dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wyjec

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-227
    Posty
    9

    Domyślnie Odpadająca farba/cekol podczas malowania

    Witam,

    czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi powód przyczepiania się starych warstw z sufitu do wałka podczas malowania? Ściany i sufit przygotowane były w ten sam sposób. Malowanie ścian odbywa się bez najmniejszych problemów. Niestety, jeden ruch wałkiem po suficie i stare warstwy z sufitu przyczepiają się do wałka. Wygląda to tak jak na zdjęciu. Od razu przepraszam za jakość zdjęcia, ale wykonane było na szybko przed wyjściem do pracy telefonem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00351.jpg
Wyświetleń:	959
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	211479

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Domyślam się że ściany nie były szpachlowane.
    Powodów może być mnóstwo.
    Nie wiem czy to jest kuchnia czy co, jeśli kuchnia to ściany mogą być tłuste i wówczas lepiej byłoby je najpierw odtłuścić wodą z szarym mydłem i wówczas zagruntować ale nie jakimś tam atlasem unigrunt bo to będzie jeszcze gorzej.
    Być może (kiedyś) ściany były szpachlowane wyszlifowane niezagruntowane i malowane (spotkałem się z takim przypadkiem)
    Może źle zagruntowałeś ściany, użyłeś jakiegoś gruntu który jest przeznaczony pod kafelki np. unigrunt atlasa.
    Farba jeszcze dobrze niewyschła.
    Jedyne co Ci pozostaje to zaszpachlować miejsce gdzie wałek zerwał farbę.
    Kupić dobrą farbę podkładową kabe aquatex rozrobić to 1:1. I takimi rzadkimi farbami dochodzić do białego koloru.
    A jeśli masz już jakieś farby, to rozcieńcz tą farbę w stosunku 70 - 75 % farby, reszta woda i malować. Aż dojdziesz do białego; zadowalającego Cię koloru.
    Chociaż 100% pewności Ci nie daję czy powyższe sposoby zdadzą egzamin.
    100% to da Ci malowanie natryskowe, lub pędzel (akurat w Twoim przypadku, oczywiście bez skrobania starej farby i szpachlowania)


    Pozdrawiam
    Z.
    Ostatnio edytowane przez zeusrulez ; 11-09-2013 o 12:18

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wyjec

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-227
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za obszerna odpowiedz naleze raczej do ludzi, ktorzy nie maja talentow remontowych (poza kladzeniem paneli) i kazde hasło "skrobać, gładź, nakładanie, cekolowanie" wywołuje u mnie ciarki. Raz szpachlowałem i z mojej ściany zrobiła się abstrakcja Rozmawiałem ze znajomym co radzi i stwierdzil, ze wystarczy zeszlifować w miejscach gdzie farba faktycznie schodzi, polozyc grunt, odczekać z 24 godziny i pozniej mozna spokojnie malowac, bez obawy ze bedzie odpadac... mam nadzieje ze taki zabieg faktycznie sie uda

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Co zeszlifować ? Najpierw trzeba zaszpachlować, żeby cokolwiek wyszlifować. Jeśli miejsc gdzie farba odpadła nie zaszpachlujesz, a jedynie przemalujesz to nic to nie da, dziura i tak zostanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony