dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Malowanie sufitu w bloku z wielkiej płyty??

    Witam

    Chciałbym pomalować sufit w bloku z wielkiej płyty. Na suficie nie ma gładzi i jest w tej chwili biała farba emulsyjna niestety nie wiem jaka ale może być akrylowa. Musze ten sufit odnowić. Na pewno w grę nie wchodzi gładź. Chciałbym malować emulsją jeszcze nie wiem jaką ale na pewno białą. Mam pytanie czy po umyciu sufitu jest sens płytę betonową gruntować?? A może jest to obowiązek i nawet trzeba użyć gruntu głęboko penetrującego. Sufit wygląda generalnie nieźle poza jednym łączeniem płyt. Jest gładki i prosty. Potrzebuje go odnowić ponownie na biało. Na ściany pójdzie tapeta więc problemu nie ma.


    Doradźcie coś.

    Pozdrawiam

    Puszka

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie to nie musisz "myć" sufitu, przeleć całość gruntem, tylko takim dobrym, głębokopenetrującym, a nie jakimś uniwersalnym Atlasem.
    Może tez dolać trochę gruntu do farby na pierwszą warstwę malowania.
    No i przede wszystkim "ostukaj" sufit czy stara powłoka farby gdzieś nie leci, bo przy malowaniu stara farba nawinie się na wałek i odejdzie.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ludwik.g

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Waszawa
    Kod pocztowy
    01-849
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cześć!
    Najlepiej będzie jak oczyścisz sufit ze starej farby, w przeciwnym razie nowa farba będzie odłazić i posypie Ci się wszystko na głowe. Następnie po całości użyj gruntu głęboko penetrującego i będzie ok. Ja tak robiłem i sufi trzyma mi się już 7 rok.

  4. #4

    Domyślnie

    Skainąd najważniejsze jest solidne gruntowanie.

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    przed malowaniem proponuję sprawdzić stan starej powłoki malarskiej. Jeśli nie odspaja się ona od podłoża, to nie trzeba jej usuwać. Opisane przez Pana miejsce łączenia płyt można wyrównać za pomocą dostępnej w formie gotowej do użycia, szybkoschnącej masy naprawczej ACRYL-PUTZ® LT22 LIGHT http://www.sniezka.pl/pl/produkty/sz...-22-light.html

    Po umyciu sufitu (najlepiej roztworem mydła malarskiego z wodą) polecam go zagruntować. Zwiększy to wydajność farb nawierzchniowych, wyrówna chłonność i ujednorodni podłoże. Do tego celu proponuję wykorzystać emulsję podkładową Śnieżka Grunt http://www.sniezka.pl/pl/produkty/fa...zka-grunt.html

    Dobrym rozwiązaniem do pomalowania sufitu na biało będzie zastosowanie farby Śnieżka Vernissage http://www.sniezka.pl/pl/produkty/fa...ernissage.html Zapewnia ona wysoką wydajność i doskonałe krycie. Dzięki specjalnej technologii optycznego maskowania refleksów świetlnych, uzyskana powłoka będzie bez zarzutu pod względem estetycznym. Na antyrefleksyjnych powłokach niwelowane są niedoskonałości podłoża, gdyż padające na nie światło rozprasza się.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony