dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Ceramika Lode

  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Ceramika Lode

    Witam serdecznie
    Chciałbym się zapytać co sądzicie o pustakach tej firmy?
    Czy ktoś budował i czy warte są cokolwiek.
    Muszę przyznać że dotykałem ,oceniałem i jakością,grubością wyglądają lepiej niż
    POROTHERM 25 P+W czy Thermopor 25 P+W
    Może ktoś budował i coś może powiedzieć na ten temat z góry dziękuję http://www.lode.lv/juse/html/produkcija/keraterm_bloki/

  2. #2

    Domyślnie Re: Ceramika Lode

    Cytat Napisał CityMatic
    Witam serdecznie
    Chciałbym się zapytać co sądzicie o pustakach tej firmy?
    Czy ktoś budował i czy warte są cokolwiek.
    Muszę przyznać że dotykałem ,oceniałem i jakością,grubością wyglądają lepiej niż
    POROTHERM 25 P+W czy Thermopor 25 P+W
    Może ktoś budował i coś może powiedzieć na ten temat z góry dziękuję http://www.lode.lv/juse/html/produkcija/keraterm_bloki/
    Kolega budował, widziałem i dotykałem.
    W jednej dostawie były pustaki od różnych producentów, różniły się kolorem, stopniem wypalenia i, co gorsze, rozmiarem: jedne miały 24 a inne 25 cm.
    Murarz, który kilka lat przepracował w Niemczech stwierdził, że zamki do siebie nie pasowały i trudno było je <zapiąć>. Trochę się z tym nagimnastykował.
    Pustaki na działówki były w kształcie półksiężyca, zabawa z kładzeniem na całego. Też miałem propozycję tego pustaka po 5,95 zł. Zrezygnowałem jak zobaczyłem je na <żywca>.
    Wybrałem Unipor zaoferowany przez jednego z forumowiczów.
    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #3

    Domyślnie

    witam Kolegę!

    co do pustaków to nie pomogę,
    jednak miło spotkać znajomego kropkowicza tutaj.
    mieszkam na wsi, podoba mi się.

  4. #4

    Domyślnie Re: Ceramika Lode

    Cytat Napisał ProStaś
    Cytat Napisał CityMatic
    Witam serdecznie
    Chciałbym się zapytać co sądzicie o pustakach tej firmy?
    Czy ktoś budował i czy warte są cokolwiek.
    Muszę przyznać że dotykałem ,oceniałem i jakością,grubością wyglądają lepiej niż
    POROTHERM 25 P+W czy Thermopor 25 P+W
    Może ktoś budował i coś może powiedzieć na ten temat z góry dziękuję http://www.lode.lv/juse/html/produkcija/keraterm_bloki/
    Kolega budował, widziałem i dotykałem.
    W jednej dostawie były pustaki od różnych producentów, różniły się kolorem, stopniem wypalenia i, co gorsze, rozmiarem: jedne miały 24 a inne 25 cm.
    Murarz, który kilka lat przepracował w Niemczech stwierdził, że zamki do siebie nie pasowały i trudno było je <zapiąć>. Trochę się z tym nagimnastykował.
    Pustaki na działówki były w kształcie półksiężyca, zabawa z kładzeniem na całego. Też miałem propozycję tego pustaka po 5,95 zł. Zrezygnowałem jak zobaczyłem je na <żywca>.
    Wybrałem Unipor zaoferowany przez jednego z forumowiczów.
    Pozdrawiam.
    Ja buduję z tego i jak narazie nie miałem takich kłopotów i mi dobrze budować i inwestor zadowolony.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: Ceramika Lode

    Ja buduję z tego i jak narazie nie miałem takich kłopotów i mi dobrze budować i inwestor zadowolony.[/quote]

    No i ja niestety już zadecydowałem-w ogóle odstąpiłem od ceramiki -buduję z BK
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aisab
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    niedaleko
    Kod pocztowy
    64-000
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ja się zastanawiam nad budowaniem z keratermu firmy lode. Może ktoś jeszcze z tego budował i mógłby coś więcej powiedzieć o jakości tych pustaków?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony