dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66

Temat: Czy kołkowanie styropianu jest konieczne?

  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Bładzisz Stam z tą fasadą.

  2. #42

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    ....., które jak pisałem wcześniej chcę zrobić samemu (20cm)
    Ja na co dzień zawodowo wykonuję elewację i nie z powodu że to moja profesja tylko z doświadczenia "TYNKÓW WEWNĘTRZNYCH I ELEWACJI NIE WARTO ROBIĆ SAMEMU"- potrzebne doświadczenie, praktyka, - wszystkie inne prace jesteś w stanie wykonać złożysz-rozłożysz, ale położenie struktury wymaga wprawy a towar nietani, trzeba zlecić jednej ekipie nie rozbijać oddzielnie ocieplania i położenia koloru - wymagać jakości od jednej ekipy, a w czasie negocjacji zamiast skupiać się na zbiciu 1czy 2 złotówek z m2 ustalić przejrzyste etapy i procedury odbiorów, poinformować czy nie przeszkadza, że będziesz patrzył na ręce, żeby nie było , że za dużo wymagasz, wziąć urlop na czas wykonywania ocieplenia, zająć się innymi pracami na budowie, i zerkać czy wszytko jest robione zgodnie z wcześniejszym ustaleniem.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Stamm, w linku nie podeślę Ci tego co człowiek sie uczy miesiącami w szkole. Za dużo materiału. Jestem mistrzem monterem izolacji budowlanych i uwierz mi na słowo, że styropian nakleja się w jednej warstwie i w twoim przypadku zdecydowanie bez kołków. Kiedyś montowano "na mijankę" ale gr 5 i 5 cm.
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
    W linku masz moją chatkę 7m wysokości. Nierówności między brytami wypełniałem po dwóch dniach od przyklejania głęboko pianą. I wystarczy.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Nie twierdzę i nie twierdziłem, że trzeba w 2-ch warstwach, ot tak mi się obiło gdzieś tu na forum o uszy, że tak można a nawet będzie lepiej. Chcę by mój dom był jak najbardziej energooszczędny dlatego dużą wagę chcę przyłożyć właśnie do ocieplenia bo to klucz wszystkiego.
    Nie mniej jednak dziękuję bardzo za Wasze uwagi i podpowiedzi. Ściany mam proste więc chyba nie powinno być problemów z położeniem styro. Większy problem jaki widzę to skąd wytrzasnąć rusztowanie (za jak najtaniej) .
    A jeżeli chodzi o linki to miałem na myśli o linki tutaj na forum dotyczące układania ocieplenia warstwowego vs jednowarstwowego.
    Dzięki i pozdrawiam.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    W Komornikach wypożyczą ci rusztowanie na 2 tyg. za 750zl okolo 70m2. U Ciebie kleiłbym bryty cało powierzchniowo. Zuźycie kleju mniejsze niż na placki. O ile masz w miarę prosto wymurowany dom.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    a co sądzisz o klejaniu na piankę bez kołkowania do 5.5m (to w szczycie.. reszta około 3-3.5m, jak na zdjęciu na poprzedniej stronie..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Do 6m h mozesz kleić bez kolkowania na zaprawę cementową. Klej w piance jest sporo Mocniejszy od najlepszego kleju z wora więc sam mozesz sobie odpowiedzieć. Przy piankach duzo zyskujesz na czasie. Nie potrzebujesz pomocnika do mieszania kleju.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    czyli spokojnie na piankę mozna kleic? po obwodzie i dwa paski w środku starczą?
    bo jak wczoraj zobaczylem ślady w firmie na elewacji oo kołkach - znaczy kółka w szronie gdzie widać jak ciepło ucieka kołkami to troche mi to mie pasuje, na. 1000 kołków powierzchnia to 2.8m2 - mostek spory..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Pewnie. Ale pamietaj ze sa kołki nowej ery- z dekiekkiem ze styro- brak szronu.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    no ale to trzeba chyba w płycie wyciąć głębszą dziurę..? żeby ten dekiel wcisnąć..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #52

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    _artur_ sa specjalne otwornice do nawiercania styropianu. Potem wklejasz na piankę 2cm styropianowy dekiel.
    Stam -większym mostkiem będzie klamka w drzwiach czy szyba w oknie. Nie da sie wszystkich mostków wyeliminować. Pamiętajmy, że 1 cm styropianu odpowiada grubością 42cm murowanej ściany.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    Jestem w trakcie klejenia styro, kleję na piankę Tytan EOS, jak Tytan się skończył w Castoramie przerzuciłem się na Ceresit CT84. Robiłem próby na jednym i drugim kleju. Obydwa kleje trzymają perfect, po 2 godzinach nie idzie oderwać płyty od ściany. Miałem do poprawienia jedną płytę którą za bardzo mi wypchało na narożniku ( zapomniałem skorygować i poszedłem na kolejną ścianę) piłą sięgałem około 80% kleju, podpiłowałem ile mogłem i mimo tego że płyta była trzymana tylko w 20% nie szło jej oderwać od ściany^^ Tak więc szczerze polecam jeden i drugi klej. Mam domek parterowy do kalenicy 6,25m i też nie zamierzam kołkować. Ważę 96kg po przyklejeniu płyty 20cm grafit (Termo Organika) stawałem na nim i nic, tak więc stwierdzam że kołki są zbędne
    Dla spokoju zakołkuję naroża po jednym kołeczku i to tyle. Kleju dawałem uczciwie i wydajność na puszkę to 4-5m2 (po podgrzaniu puszki) nie wierzcie w wydajność rzędu 8-10 m2 jak piszą na niektórych pianach. Dodam że ściany mam równe, na 3m łacie odchyły rzędu 2mm.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pod 1cm izolacji.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	291610
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pod 2cm izolacji.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	291611
    Moje wyliczenia co do mostków punktowych .. bez nakładki styropianowej mostek wynosi 0,023 W/K ..

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Ciekaw jestem czy kolki z nakladkami styropianowymi wypadna lepiej i o ile?
    Moze to zbedny wydatek, nie wart zachodu?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Ciekaw jestem czy kolki z nakladkami styropianowymi wypadna lepiej i o ile?
    Moze to zbedny wydatek, nie wart zachodu?
    witam. Pracuje juz dlugo przy elewacjach i od dluszego czasu stosujemy nakladki styropianowe, na kazdym domu i budynku ktory kolkujemy. Jesli ktos ma dylemat czy stosowac taki system to wystarczy kumus zlecic lub wypozyczyc kamere termowizyjna i udac sie na piereszy lepszy dom z wyklmym kolkowaniem to zobaczy jak wygladaja mostki termiczne. cieplo pięknie ucieka Byłem na szkoleniu gdzie bylo pokazane jak to wyglada. Ja doradzam stosowac zaslepki. koszt nie wielki a na pewno pomoze.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ciekaw jestem czy kolki z nakladkami styropianowymi wypadna lepiej i o ile?
    Moze to zbedny wydatek, nie wart zachodu?
    wart .. jeszcze jak kołki stalowe to szczególnie.
    Jeden kołeczek fi 10 w 10cm izolacji to jedyne 0,023 W/K.. bardzo dużo .. jeśli pomnożyć przez liczbę.
    Skłaniam się ku klejeniu izolacji całą powierzchnią do przegrody.
    Zaślepki na kołki ? proste jak drug .. otwornica, wycięcie rdzenia.. kołek .. zaślepka 10cm na kołek .. piana ..

  19. #59

    Domyślnie

    [QUOTE=מרכבה;6695409]wart .. jeszcze jak kołki stalowe to szczególnie.
    Jeden kołeczek fi 10 w 10cm izolacji to jedyne 0,023 W/K.. bardzo dużo .. jeśli pomnożyć przez liczbę.
    Skłaniam się ku klejeniu izolacji całą powierzchnią do przegrody.
    Zaślepki na kołki ? proste jak drug .. otwornica, wycięcie rdzenia.. kołek .. zaślepka 10cm na kołek .. piana ..[/QUOTE

    a jesli ktos mysli ze kolki plastikowe nie maja mostkow termicznych to sa w bledzie

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zastosowalem u siebie takie zaslepki styropianowe. Kolki plastykowe- czy warto bylo i czy z dokladnoscia montazu nie bylo problemu okaze sie dopieru po termowizji, ktora z Panem Grzegorzem z FM wstepnie ustalilem na luty.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony