dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 31
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 616
  1. #461
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mi_mała
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2.085
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zouza Zobacz post
    Brać co ci się podoba i zaakceptować, że po pewnym czasie nie będzie wyglądało idealnie (no może kanapy za 10 tyś. bym nie wzięła ). Swoją drogą moje koty są w miarę przyzwoite, za to kot mojej mamy porobił jej dziury na wylot.
    Generalnie wolę życie z kotami i dziurami niż bez kotów i bez dziur
    Cytat Napisał fajna kobieta Zobacz post
    Na moje koty nie ma mocnych.Podrapaly juz dosłownie wszystko- wypoczynek ze skory sofe z allcantary tapetę winylowa komodę drewniana a drapaka nie ruszają....Bestie!!!
    Moje są mega grzeczne w takim razie - kanapę szanują i co najwyżej się na niej wykładają i kotłują

    Wyżywają sie na fikusie i wycieraczce do butów - ma już dziury na wylot

    Też wolę mieć nieidealnie niż nie mieć kotów Łazienka ma miejsce, żeby wygodnie postawić kuwetę, w ogrodzie zimowym będzie koci ogród Uwielbiam moje futra
    .

  2. #462

    Domyślnie

    Aaa widzisz! Juz wiem w takim razie dlaczego moje wyzywają sie na w/w rzeczach- ja nie mam żywych kwiatów w domu i wycieraczki!

  3. #463
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mi_mała
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2.085
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajna kobieta Zobacz post
    Aaa widzisz! Juz wiem w takim razie dlaczego moje wyzywają sie na w/w rzeczach- ja nie mam żywych kwiatów w domu i wycieraczki!
    To koniecznie zainwestuj w kwiat z drewnianą mocna łodygą i najtańszą wycieraczkę sizalową z hipermarketu
    Sierściuchy je uwielbiają...
    .

  4. #464
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Test gotowy, ale przyznam, że było bardzo trudno go zrobić na skrawkach tkanin wielkości 2x2 cm

    Ketchup, nutella, zielona herbata, długopis....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	256998Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	003.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	256999


    Wyprane w ciepłej wodzie z dodatkiem mydełka na plamy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	008.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	257000


    Najlepiej udało się sprać tkaniny mineva i infinity, ale nie idealnie. Mam nadzieję, że przy większej powierzchni byłoby łatwiej. Tak czy siak carabu HP wypada na 1 miejscu. Cenowo także - carabu ok 100 zł /mb, mineva od 52 zł/mb, infinity ok 60 zł /mb.

    Dostałam wycenę z caya design - narożnik 270 cm x 220 cm z funkcją w tkaninie carabu HP - wynosi 6926 pln – 10% 6233pln.

  5. #465
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    mała uwaga do testów

    na kanapie tkanina jest przytapicerowana, więc z praniem nie będzie tak łatwo (odkurzacze piorące wiele nie pomogą)
    ścieranie będzie jedyną formą "prania" zwracajcie uwagę czy coś się po takim ścieraniu plamy nie mechaci !
    Piu
    jestem pełna podziwu

  6. #466
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Zouza pierwsza sofa bardziej mi się podoba

  7. #467

    Domyślnie

    kowalt stanęło w końcu na takiej kanapie (ty\ko szarej)

    Kanapa ma 130cm szerokości i jest "trochę" duża do naszego pokoju, ale usiedliśmy i już nic potem nie było takie wygodne Chodziliśmy dookoła niej 3 tyg. i szukaliśmy czegoś innego, ale wiecie jak to jest jak coś się spodoba ciężko to sobie wybić z głowy. Powierzchnia spania 174cm... to większe niż moje łóżko Teraz mam problem co pasuje do takiej kanapy, no i muszę znaleźć wąski długi stolik. No cóż czasami trzeba wybrać sercem

  8. #468
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Wygląda na bardzo wygodną, mega szerokie spanie Choć faktycznie jest bardzo głęboka, zajmie sporo miejsca.

    Tu znalazłam ją sporo taniej:
    http://caromeble.com.pl/sofy/1626-so...a-lux-3dl.html

  9. #469

    Domyślnie

    piu faktycznie taniej, bo też darmowa wysyłka... no trudno my mamy już zamówioną, pocieszam się, że jak będzie coś nie tak łatwiej robić awanturę na miejscu Teraz mam jakieś 6 tyg. żeby się zastanowić co do niej pasuje i co zrobić z resztą pokoju. Wariaci będziemy robić wszystko pod kanapę A propos kotów i materiałów to taki jakby szeroki sztruks, teraz mam coś podobnego tylko z 2 dekady starsze i po 1 nie zaciągają się nitki po 2 zawsze można przyciąć do długości tych włosków więc mam nadzieję, że się sprawdzi.

  10. #470
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    newone

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z narożnikami Poldem/Emmohl? Poszukuję narożnika z funkcją codziennego spania - nie jestem w stanie wygospodarować w mieszkaniu miejsca na łóżko. Ostatnio w jednym z salonów natrafiłem na tą firmę. Część z jej narożników oferuje chyba całkiem sensowne rozwiązanie o nazwie "system nowa". To chyba jakaś wersja "belgijki" lub "mechanizmu włoskiego" ale tak czy siak otrzymuje się płaską powierzchnię do spania na materacu piankowym o grubości 12 cm. Wygląda to mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nova.JPG
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	257135
    Akurat jest to narożnik Vinotti ale posiada ten sam system. Stelaż wydaje się solidny, materac oferowany jest w 3 wariantach twardość i ma zdejmowany pokrowiec. Powierzchnia spania to max 160 x 200 (są jeszcze 120 x 200 i 140 x 200). Wszystko dość sprawnie działa i wydaje się wygodne ale wiadomo jak to w salonie 5 minut testów to nie to samo co przespana na tym noc. Minus to cena - dla mnie lekko zaporowa ale jeżeli jest to na tyle wygodne na jakie się wydaje to jakoś to zniosę.

  11. #471
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ella&co
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał InneMeble.pl Zobacz post
    mała uwaga do testów

    na kanapie tkanina jest przytapicerowana, więc z praniem nie będzie tak łatwo (odkurzacze piorące wiele nie pomogą)
    ścieranie będzie jedyną formą "prania" zwracajcie uwagę czy coś się po takim ścieraniu plamy nie mechaci !
    Piu
    jestem pełna podziwu
    No właśnie
    Piu, świetna robota. Dzięki, że się z nami podzieliłaś swoimi spostrzeżeniami.
    Niestety mój wniosek: przy niszczycielskiej sile mych córek chyba muszę zapomnieć o tkaninie

  12. #472
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Najbardziej by się sprawdził jakiś ciemny, melanżowy kolor, u mnie w granacie, by nie było widać śladów po długopisie
    Ja mam teraz uszyte poduszki-nakładki, coś w tym stylu...




    Wypełnione tapicerską owatą, tkanina typu alcantara. Piorę na okrągło, świetnie się sprawdzają. Szyła mi je krawcowa, ale teraz zamówiłabym od razu z narożnikiem.

  13. #473
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ella&co
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    I ketchupek schodzi? I bobofrut? I mleko? I kredki? I czekolada z tej alcantary?

  14. #474
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Jak wrzucę do pralki, to w dobrym płynie schodzą wszystkie plamy, a nie jest to oryginalna alcantara, tylko jakaś zwykła altara.
    Niestety z tapicerką na meblu już nie jest tak łatwo Próbowałam wyczyścić fotel w tej tkaninie i totalna lipa. Dopiero jak zdjęłam pokrowiec (na zamek) i wrzuciłam do pralki, jest jak nowy. Nie wiem tylko, czy uda mi się go ponownie założyć Pokrowca na materac IKEA już nie udało mi się normalnie założyć, musiałam go rozpruć

    Mam nowe próbki i kolejne fotki :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	257299Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	002.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	257300Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	004.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	257301Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	007.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	257302Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	008.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	257303


    Kremowe carabu przypomina najbardziej wełniany filc. Nano flock ma najbardziej wyrazistą strukturę skórki i jest najgrubsza, zarazem najmniej plastyczna.

    Jak znajdę chwilę, zrobię kolejne testy z mazidłami, tuszami itp. Tym razem próbki mam spore

  15. #475
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angy
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warmińsko-Mazurskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    Mam narożnik w carabu, chyba w tym kolorze pierwszy z prawej na zdjęciu piu. Mam go od listopada, sprawuje się świetnie. Mimo, że dość jasny kolor nic na nim nie widać, a jak już to schodzi od przetarcia wilgotną (bez żadnych środków) szmatką. Ostatnio narobiłam plamek czerwonym winem, a że było ciemnawo to nawet nie zauważyłam Bez problemu sprałam następnego dnia
    Ps. Mam dziecko sztuk 1, ale spokojnie może robić za 3
    Ostatnio edytowane przez angy ; 30-04-2014 o 11:38

  16. #476
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Piu,
    podziwiam Cię, jesteś niezmordowana z tymi testami!!!!

    Wiesz, to może zamów kanapę/ narożnik ze zdejmowanym pokrowcem? Np. MTI Furninova ma niektóre w takiej opcji.

  17. #477
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ella&co
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Łomatko, kolejne pomysły do przemyślenia Już mi mózgownica paruje.
    A wcześniej jakoś nie wpadłam na kanapy w pokrowcach...

  18. #478
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ella&co Zobacz post
    Łomatko, kolejne pomysły do przemyślenia Już mi mózgownica paruje.
    A wcześniej jakoś nie wpadłam na kanapy w pokrowcach...
    ale czy narożnik mogą być z luźnymi pokrowcami ? w całości ?
    Kanapy tak ale narożniki ? muszę pogrzebać w ofercie z MTI Furninowa

  19. #479

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post

    .
    A co to za naroznik? Mogę prosić o nazwę producenta lub model?

  20. #480
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    model Orlando, meble z Kalwarii, są na allegro i w necie
    http://www.klawe-meble.pl/produkt,69..._SPLENDOR.html

    http://www.klawe-meble.pl/produkt,69..._SPLENDOR.html
    http://allegro.pl/listing/user/listi...Items-14101741


    Poduchy są na stałe, ale mogą uszyć zdejmowane. Boczki też mogą zrobić inne za dopłatą.

Strona 24 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony