dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Szkody górnicze - jakie fundamenty?

    Witam. Działka na której planuję postawić dom aktualnie jest poza terenem górniczym ale istnieje możliwość że w przyszłości niedalekie kopalnie będą "fedrowały" także pode mną. Chciałbym zapytać czy warto w tej sytuacji zastosować płytę fundamentową zamiast tradycyjnych ław? A może tradycyjne ławy (ewentualnie wzmocnione grubszym zbrojeniem itp) wystarczą? Pytam ponieważ mój projektant odradza mi płytę ponieważ wg niego jest to niepotrzebny wydatek a tradycyjne ławy będą wystarczające.Z drugiej strony może Pan projektant nie potrafi zaprojektować płyty dlatego tak mówi? Co o tym myślicie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Sam sobie odpowiedziałeś, jeżeili masz potencjalne szkody i chcesz mieć pewność ze nic sie nie stanie gdy one wystapia to projektnat musi zaprojektować ławy na szkody czyli mocno zbrojone z krzyzulcami ( dodatkowe ławy po przekatnej ) - strasznie drogie a prosztszym rozwiazaniem anizeli takie fundamnety jest najzwyklejsza płyta

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Armin Zobacz post
    Witam. Działka na której planuję postawić dom aktualnie jest poza terenem górniczym ale istnieje możliwość że w przyszłości niedalekie kopalnie będą "fedrowały" także pode mną. Chciałbym zapytać czy warto w tej sytuacji zastosować płytę fundamentową zamiast tradycyjnych ław? A może tradycyjne ławy (ewentualnie wzmocnione grubszym zbrojeniem itp) wystarczą? Pytam ponieważ mój projektant odradza mi płytę ponieważ wg niego jest to niepotrzebny wydatek a tradycyjne ławy będą wystarczające.Z drugiej strony może Pan projektant nie potrafi zaprojektować płyty dlatego tak mówi? Co o tym myślicie?
    płyta wygląda mniej więcej tak :

    https://brokerbudowydomow.oferteo.pl...dowy-domow.jpg

    ława na " szkody górnicze " mniej więcej tak :

    http://arnold.mojabudowa.pl/pliki/ar...e/IMG_2867.jpg

    łatwo z tech zdjęć wywnioskować, gdzie jest więcej betonu, zbrojenia, ... ale też co jest bardziej pracochłonne ( ławy ).

    - wybór rozwiązania zależy od projektanta konstrukcji na podstawie obliczeń statycznych i analizy warunków posadowienia.
    - czy płyta, czy ławy pod " szkody górnicze " dobrze zaprojektowane będą spełniać swoją podstawową funkcję.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Płyta nie musi być tańsza, wszystko zależy od konkretnego rozwiązania.
    Szkody górnicze - należy uzyskać odpowiedni dokument z odpowiedniego Urzędu Górniczego.
    Można też projektować na zapas ale jaki parametry ma przyjąć projektant konstrukcji ??

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fastplayer

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ja u siebie mam fundament pod szkody górnicze wykonany bardzo solidnie. Niestety ściany nośne i tak pękają.... Żałuję tylko że nie powiązałem fundamentów z wieńcem słupami żelbetowymi- być może nie miałbym tego problemu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony