Przed klejenuem styropianu nalezy wykonac kilka prób roznych klejów. Do grafitiwych styropianow są przeznaczone specjalne kleje. Jezeli ktos koniecznie chce kołkować bo nie ufa wykonawcy to sa korki ze styropianu 1cm zakrywajace kołki i późniejszy "efekt biedronki"- mokre lub zaszronione punkty na elewacji.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    u mnie narożniki i okolice okien oraz ściana szczytowa będą na pewno kołkowane. zastanawiam się właśnie nad wyborem kleju oraz tynku. naprawdę kleje w piance są tak dobre?
    Te w piance nie wychodzą tanio.My jak robimy polecam ks126 gwarantuje, że styropian pęknie a klej zostanie na ścianie, ale niestety 1m2 elewacji 5-7zł/m2 wyjdzie a to już wielu inwestorów niezaakceptuje.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-69 Zobacz post
    Te w piance nie wychodzą tanio.My jak robimy polecam ks126 gwarantuje, że styropian pęknie a klej zostanie na ścianie, ale niestety 1m2 elewacji 5-7zł/m2 wyjdzie a to już wielu inwestorów niezaakceptuje.
    używając kleju do siatki, np. tego wymienionego przez Ciebie, jakie zużycie założyć na 1 m2 ocieplenia? zakładam oczywiście klejenie na wianki + placki
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    zależy z czego mury, krzywa ceramika pod 6kg/m2 a prosta silka lekko przekroczy 4kg/m2, ks 126 jest do szpachlowania dla tego jak zostaje z klejenia można do siatki użyć, a tam wydajność jak drut 4kg/m2

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-69 Zobacz post
    zależy z czego mury, krzywa ceramika pod 6kg/m2 a prosta silka lekko przekroczy 4kg/m2, ks 126 jest do szpachlowania dla tego jak zostaje z klejenia można do siatki użyć, a tam wydajność jak drut 4kg/m2
    dzięki za informacje
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ja cały czas mam w planie ocieplenie w 2-ch warstwach 15+5 i tak się zastanawiam czy pierwszą warstwę na zwykły klej z worka plus kołki a na to druga warstwa na pewno na piankę. Po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się czy będzie OK?
    Ma ktoś doświadczenia z ocieplaniem 2-u warstwowym? Jakie stosowaliście techniki, kleje itd.?

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    2 warstwy - dużo już było na ten temat.
    Jak nie musisz to nie rób.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  14. #34

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    stam222 bylo bylo. Generalnie jest to blad wykonawczy i to dosc powazny. Oczywiscie da sie to zrobic... ale trzeba podwojnie kolkowac. obie warstwy czyli 8szt/m2 wiec ... po co?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    A dlaczego chcesz dawać te dwie warstwy, wg mnie lepiej jedną a dopilnować i zrobić powoli i solidnie.
    Takie obrazki jak w tym temacie obrazują jedno - błędy w wykonaniu.
    Brak kleju wokół płyty - bo to czas i kasa na więcej kleju.
    Brak przeszlifowania płyty przed klejem - znowu czas
    Praca przy tylko co przyklejonym styropianie - znowu czas by klej związał, a tak ekipa zdąży już zakołkować - o ile kołkuje i siatkę w klei a że klej który miał trzymać płyty do muru się zruszy i nie trzyma to już inna kwestia.

    Wg mojej niefachowej opinii wszystkiemu winien CZAS a wiadomo czas to pieniądz dla ekipy wykonawczej, pieniądz inwestora.

    Pozdrawiam

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Witajcie..
    właśnie dzisiaj podjeżdżałem pod firmę i na budynku ukazał mi się taki oto obrazek:



    jako że na swojej budowie jestem przed etapem ocieplenia (dom parterowy z poddaszem wysokość w szczycie 6m), bomek taki:



    ekipa sugeruje (ale się nie upiera) żeby kołkować po całości, ja jestem niezbyt chętny do tego, a takie obrazki jak powyżej utwierdzają mnie w tym przekonaniu, bo nie po to mam dobrze ocieplony dom, poddasze i płytę fundamentową na styrodurze żeby ciepło przez kołki uciekało..
    czy nie ma problemu żeby dać wszystko na klej lub piankę.. łącznie około 170m2 styropianu, mam już kupiony grafit 20cm..
    ile może pójść na to pianki (klejenie chyba po obwodzie i w środku każdej płyty.. (są może jakieś obrazki jak powinno się robić?)
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ja oklejając fundament styrodurem używałem kilku rodzajów klejów (pianek) i na kilku instrukcjach widniało, że fundamenty dookoła a na ścianach wzdłużne paski 5-6. Ja mimo wszystko po obwodzie też bym zrobił.
    A dlaczego chcesz dawać te dwie warstwy, wg mnie lepiej jedną a dopilnować i zrobić powoli i solidnie.
    No właśnie oglądając ocieplenia wykonane przez fachofcuf to postanowiłem zrobić ocieplenie samodzielnie. Dlatego też żeby było solidnie i bez mostków to myślałem o 2-ch warstwach (na mijankę). I dlatego też, ze chcę to wykonać samodzielnie, czytam, dowiaduję się i wyciągam wnioski i wolę to zrobić (tzn. wyciągnąć wnioski) przed wykonaniem ocieplenia niż "po".

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Wg mojej opinii 2 warstwy na mijankę to już przesada i niekoniecznie dobre rozwiązanie.
    Zrób jedną ale frezowaną ewentualne szczeliny pianka i będzie git. Sam tak zrobiłem dla brata 15cm styropianu, u mnie jeszcze nie wiem ile będzie.
    Myślę że jest innych kilka elementów do przypilnowania wentylacja, osadzenie drzwi i okien, bramy garażowe.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    No ja na dobrą sprawę jestem dopiero na etapie SSO i teraz poza domem, z 5-oma kg "Muratora" przygotowuję się do wiosennego ataku na budowę. Między czasie czytam forum i drążę temat w tej akurat chwili ocieplenie, które jak pisałem wcześniej chcę zrobić samemu (20cm)

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony