dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bombelekk

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    4

    Domyślnie Popękane tynki wewnętrzne cementowo wapienne i gładzie na nich. Jak naprawić?

    Na wiosnę zaczęliśmy tynkować mieszkanie (kupione w stanie surowym) tynkami cementowo wapiennymi, jakie nam doradzono jako najlepszy/klasyczne itd. Nie ma to już znaczenia. Wykonawcy nakładali je agregatem, ale złapała ich zima, niby bliska zeru i dogrzewali mieszkanie, ale twierdzili, że jest i będzie OK. Po fachowcach weszli kolejni fachowcy, którzy oczyścili ściany z pyłu, zagruntowali, dali 3 warstwy gładzi i na wierzch farbę gruntującą.
    Ze względów rodzinnych na tym etapie remont został przerwany i teraz po 3 miesiącach wyszło sporo spękań oraz pajączków, więc.
    Co ciekawe w reszcie mieszkań był tynk gipsowy, który posiada owszem spękania od siadającego budynku, ale jest to śladowa ilość w stosunku do tego co u nas przy tynkach klasycznych.
    Jak to naprawić, żeby było dobrze i pękania nie wróciły?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    kolejne warstwy gładzi powinny załatwić sprawę - co miało pęknąć to już pękło i więcej pęknięć być nie powinno.
    Ewentualnie jak pisze Flash: tapeta.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3

    Domyślnie

    W zależności od tego jak duże są pęknięcia i rysy możesz też wkleić na całości w warstwie szpachli siatkę z włókna szklanego.
    Ale trochę roboty i niestety później na to grubo szpachli, pewnie 2 warstwy, czyli na dobrą sprawę gładzie od nowa.
    To jest najgorszy scenariusz, nie widziałem tych rys. W każdym bądź razie takim sposobem rozwiązujesz problem na amen.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bombelekk

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tylko co z pęknięciami? Nie ruszać ich i po prostu położyć siatkę i kolejne warstwy gładzi?
    A może powyklejać mieszanie płytami GK?
    Chcę raz na zawsze zapomnieć o problemie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelekk Zobacz post
    Tylko co z pęknięciami? Nie ruszać ich i po prostu położyć siatkę i kolejne warstwy gładzi?
    A może powyklejać mieszanie płytami GK?
    Chcę raz na zawsze zapomnieć o problemie.
    Zaznacz sobie niektóre rysy - gdzie się kończy namaluj kreskę w poprzek - po kilku dniach zobaczysz, cze się powiększają czy nie....
    Jeśli nie to kładź gładź lub tapetę.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A jeśli chcesz malować , a nie tapetować,pomaluj całość farbą mostkującą, a potem farbą docelową.
    Pamiętaj o dobrym zagruntowaniu.
    Moje tynki też spękały trzeba je ratować

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    temat znam aż za dobrze

    też miałem popękane tynki , krzywe i wiele by pisac - zerknij do linku w stopce.

    Ja bym porządnie wygrzał zeby wszystko dobrze wyschło - wtedy to co ma popękac to popęka,,,, na to kolejne wartwy gładzi powinny załatwić sprawę,
    Tapeta też jest rozwiazaniem - jełsi podoba Ci się taki styl.
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bombelekk

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    No mieszkanie calutkie lato, które w tym roku było na prawdę ciepłe stało, więc zakładam, ze co miało pęknąć to już pękło.
    Co sądzicie o wyklejeniu całości płytami GK przyklejonymi jak płytki na grzebień?

  9. #9

    Domyślnie

    To po co tynkowałeś jak chcesz dać GK? Wg mnie albo jedno albo drugie, jedynie przy remontach starszych domów takie działanie ma sens.

    Ja bym zrobił tak - miejsce większych pęknięć wkleiłbym siatkę albo lepiej flizelinę gipsem szpachlowym, albo jeszcze lepiej takim wzmocnionym włóknami jak do spoinowania płyt GK. Na to wszystko gładź gipsowa, drobne pajączki zakryje gładź. Pomalować i mieszkać. Jak wyjdą nowe pęknięcia to przy malowaniu za kilka lat poprawisz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelekk Zobacz post
    No mieszkanie calutkie lato, które w tym roku było na prawdę ciepłe stało, więc zakładam, ze co miało pęknąć to już pękło.
    Co sądzicie o wyklejeniu całości płytami GK przyklejonymi jak płytki na grzebień?
    Płyty i tak musiałbyś wkleić rzecz jasna na całą ścianę a nie tylko tam gdzie większe pęknięcia. Z automatu wklejanie taśmy z siatką na połączeniach płyt i szpachlowanie na szeroką zakładkę.. sporo roboty.
    Ja zamiast płyt, wklejałbym na całości siatkę i szpachlował - tak jak pisałem wyżej

  11. #11

    Domyślnie

    Opukać ściany czy nie ma odspojonych fragmentów tynku - często tak bywa gdy jest sporo rys skurczowych, to co luźne oderwać (skuć), zatynkować ubytki, zagruntować gruntem akrylowym, nałożyć gładź (polecam akryl putz zamiast gipsowania), pomalować i zapomnieć.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bombelekk

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie tyle chcę wykleić płytami co wydaje mi się to najlepszym/najpewniejszych i jednocześnie dość szybkim/prostym rozwiązaniem, które pozwoli mi zapomnieć o spękaniach raz na zawsze. Boję się, że niektóre z pęknięć jeszcze nie wyszło i wyjdą po czasie, a ja się będę tylko wkurzał kolejnymi rysami.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelekk Zobacz post
    Nie tyle chcę wykleić płytami co wydaje mi się to najlepszym/najpewniejszych i jednocześnie dość szybkim/prostym rozwiązaniem, które pozwoli mi zapomnieć o spękaniach raz na zawsze. Boję się, że niektóre z pęknięć jeszcze nie wyszło i wyjdą po czasie, a ja się będę tylko wkurzał kolejnymi rysami.
    weź jakiegoś sprawdzonego speca od tynków niech to obejrzy..... faktycznie może byc tak że nie trzeba będzie inwestować wszędzue w płyty.... moze wystarczy gips i szpacha? nie wiem - nie widziałem tych tynków

    wrzuć kilka fotek - może ktoś wtedy to oceni
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony