dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 119 z 119
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    dawno się tak nie ubawiłam na forum budowlanym

    tylko mam teraz problem - wyrzucić moją starą chińską porcelanę? trochę szkoda, ale skoro ma mnie ona zdyskredytować w oczach takiego faceta jak d(*L*)b...


    (ps. nie mam 65 lat. ale bez względu na rocznik to tylko kwestia czasu)

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    a chińskie wazy z czasów dynastii Ming to już wogóle beee - nie dość że chińskie, to jeszcze stare.

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    och, jesteśmy tym otoczeni - niemieckie samochody, włoskie meble, szwedzka stal, francuskie perfumy.......mamy mózgi podatne na pranie, chłoniemy marketing jak gąbki, oddajemy się bankom w niewolę byleby coś kupić, co trzeba mieć..... wygoda, prestiż, uroda...mi też trudno się z tego wywinąć, chociaż wiem swoje na temat wartości i długości życia...
    wyższa półka...zawsze ktoś dostawi jeszcze wyższy regał i nasza wysoka półka stanie niska, a czas na zarobienie pieniędzy juz przepadł...
    nie ma co tu radzić - plusultra pisałaś, że nie chcesz tu recepty na życie, ale jakoś niechcący to się o taka filozofię ociera.

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    och, jesteśmy tym otoczeni - niemieckie samochody, włoskie meble, szwedzka stal, francuskie perfumy.......mamy mózgi podatne na pranie, chłoniemy marketing jak gąbki, oddajemy się bankom w niewolę byleby coś kupić, co trzeba mieć..... wygoda, prestiż, uroda...mi też trudno się z tego wywinąć, chociaż wiem swoje na temat wartości i długości życia...
    wyższa półka...zawsze ktoś dostawi jeszcze wyższy regał i nasza wysoka półka stanie niska, a czas na zarobienie pieniędzy juz przepadł...
    nie ma co tu radzić - plusultra pisałaś, że nie chcesz tu recepty na życie, ale jakoś niechcący to się o taka filozofię ociera.
    Są jeszcze polskie wartości z wyższej półki, tylko trzeba umieć je dostrzec. Ja na ten i tamten przykład dostrzegłem gołąbki, pyszne były.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Dla mnie wyższą, obecnie niestety poza zasięgiem półką byłby kamienny dom w średniowiecznym miasteczku gdzieś na południu Europy urządzony antykami.

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    a chińskie wazy z czasów dynastii Ming to już wogóle beee - nie dość że chińskie, to jeszcze stare.
    Dynastia Ming nie była chińska z pochodzenia, dlatego się nie liczy.

  7. #107
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    mamy już chińskie borówki amerykańskie, truskawki i Hallstatt - skubańcy potrafią wszystko, ja raczej ich podziwiam, że na wszystkim potrafią zarobić. nawet na tym właściwym dla Europejczyków snobizmie.

  8. #108

    Domyślnie

    Chyba nie koniecznie. Owszem, są sprzęty które szybko się zużywają i je warto kupić lepszej jakości ale tak ogólenie nie ma co przesadzać

  9. #109

    Domyślnie

    Odpowiadając na pytanie w temacie odnośnie zadowolenia: dla mnie nie zawsze. Kupiłem drogi narożnik do salonu dobrej firmy i jestem w pełni zadowolony. Kupiłem też szafkę RTV włoskiej firmy Munari - w sklepie podobała mi się bardzo, parę godzin walczyłem ze sobą, czy wydać kilka tysięcy złotych na jeden mebel i kupiłem. A teraz trochę żałuję - pewnie dało się coś innego znaleźć za 1000-2000 zł i już nie robi na mnie takiego wrażenia, wbudowanego światełka praktycznie nie używam...
    Generalnie wychodzę z założenia, że przynajmniej część rzeczy warto kupić z wyższej półki, szczególnie jeśli chodzi o przedmioty mające intensywnie służyć latami lub są trudno wymienialne.

  10. #110

    Domyślnie

    Mnie zadowalają może nie tyle rzeczy z wyższej półki, co po prostu solidne rzeczy. Jakość często idzie w parze z ceną, więc można powiedzieć, że czuję się spełniony, gdy mam drogie rzeczy. Ale to nie jest reguła

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Classify Zobacz post
    Mnie zadowalają może nie tyle rzeczy z wyższej półki, co po prostu solidne rzeczy. Jakość często idzie w parze z ceną, więc można powiedzieć, że czuję się spełniony, gdy mam drogie rzeczy. Ale to nie jest reguła
    Człowieku, założyłeś sobie ten wątek tylko i wyłącznie po to, żeby zrobić reklamę firmie Vidok z Lublina. Co to w ogóle ma znaczyć? Twoje posty nie niosą ze sobą żadnej wartości merytorycznej

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Uważam, że w budownictwie potrafi się to przełożyć na zadowolenie a i często na oszczędności. Kupując lepszy materiał do murowania ścian jakim jest beton komórkowy, możemy postawić nasze ściany szybciej niż z ceramiki oraz później w okresie eksploatacji cieszyć się oszczędnościami powstałymi w skutek lepszego izolowania ciepła. Beton komórkowy jest obecnie materiałem, który najlepiej zatrzymuje ciepło wewnątrz domu, ze wszystkich powszechnie używanych.

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Najlepiej zatrzymuje ciepło styropian z powszechnie używanych

    Jaki sens ma twój post w tym wątku?

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Gawor5, gdzie tylko choćby z grubsza pasuje, zachwala beton komórkowy.
    Ciekawe, czy Termalica płaci za taki marketing szeptany?
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a reklamuję tę firmę, bo nie znalazłam nazwy.

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    W starszych postach. Nie jest to typowe reklamowanie - brzmi jak bardzo zadowolony z wyboru inwestor, dlatego skojarzył mi się marketing szeptany.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    no dobra, może być i bk, ale przecież co drugi na podwórku bk kręci... co to za wyższa półka???

  18. #118

    Domyślnie

    Może kręcą na drabinie i stąd ta wyższa półka

  19. #119
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksander909

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-830
    Posty
    31

    Domyślnie

    albo na wozie strazackim lol

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony