dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 34
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 676
  1. #481

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasko185 Zobacz post
    O stary kozak kominek
    Dzięki

  2. #482
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nowkinsolka

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witajcie,czy ktoś zdecydował sie na wydluzenie domu o 2 metry?Widze na forum ,ze wiele osób decydowała sie powiekszyc o 1 -1.5 metra.Nasz architekt twierdzi dwa metry nie zrobia wielkiej różnicy a powierzchnia salonu zwiekszy sie aż do 36m i kuchni do 14,5 m .Kuszące,ale troche obawiamy sie ,że budynek straci na uroku..Prosze Was o wsparcie i porady,pozdrawiam

  3. #483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iliy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Jasienica Rosielna
    Kod pocztowy
    36-220
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowkinsolka Zobacz post
    Witajcie,czy ktoś zdecydował sie na wydluzenie domu o 2 metry?Widze na forum ,ze wiele osób decydowała sie powiekszyc o 1 -1.5 metra.Nasz architekt twierdzi dwa metry nie zrobia wielkiej różnicy a powierzchnia salonu zwiekszy sie aż do 36m i kuchni do 14,5 m .Kuszące,ale troche obawiamy sie ,że budynek straci na uroku..Prosze Was o wsparcie i porady,pozdrawiam
    Taras też będzie wydłużony?
    Jeżeli nie to poszukaj na forum, ktoś wydłużał taras o 2 mb, więc mniej więcej na zdj zobaczysz jak wygląda takie wydłużenie. My przedłużaliśmy taras o 1 mb i jest ok, także myślę że z całą bryłą też nie powinno być źle. Oczywiście dom zaczyna trochę przypominać długą stodołę, no ale zależy kto co lubi


    Mam pytanie do osób, które już wybudowały. Jesteśmy na etapie budowania ścianek działowych i zastanawiam się na rozplanowaniem poddasza. Jedną ze zn=mina, o których myślałam jest przeniesienie drzwi do pokojów, aby uzyskać wnęki, które będą akurat na łóżka dla córek czy biurka. Wydaje mi się, że drzwi osadzone w oryginalnym planie, zabierają sporo miejsca (akurat tego gdzie jest najwyżej). Jednak nie wyobrażam sobie, żeby drzwi otwierały się do środka pokojów (mam wrażenie, że będą tak "wisieć" na środku). Czy otwieranie na korytarz będzie dobrym rozwiązaniem? Nie będą przeszkadzać? Czy w ogóle darować sobie zmianę miejsca tych drzwi? Dodam, że na poddaszu pozbyliśmy się wszystkich słupów, więc nie będą przeszkadzać, i w drugim pokoju rezygnujemy z garderoby.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maja-ii-2g-847.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	388004  

  4. #484
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kalisia1988

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kretlewo
    Kod pocztowy
    72-410
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie, we wrześniu rozpoczynamy budowę domu Maja 2. Czy ktoś może udzielić informacji ile wyniosła budowa takiego domu??? Wiem, że to zależy od tego z jakich materiałów buduje się dom i od kosztów wykonania, ale chciałabym poznać Wasze nakłady na ten dom.

  5. #485
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewastr

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-063
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał iliy Zobacz post
    Taras też będzie wydłużony?
    Jeżeli nie to poszukaj na forum, ktoś wydłużał taras o 2 mb, więc mniej więcej na zdj zobaczysz jak wygląda takie wydłużenie. My przedłużaliśmy taras o 1 mb i jest ok, także myślę że z całą bryłą też nie powinno być źle. Oczywiście dom zaczyna trochę przypominać długą stodołę, no ale zależy kto co lubi


    Mam pytanie do osób, które już wybudowały. Jesteśmy na etapie budowania ścianek działowych i zastanawiam się na rozplanowaniem poddasza. Jedną ze zn=mina, o których myślałam jest przeniesienie drzwi do pokojów, aby uzyskać wnęki, które będą akurat na łóżka dla córek czy biurka. Wydaje mi się, że drzwi osadzone w oryginalnym planie, zabierają sporo miejsca (akurat tego gdzie jest najwyżej). Jednak nie wyobrażam sobie, żeby drzwi otwierały się do środka pokojów (mam wrażenie, że będą tak "wisieć" na środku). Czy otwieranie na korytarz będzie dobrym rozwiązaniem? Nie będą przeszkadzać? Czy w ogóle darować sobie zmianę miejsca tych drzwi? Dodam, że na poddaszu pozbyliśmy się wszystkich słupów, więc nie będą przeszkadzać, i w drugim pokoju rezygnujemy z garderoby.

    Witam,

    Ja mam dom wykończony i już mieszkam. Moje otwierają się do środka na ścianę i nic tam nie "wisi". Nie polecam drzwi otwieranych na zewnątrz (przynajmniej tych na wprost schodów). Schody są dość wąskie, góra też nie jest szeroka. Będzie to ze sobą kolidować i nie będzie dobrze wyglądać. Chyba, że przeniesie się je i nie będą na wprost schodów. Czy można przenieś to nie wiem.

    pozdrawiam
    Ewa

  6. #486
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewastr

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-063
    Posty
    32

    Domyślnie

    Jak ktoś chce zobaczyć MAJĘ już całościowo wykończoną to proszę bardzo. Okolice Trójmiasta.

    Pozdrawiam
    Ewa

  7. #487
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iliy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Jasienica Rosielna
    Kod pocztowy
    36-220
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastr Zobacz post
    Witam,

    Ja mam dom wykończony i już mieszkam. Moje otwierają się do środka na ścianę i nic tam nie "wisi". Nie polecam drzwi otwieranych na zewnątrz (przynajmniej tych na wprost schodów). Schody są dość wąskie, góra też nie jest szeroka. Będzie to ze sobą kolidować i nie będzie dobrze wyglądać. Chyba, że przeniesie się je i nie będą na wprost schodów. Czy można przenieś to nie wiem.

    pozdrawiam
    Ewa
    Drzwi zostały jednak przeniesione i w pokojach zrobiło się więcej miejsca. Drzwi najprawdopodobniej będą otwierać się na zew, ale jeszcze trochę czasu jest na zastanowienie Chętnie zobaczyłabym wykończony dom, ale mam za daleko:/ Może mogłabyś wstawić zdjęcia tutaj? Jestem bardzo ciekawa waszych rozwiązań

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Napisał iliy Zobacz post
    Drzwi zostały jednak przeniesione i w pokojach zrobiło się więcej miejsca. Drzwi najprawdopodobniej będą otwierać się na zew, ale jeszcze trochę czasu jest na zastanowienie Chętnie zobaczyłabym wykończony dom, ale mam za daleko:/ Może mogłabyś wstawić zdjęcia tutaj? Jestem bardzo ciekawa waszych rozwiązań
    Raczej słaby pomysł, bo otwierane na korytarz będą niepraktyczne - żeby otworzyć trzeba będzie stać na krawędzi schodów, a otwierane do wewnątrz pokoju chyba będą uderzać narożnikiem w skosy - tam jest mało miejsca..

  9. #489
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iliy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Jasienica Rosielna
    Kod pocztowy
    36-220
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał imei Zobacz post
    Raczej słaby pomysł, bo otwierane na korytarz będą niepraktyczne - żeby otworzyć trzeba będzie stać na krawędzi schodów, a otwierane do wewnątrz pokoju chyba będą uderzać narożnikiem w skosy - tam jest mało miejsca..
    Mamy podniesiony dom o 1 pustak dodatkowo będziemy ocieplać pianką, a nie wełną, więc też "zaoszczędzimy" miejsca. Ostatecznie zawsze można zrobić drzwi przesuwne Co do wygody, w domu rodzinnym mamy tak drzwi przy wejściu na piętro i szczerze ,to chyba kwestia przyzwyczajenia, ale nikomu otwieranie na zew z pozycji schodów nie przeszkadza. Zobaczymy jak to będzie w praktyce u nas. Jednak cieszę się, że nadal śledzisz forum, a wiem, że już chwilę mieszkasz, także może jakieś rady, zmieniłbyś coś?

  10. #490
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iliy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Jasienica Rosielna
    Kod pocztowy
    36-220
    Posty
    19

    Domyślnie

    A może ktoś pokaże łazienkę na poddaszu? Jak ją rozplanował? Szukam pomysłu, ale z tymi skosami to sama nie wiem, jak będzie najbardziej funkcjonalnie?

  11. #491

    Domyślnie

    Witam. Czy mógłby wrzucić zdjęcie wykończonego domku ktoś, kto nie wykonywał komina zewnętrznego. Zastanawiam się czy zrezygnować z niego, bo służył by tylko jako gril i ozdoba domu. Kominka w środku mieć nie będziemy, nie chcę kotlowni w salonie, a po drugie jego umiejscowienie i tak było nijakie wg mnie. Docelowo komin zewnetrzny miałby być z klinkieru grafitowego. Jego murowanie i material sporo kosztuje, i to daje mi do myślenia czy dla samego grilla warto go wykonywac. Mógłby ktoś coś doradzić, pokazać jak dom wygląda bez tego komina?

  12. #492
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    judym

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Dziemiany
    Kod pocztowy
    83-425
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Jestem zainteresowany kupnem projektu maja2 2g i wraz z zoną bardzo bysmy chcieli zobaczyc jak wyglada na zywo wybudowany juz dom. Jestesmy z województwa pomorskiego jezeli ktos w pomorski buduje taki dom to bardzo bysmy byli wdzieczni gdybysmy mogli przyjechac i zobaczyc domek na zywo.

  13. #493
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    judym

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Dziemiany
    Kod pocztowy
    83-425
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam mam pytanie czy juz budujecie maje i czy mozna byloby obejrzec wasz dom. Ja tez jestem z pomorza.

  14. #494
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    judym

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Dziemiany
    Kod pocztowy
    83-425
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam, moglibysmy zobaczyc domek Maja wykonczony juz w calosci. Zastanawiamy sie nad budowa tego domu wiec bardzo bysmy chcieli zobaczyc srodek!! prosze o kontakt 880023619. pozdrawiam

  15. #495
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    djaniszew

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Winiec
    Kod pocztowy
    14-140
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, czy jest mozliwosc zobaczenia na zywo Waszej Mai? Jestesmy na etapie zakupu projektu. Pozdrawiamy

  16. #496
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    djaniszew

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Winiec
    Kod pocztowy
    14-140
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, bardzo chcielibysmy zobaczyc Waszą Maję na żywo. Czy byłaby taka możliwość? Pozdrawiamy

  17. #497

    Domyślnie

    Witam! Czy byłaby możliwość zobaczyć Maję w obwodzie Lubelskim? Kupiliśmy projekt, oczywiście planujemy niektóre przeróbki.

  18. #498

    Domyślnie

    Czytałam na forum, że podobno ktoś wybudował Maję w Świdniku? Może ktoś wie konkretniej, jakieś namiary tych gospodarzy domu. ..

  19. #499

    Domyślnie

    Witam serdecznie! Też planuję identyczne zmiany .Bardzo bym chciała zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości. Gdzie Państwo budujecie?Jestem ze Świdnika (koło Lublina)A jeszcze się zastanawiam nad podniesieniem ścianki kolankowej może o pustak....nie wiem.....Mamy kupiony projekt, przed nami jego adaptacja....Bardzo proszę o kontakt. Z gory dziękuję! [email protected]

  20. #500

    Domyślnie

    Cytat Napisał AD63 Zobacz post
    My wydłużyliśmy o metr część w której jest garaż i wiatrołap, schody przenieśliśmy z drugiej strony ścianki działowej by nie wchodziły nam do pokoju /a w garażu już nam nie przeszkadzają/ oczywiście zrobiliśmy też antresolę wychodzącą na salon. Po wydłużeniu mamy również minimalnie poszerzony salon i środkowy pokój. Kuchnia też ma ścianę przesuniętą tj zlikwidowaliśmy wnękę która była w oryginale.
    Właśnie moja prośba była pisana powyżej do Państwa ☺Pozdrawiam !

Strona 25 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony