dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Konto zawieszone

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dzień dobry Państwu,

    Poprawne wykonanie izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej sprawiało trudności nawet bardzo doświadczonym pracownikom budowlanym, ponieważ ilość miejsc i sytuacji umożliwiających wystąpienie błędu jest bardzo duża. Jednym z takich przykładów jest rozwarstwienie się zaizolowanego bloczka fundamentowego podczas zbyt wczesnej wibracji piasku kopanego w zasypywanym wykopie fundamentowym.

    Uważamy, że jedną z najprostszych metod na zachowanie ciągłości izolacji jest wykonanie monolitycznej, szczelnej ściany żelbetowej w odpowiednim szalunku traconym. Jedną z firm udostępniających takie rozwiązanie jest firma Izodom 2000 która produkuje styropianowe bloczki szalunkowe. Po rozłożeniu szalunku następuje jego uzupełnienie betonem (stosujemy w większości przypadków odmianę C25/30 W-12) z włóknem stalowym jako zbrojeniem rozproszonym, w efekcie czego po przeprowadzeniu wibracji betonu ściana jest wodoszczelna. W zaledwie dwa dni rozwiązujemy kwestię wzniesienia ściany fundamentowej bądź piwnicznej, hydroizolacji oraz ocieplenia ściany (ścianki bloczka szalunkowego mają minimum po 5cm grubości).

    Gorąco polecamy rozwiązanie jako szybką i konkurencyjną cenowo metodę wykonania stanu "0".

    Natomiast jeżeli ktoś już wzniósł ściany fundamentu, to jedną z najtańszych i najskuteczniejszych form wykonania izolacji z jakimi dotychczas się spotkaliśmy jest wykonanie natrysku pianą zamknięto komorową. Przy stosunkowo niskiej cenie uzyskujemy bardzo dobre parametry termiczne oraz szczelną powłokę izolacji przeciwwilgociowej ściany. Ponadto, występuje mniejsze ryzyko przerwania izolacji w przypadku uszkodzenia mechanicznego w trakcie prowadzenia innych prac budowlanych, natomiast gdy takowe wystąpi, koszt naprawy jest znośny dla portfela klienta.

    Pozdrawiam.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie izolacje poziome,pionowe

    Cytat Napisał FibroTech Zobacz post
    Dzień dobry Państwu,

    Poprawne wykonanie izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej sprawiało trudności nawet bardzo doświadczonym pracownikom budowlanym, ponieważ ilość miejsc i sytuacji umożliwiających wystąpienie błędu jest bardzo duża. Jednym z takich przykładów jest rozwarstwienie się zaizolowanego bloczka fundamentowego podczas zbyt wczesnej wibracji piasku kopanego w zasypywanym wykopie fundamentowym.

    Uważamy, że jedną z najprostszych metod na zachowanie ciągłości izolacji jest wykonanie monolitycznej, szczelnej ściany żelbetowej w odpowiednim szalunku traconym. Jedną z firm udostępniających takie rozwiązanie jest firma Izodom 2000 która produkuje styropianowe bloczki szalunkowe. Po rozłożeniu szalunku następuje jego uzupełnienie betonem (stosujemy w większości przypadków odmianę C25/30 W-12) z włóknem stalowym jako zbrojeniem rozproszonym, w efekcie czego po przeprowadzeniu wibracji betonu ściana jest wodoszczelna. W zaledwie dwa dni rozwiązujemy kwestię wzniesienia ściany fundamentowej bądź piwnicznej, hydroizolacji oraz ocieplenia ściany (ścianki bloczka szalunkowego mają minimum po 5cm grubości).

    Gorąco polecamy rozwiązanie jako szybką i konkurencyjną cenowo metodę wykonania stanu "0".

    Natomiast jeżeli ktoś już wzniósł ściany fundamentu, to jedną z najtańszych i najskuteczniejszych form wykonania izolacji z jakimi dotychczas się spotkaliśmy jest wykonanie natrysku pianą zamknięto komorową. Przy stosunkowo niskiej cenie uzyskujemy bardzo dobre parametry termiczne oraz szczelną powłokę izolacji przeciwwilgociowej ściany. Ponadto, występuje mniejsze ryzyko przerwania izolacji w przypadku uszkodzenia mechanicznego w trakcie prowadzenia innych prac budowlanych, natomiast gdy takowe wystąpi, koszt naprawy jest znośny dla portfela klienta.

    Pozdrawiam.
    bardzo mądre uwagi,ale niestety firmy budujące od podstaw domy,lub inne obiekty budowlane popełniają błędy przy położeniu odpowiedniej i dokładnej izolacji przeciwwilgociowej,zwłaszcza na terenie podmokłym,np.blisko jeziora.Miałem kiedyś okazję odtworzenia izolacji pionowej,bo została wcześniej uszkodzona przy zasypywaniu ściany,a ściana wykonana była z bloczków betonowych,dlatego tak to wygląda.Powiem jeszcze tak,metoda hydrofobowa pozwala w tym przypadku wykonać izolację pionową bez odkrywania ścian fundamentowych.Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    Świetnie pokazane i wytłumaczone. Mam ocieplony dom z lat osiemdziesiątych i przymierzam się do ocieplenia fundamentów jaki jest szacunkowy koszt + odwodnienie? wymiary domu to 10mx10m 100m2.

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy i interesujący film.

  6. #26
    Banned
    tymon7117

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Szkoda, że nie obejrzałem tego filmiku wcześniej, może nie popełniłbym tych błędów, które popełniłem budując dom...

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzugbw

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grabów nad Pilicą
    Kod pocztowy
    26-902
    Posty
    38

    Domyślnie

    Mam pytani będę zabierał się za ocieplenie fundamentów i wpierw osuszenie bo grunt cieżki na 2 m ił a nad iłem glina i woda non stop stoi no i wlazł grzyb od podłogi dom wybudowany w roku 1987 była pewnie na wylewce wata przegniła i wkradł się grzyb na ścianach . Mam znajomego tóry robi ocieplenia tą pianą . Mam pytanie jak to się nadaje na fundamenty ? Ktoś robił pianą fundamenty ? Dwa pod podłogę zamiast styropianu i od nowa wylewki tą pianą zamierzamy ocieplić podłogi i na to panele ułożyć . Ktoś tak robił ? Jakieś doświadczenie bo ponoć to niepalne i wody nie przyjmuje to niby dobre, ale czekam na jakieś wypowiedzi czy ktoś to robił : Fundamenty ocieplić oraz podłogi tą pianą Czekam na reakcję !

  8. #28

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar _Adam_
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-666
    Posty
    23

    Domyślnie

    ociepleie fundamentów przede mną mam nadzieje, zę wyjdzie dobrze.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony