dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 616

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Narożnikowy zawrót głowy - wszelkie rady mile widziane ;)

    Narożnik wybrany więc edytuję.

    Wątek powstał głównie dla mnie. Miał mi pomóc w wyborze narożnika. Określiłam swoje wymagania i potrzeby. Podałam budżet. Pokazałam co mi sie podoba. Przedstawiam wyniki swoich poszukiwań. Liczyłam na pomoc forumowiczów. Żeby doradzili, pokazali sami co mają, wyrazili opinie, dyskutowali.

    Po kilku m-cach narożnik już u mnie jest i cieszy me oko wielce. Czy jest idealny? Nie. Ale na ten czas jest to najlepsze rozwiązanie.
    Poniżej podaję dokładne dane narożnika oraz fotki. Wiem że takie informacje na pewno się przydadzą bo w czasie poszukiwań każda informacja jest bardzo cenna.

    Nie jest sztuką kupić narożnik jak sie ma nieograniczony budżet ale gdy kasy brakuje i trzeba kombinować to już nie jest tak prosto. Rodzą się wątpliwości i trzeba iść na ustępstwa.
    Niech ten wątek pomoże wszystkim niezdecydowanym wybrać mebel dla siebie.
    Ja już go mam ale pomagajmy sobie nadal. Masz narożnik? Jesteś zadowolony lub nie? Napisz o tym. Podziel się z innymi.
    Szukasz narożnika? Pisz. Postaramy się pomóc


    Narożnik MIAMI l

    Producent: kupiony na allegro od Mebel-Partner
    Allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=27703129Strona: http://www.mebel-partner.pl/

    1. Moduły: BOCZEK (C) + 2SPANIE (C) + SZEZLONG (P) Z KR. BOKIEM (BxB)
    (Boczek 30cm + spanie 150 cm + szezlong 70cmx175cm)
    Wymiary całość: 280 cm x 175 cm
    2. Strona narożnika - prawy róg
    3. Tkanina - Mustang 12
    4. Przeszycia w kolorze tkaniny
    5. Nogi narożnika - A

    Głębokość siedziska
    - ok.57 cm
    Wysokość oparcia przy rozłożonych zagłówkach - ok.62 cm
    Wysokość oparcia przy złożonych zagłówkach - ok 45 cm z czego sama ta stała część oparcia, bez zagłówka ma ok 28 cm

    Na aukcji jest wybór strony narożnika, tkaniny, modułów, przeszycia, nóżek, opcji takich jak półka z boku lub pufy w boczku.
    O wybór innych opcji takich jak np zamków w zagłówkach trzeba pytać sprzedawcę.

    Cena: 2400zł + 200 zł
    koszt transportu (cena narożnika zmienna w zależności od rodzaju tkaniny, modułów itd, koszt transportu zależny od odległości)

    Czas oczekiwania ok 7 tyg
    (Narożnik zamówiony 29 listopada 2013 roku dostarczony 23 stycznia 2014r - termin wydłużony ze względu na święta)

    Opinia o sklepie: szybki kontakt mailowy, odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, kontakt telefoniczny też dobry, miła obsługa, przesłali próbki gratis. Próbki niewielkie ale zawsze to coś
    Na minus sklepu jest to że nie wnoszą mebla do domu. Informację o dostawie otrzymaliśmy dzień przed więc nie było już możliwości wziąć następnego dnia wolnego. Telefon od kierowcy był na godz! przed dostawą więc facet musiał kombinować w pracy i na wariata przebijać się w korkach przez pół miasta żeby zdążyć.

    Opis narożnika:
    Siedziska - półtwarde, odpowiednio miękkie do siedzenia. Przy spaniu twardsze ale wygodne.
    Spanie - materiał w innym kolorze, co jest normą, twardsze od siedziska.
    Oparcia - twarde, podnoszone, regulowane zagłówki.

    Opinia.
    Narożnik jest u nas dopiero weekend więc ciężko coś więcej napisać. W miarę upływu czasu będę starała się post uaktualnić i podzielić się swoimi wrażeniami.
    Na dzień dzisiejszy jestem zadowolona. Narożnik wygląda nowocześnie. Jak to stwierdził facet dodaje prestiżu salonowi Regulowane zagłówki to zajebiste rozwiązanie. Można sobie dopasować oparcie jak nam pasuje.
    W tym zakresie cenowym to najlepsze rozwiązanie. Meble z salonów za ta cenę miały gorsze tkaniny, nieobity tył, brak pojemnika na pościel, spanie na konstrukcji drewnianej, zbyt małe wymiary, opuszczane oparcia a nam zależało żeby spanie było wysuwane a oparcia stałe, były zbyt twarde.
    Co bym zmieniła. Boki. Dla mnie jednak trochę za szerokie, wolałabym węższe. Ale jest miejsca na komórki, piloty, tablety i inne takie. Jest tez gdzie przycupnąć
    Nóżki za duże. Na fotkach wyglądały na delikatniejsze. Nie jest to jednak jakiś mega wielki problem. Jak dojdzie dywan to powinno być lepiej.
    Oparcie. Tu jestem rozdarta. Praktyczniejsza jest wersja żeby z dwóch stron było oparcie więcej osób może się oprzeć. Wizualnie, przy narożniku nie stojącym pod ścianą nie podoba mi się taki wybór. Poza tym cena byłaby wyższa ok 600 zł a tyle nie mieliśmy.
    Samo oparcie dla mnie osobiście mogłoby być bardziej proste ale jest ok. Mój M. jest bardzo zadowolony, dla niego jest wygodnie
    Jak na pierwszy kupiony narożnik to nie jest źle


    Fotki narożnika:


















    Próbki tkanin które otrzymałam w porównania z wybraną tkaniną Mustang 12


    (więcej fotek próbek na stronie 9 - post 34


    .................................................. .................................................. ...............................

    Witam

    jako że mój wątek mieszkankowy tymczasowo leży i kwiczy gdyż nie ma za bardzo się czym chwalić pozwoliłam sobie założyć wątek nowy

    Chodzi o NAROŻNIK. Jakoś tak z M. się zebraliśmy i postanowiliśmy zakupić coś siedzenia ;] plan był prosty. Idziemy do Abry i kupujemy jakiś zwykły, chamski narożnik za 1800 zika na raty 0% szybko i bezboleśnie. No ale....ja wiedziałam że to nie będzie mega wypas ale to co zobaczyłam w salonie i poczytałam w necie lekko mnie zniechęciło. 2 tyśki to niby nie dużo ale z drugiej strony dać 2 tyśki za kawałek deski obitej zwykłą szmatą i potem się bujać z reklamacją to już inna sprawa. W dodatku te chamskie zszywki na widoku. Z drugiej strony mniejszy żal wywalić po krótkim czasie.

    Zaczęliśmy więc zwiedzać inne salony. Oglądać. Macać. I teraz sama już nie wiem. Mam mętlik w głowie. Potrzebuje pomocy i liczę że może znajdą się dobre dusze które coś doradzą.

    Czego szukamy:

    Narożnik
    * Styl: nowoczesny. Mi się podobaja modułowce do M. nie przemawiają bo nie lubi tych szpar między częściami
    * Wymiary: szer/gł ok. 290/180. To są maksymalne wymiary jakie u nas byłyby ok. Salon ma ok 23m2
    * Obicie: tkanina, oczywiście szara ważne żeby się nie wyciągała jak worek.
    * Funkcja spania: typ delfinek czy jak ktoś woli wysuwany przód bo M. chce móc sobie nóżki wyłożyć niestety większość narożników ma typ DL z opuszczanym oparciem a my po rozłożeniu chcielibyśmy mieć o co plecy oprzeć.
    * Pojemnik na pościel. Wcześniej mi na tym nie zależało ale przemyślałam sprawę i w sumie to dobra rzecz byłoby gdzie bajzel schować
    * Oparcie: ja chciałam poduchy, M. woli coś bardziej stabilnego, nie przesuwającego się. Jesteśmy zgodni co do tego że oparcie niewysokie, mile widziane podnoszone zagłówki.
    * Siedzisko, raczej głębsze. Krótszy bok narożnika szeroki, żeby można się było swobodnie wyłożyć
    * cena hm....M. chce jak najtaniej Myślę że byłabym skłonna naciągnąć go do 4 tyśków

    To chyba nasze główne, najważniejsze wymagania. Parę narożników mamy na oku. Do odwiedzenia jeszcze 2 salony więc wszystko przed nami. Chętnie wysłucham Waszych opinii, rad i uwag
    Ostatnio edytowane przez Korozja ; 23-08-2014 o 07:34
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony