dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki ma być kształt domu?

Głosujących
118. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Dom parterowy

    57 48,31%
  • Dom z poddaszem użytkowym

    52 44,07%
  • Dom piętrowy

    16 13,56%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie Wybieramy kształ domu

    Nie możesz znaleźć projektu dla siebie? Zaprojektuj swój DOM na Forum MURATORA! Decyduj, jaki chcesz dom. Z Waszych wyborów i decyzji powstanie profesjonalny projekt.
    Założenia:
    - W kolejnych odsłonach będziemy pytać, jaki jest Twój projekt marzeń - w szczegółach.

    - Przyjmujemy, że projektujemy dom dla rodziny 4 osobowej (2+2).

    - Działka ma klasyczny układ - ogród jest od strony południowej, droga i wjazd od północy.

    Z Waszych decyzji powstanie projekt, który architekt Murator PROJEKTY przygotuje profesjonalnie do wykorzystania!

    Zapraszamy do oddania głosu w sondach oraz wypowiedzi.
    Można zaznaczyć kilka odpowiedzi!


    Nazwa:  znaczek_dom jak marzenie_1.jpg
Wyświetleń: 2446
Rozmiar:  45,1 KB

    Pytanie: JAKI CHCESZ MIEĆ KSZTAŁ DOMU? Parterowy, z poddaszem użytkowym, a może dom-kostka z piętrem?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dom parterowy z podziałem na cztery strefy:
    - reprezentacyjna: z salonem, jadalnią, pokojem gościnnym, łazienką gościnną
    - gospodarcza: kuchnia, pralnia, spiżarnia, zaplecze garażu (a jak to będzie naprawdę z marzeń, to i służbówka)
    - rodzicielska z master bedroom
    - dziecięca

    Skoro pieniadze się nie liczą, to po co się ograniczać?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gabbbi

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    dg
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Szkoda, że to ma być dom dla klasycznej rodziny (2+2) i na klasycznej działce. Takich jest pełno.
    Ja szukam interesującego projektu na działkę z wjazdem od południa. To jest dopiero wyzwanie

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gabbi - w dziale " Projekty domów i architektura - zobacz jak inni budowali według Twojego projektu" jest wątek o domach z wjazdem od południa. Szukaj w "najczęściej szukane tematy".

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Dom parterowy ale z dużym strychem z oknami, który w razie potrzeby, można w części lub w całości, bez większych perturbacji, przeznaczyć na hobby, lub sypialnie i łazienki.
    Do tego przydałaby się jakaś piwniczka na zapasy typu ziemniaki, przetwory i...wino
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 17-09-2013 o 18:08
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #6

    Domyślnie

    Dom z poddaszem użytkowym. Każdy dom będzie ładny gdy pomysł będzie indywidualny - np elewacja z motywami z cegły ręcznie formowanej, kamienia, czy drewna.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mgk
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Dla mnie tylko parterówka - zero schodów, zero stresu. Schody miałam w bloku i - never ever.
    Ostatnio edytowane przez mgk ; 27-09-2013 o 10:12

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zznataliazz
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Zaczernie
    Kod pocztowy
    36-062
    Posty
    88

    Domyślnie

    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Aks...idp,17023.html Hej Gabi my właśnie zakupiliśmy ten projekt jest masakrą znaleśc dom który bedzie z wjazdem od południa ale sie udało

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #9

    Domyślnie

    Jaki powinien być dom - każdy widzi

    Dla Mnie idealny dom po tym co zaobserwowałem, czego się dowiedziałem i czego się nie spodziewałem ani o tym nawet nie śniłem, to taki dom w którym dzieciarnia ma własne pokoje na tyle oddalone od kuchni tudzież salonu, by jak matka krzykła " OBIAD - do stołu" by usłyszały i się zbiegły jak ta szarańcza. By pokój rodziców był na tyle znów oddalony od pokojów dzieciarni, by harmider wytwarzany przez te nasze pociechy nie docierał do nas a przynajmniej był wytłumiony przy zamkniętych drzwiach za którymi rodzice mogli się nacieszyć sobą - cokolwiek to by nie było - np grać w monopoly . Na tyle komfortowy w użytkowaniu, by głowa nie bolała od tego za co płacimy rachunki no i tani w budowie - by rata kredytu nie była priorytetowym wyrzeczeniem się zza własnego żywota.
    Mam wrażenie, że idealny dom to taki do 100m z 3 pokojami/sypialniami, salonem, kuchnią, mini spiżarką, gdzie obok jest łazienka z wanną o długości 180cm.
    Z możliwością wybierania ogrzewania domu czy to drewno/ groszek czy prąd albo łupkowy gaz . Zamiast garażu wiata, która w upalne dni będzie służyć za miejsce relaksu a w deszczowe i zimowe za miejsce skrywania samochodu, by z zakupami nie latać po deszczu, lub mieć miejsce by pranie wywiesić, tak tradycyjnie coby wiatr robił swoje i by człowiek nie leciał biegusiem do domu z tą myślą " o boże deszcz idzie a ja pranie wywiesiłam". A blisko wiaty jakiś tarasik z parasolem ... dużym parasolem,no i miejscem na grilla i piwko jakie

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #10

    Domyślnie

    Tani w budowie; dobrze ocieplony; do 130m3, z poddaszem użytkowym; na dole salon+ pokój tak żeby gromadę dzieci oddzielić od czasami zmęczonych rodziców; przestrzenny z pralnią i garderobą no i dwie nie duże łazienki

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #11

    Domyślnie

    Wszyscy piszą o domach dla rodzin z dziećmi, dlaczego właściwie uznajemy to za oczywistość...? Z moich obserwacji wynika, ze młodych z małymi dziećmi i tak na budowanie nie stać - brak oszczędności, brak zdolności kredytowej. Większość budujących jakich znam to albo ludzie po 40 czy 50 którzy dzieci odchowali i teraz budują wygodny dom dla dwóch osób które młodsze już nie będą, najchętniej parterowy (schody!), albo młodsi z dziećmi które za parę lat i tak z domu wyfruną więc nie ma sensu budować domu z myślą o nich, albo tacy którzy dzieci nie mają i mieć nie planują.
    Ja jest z tej pierwszej grupy a więc idealny dom dla mnie to: parterowy, prosta elegancka bryła z dwuspadowym dachem, dużo przeszkleń (dom tworzący jedność z ogrodem - na starość jak znalazł. Ogrzewanie podłogowe w całym domu, pompa ciepła lub kocioł gazowy (ma być wygodnie), centralne odkurzanie, dobrze działająca wentylacja (celowo nie piszę jaka). Dwie sypialnie z garderobami, pokój do ćwiczeń, salon, jadalnia, nieduża kuchnia. Wygodna łazienka, osobna pralnia plus pomieszczenie gospodarcze. Jeśli kasy wystarczy to będzie pokój gościnny i garaż. Osobny kibelek w domu w którym mieszkają dwie osoby wydaje mi się zbędny, ale to już kwestia uznaniowa. W sumie dom parterowy 100-130 m.kw., garaż niekonieczny, konieczny duży ogród.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #12

    Domyślnie

    Marzył mi się zawsze dom dla dużej rodziny, wręcz wielopokoleniowy. Z przestronnym salonem z miejscem na fortepian, tarasem, na którym można przesiadywać również w mniej pogodne dni, gabinetem, oddzielną strefą dzienną i nocną, pięknymi lukarnami i dużym garażem na dwa samochody.

    Już ponad 6 lat temu wybrałem dom z katalogu Muratora, który w dużym stopniu spełniał moje oczekiwania. Parterowy dom z użytkowym poddaszem: Dom na każdą pogodę - M08.
    Urzekł mnie on swoim charakterem i sposobem zagospodarowania przestrzeni.

    Jednak po zakupieniu projektu, po szczegółowym zapoznaniu się z rysunkami projektu, również pod wpływem wymiany opinii wśród Forumowiczów, postanowiłem projekt "poprawić".

    To, co na rysunku wygląda ciekawie i zachęcająco, w praktyce może już nie zrobić równie mocnego wrażenia.
    Zauważyłem już w kilku projektach, iż zamiast skupić się na funkcjonalności danego rozwiązania, autorzy zadowalają się tym, by spełniało ono odpowiednie normy... Aby uniknąć późniejszych rozczarowań, postanowiłem wprowadzić kilka zmian...
    Po pierwsze zmieniłem system wentylacji z grawitacyjnej na mechaniczną z rekuperacją - zlikwidowałem dzięki temu zbędne kominy. A pomieszczenia?
    Zacząłem od garażu. Nie chciałem dwóch miejsc parkingowych pod hipermarketem, tylko GARAŻ, w którym mogę bez przeszkód otworzyć w samochodzie szeroko drzwi, postawić z boku rowery czy przejechać miedzy samochodami kosiarką i mieć jeszcze miejsce na mały stół warsztatowy....
    Chcąc zachować dotychczasowe proporcje domu, powiększając garaż, powiększyłem wszystkie pomieszczenia - również salon z kuchnią. I tak z domu o powierzchni ok. 170m2 zrobił się dom 220m2!
    Korzystając z "rozciągnięcia" domu zmieniłem projekt schodów - poszerzyłem stopnie z 90 na 110cm i zaokrągliłem zabieg.
    Na parterze zaprojektowałem dodatkową małą toaletę dla gości, by nie zakłócać wydzielonej strefy przeznaczonej dla dziadków.
    Zmieniłem również ilość i wielkość otworów okiennych i drzwi - również tarasowych.

    Jednak największą zmianę zaprojektowałem w strefie dziennej. Likwidując na poddaszu jedną sypialnię - "małżeńską", zrobiłem pustkę nad salonem, a zbędna "małżeńska" łazienka stała się piękną antresolą z miejscem na małą bibliotekę...

    Zmodernizowany projekt M08 mam już gotowy od kilku lat. Teraz jestem na etapie zbierania funduszy na jego realizację. A działka powoli zarasta...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To nie jest właściwie zadane pytanie. Powinno brzmieć „jaka ilość poziomów?
    Brak możliwości zaznaczenia, czy ma być podpiwniczony i w jakiej części.

    Na tak zadane pytanie odpowiedziałabym STODOŁA
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Dla mojego idealnego niewielkiego domu najlepszym rozwiązaniem jest sam parter o rzucie zbliżonym do kwadratu. Od 100-120m budowałbym dom piętrowy(kostkę), jeśli musiałbym mieć dach dwuspadowy to tylko z wysokimi ścianami kolankowymi, żeby mieć przestrzeń i swobodę ruchu oraz nie mieć problemów z ustawieniem mebli. Oczywiście bryła możliwie najprostsza, czyli najtańsza w budowie i utrzymaniu, bo uważam że nie warto budować na pokaz, zamiast zarabiać na utrzymanie domu lepiej mieć więcej wolnego czasu.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #15

    Domyślnie

    Czytając Wasze opinie stwierdziłem że każdy opis domu mi odpowiada

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia1613

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dom z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy z jedną jaskółką, wymiary 12 x 11 metrów Dom idealny, zgrabny a jednocześnie mogący sporo pomieścić. Podobno trudno jest wybudować dom i nic nie chcieć później w nim zmienić a nam się udało za pierwszym podejściem.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Piętrowy - szkoda wg mnie ogrodu na parterówki zajmujące całe/ większość działki ale oczywiście to moje zdanie, o gustach się nie dyskutuje i nie mówię że parteróki są złe - znam ich plusy ale nie są dla mnie. Dla mnie ogród koło domu jest esencją tego dlaczego buduję dom, a ze domy lubię raczej przestrzenne to piętrówka jest idealna

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Powiedzmy, że blisko tego, co chciałabym mieć gdybym miała dzieci i pracowałabym poza domem:



    Dom może być klasycznie wolnostojący (wówczas mozna dodać okna) lub zanurzony częściowo od północy w ziemi, z zielonym dachem (wówczas mozna dać świetliki dachowe)

    Poza tym:
    - parterowy, maksymalnie otwarty na ogród. Okna tarasowe osłonięte pergotendą, pergolą lub nawisem zielonego dachu
    - oranżeria wewnętrzna (przeszklony dach, ruchome szklane ściany) doświetlająca dom, na moje ukochane paprocie drzewiaste Dicksonia antarctica
    - z podziałem na część dziecięcą i dorosłą. Impreza w salonie nie budzi dzieci, a jak obudzi to mogą podejść do kuchni po coś do picia nie rzucając się gościom w oczy.
    - ze spiżarką i pralnią. W spiżarce może być umieszczona tzw. "brudna kuchnia"
    - PC z zasobnikiem może być w spiżarni. Do tego cały system inteligentnego zarządzania, wiatrak, baterie fotowoltaiczne - tak aby dom był autonomiczny w maksymalnym stopniu.
    - w garderobie przy wejsciu mniejsza szafa to zamykany schowek z kratką odpływową i kranem do umycia zabłoconych butów i odwieszenia mokrych kurtek do wyschnięcia (pomysł z Finlandii)
    - garaż jest opcjonalny i może byc dowolnej szerokości, może być tylko zadaszoną wiatą.
    - w salonie część do oglądania TV (daleko od okien), która może być też miejscem na bilard, albo po zamknięciu szklanymi ścianami pracownią oraz część wypoczynkowa przy takim kominku:

    Jak ktoś ani nie gra w billard, ani nie potrzebuje miejsca na telewizor to ten ciemny kąt będzie wnęką na mega akwarium z zapleczem technicznym:


    jak ktoś nie chce oranżerii a chce bilard, to w oranżerii może zrobić akwarium



    Mozna też nie robić oranżerii i przenieść tam jadalnię, powiększając przestrzeń salonu.

    W przypadku, gdy nie mam dzieci i pracuję w domu jedno skrzydło to byłby gabinet i pokój gościnny.

    Jak widac projekt domu jest elastyczny i można dostosowac pod różne gusta nie zmieniając szkieletu bryły.

    I jak marzyć, to działka z takim widokiem:


    Inspiracje wewnętrznym atrium stąd:

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-10-2013 o 20:36

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    Piętrowy - szkoda wg mnie ogrodu na parterówki zajmujące całe/ większość działki
    jakbyś miał działkę 5 ha też by ci było szkoda? To dom marzeń, więc i działka marzeń

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir, jak ja Cię dawno nie widziałam stęskniłam się i w ogóle
    a za ten projekt i marzenia uwielbiam Cię
    mówisz moim głosem
    a co do domu marzeń dorzuciłabym jeszcze ogród zaprojektowany przez Elfira
    ja reprezentuję model 2+dorastające1
    więc parterówka dla mnie w sam raz ale z niewielkim otwartym poddaszem tylko dla dorastającego młodzieńca, a tam: salon z miejscem na bilarda, otwarta sypialnia, łazienka i garderoba. Na parterze koniecznie: salon z dużym tarasem zatopionym w ogrodzie pełnym roślin, salon winien połączony być z kuchnią, a kuchnia ze spiżarką, dwie sypialnie, łazienka, pralnia i duża garderoba.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony