dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki ma być kształt domu?

Głosujących
118. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Dom parterowy

    57 48,31%
  • Dom z poddaszem użytkowym

    52 44,07%
  • Dom piętrowy

    16 13,56%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarpenowski Zobacz post
    Elfir to własna wizja czy jakiś istniejący projekt. Choć mamy wybrany inny projekt, chętnie poczytałbym o tej koncepcji.
    To mój domek na miarę skromnych marzeń dostosowany do wymogów, jakie postawiła redakcja.
    Większe marzenia obejmowałyby gospodarstwo samowystarczalne.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Zmieniaj zawód, zostań architektem Nawet moja żona raczej przywiązana do typowego poddasznika zainteresowsła się rysunkiem i chciała zobaczyć cały zwymiarowany projekt.

    A ja teraz się zaczynam zastanawiać, czy zamiast narazie przodującego w-49.12 nie iść w stronę projektu indywidualnego a Twoja wizja pokrywa się dość ładnie z tym co bym chciał otrzymać (no może bez ogrodu zimowego bo to ładne ale kłopotliwe)

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mogę ci podrzucić rysunek w CAD, mogę go zwymiarować.
    Orientacyjnie - pokoje dzieci 3x4 m, garaż 6x6, oranżeria 3,5x3,5 m
    Pow. wewnętrzna, z oranżerią i ściankami działowymi (bez garażu) ma 210 m2, co myślę, że da jakieś 190-200 m2 całkowitej i 160-170 m2 użytkowej.

    Mam rysunek innej parterówki, z podpiwniczeniem, gdzie jest garaż, warsztat i kotłownia na paliwo stałe. Wrzucałam w temacie o parterówkach ostatnio.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Byłbym wdzięczny. Każdy dobry przykład wart przestudiowania.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak wysłać?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Wysłałem na priva, pytanie czy doszlo. Zawsze miałem problemy z wysyłką pw na tym forum.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #47

    Domyślnie

    zdecydowanie parterówka bo znów na pierwszym miejscu wygoda. Prosta bryła według zasady iż piękno tkwi w prostocie. Proste bryły są najpiękniejsze a że przy okazji tanie to tylko ich dodatkowa zaleta
    anjas

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    parterowy czy piętrowy? Zwykle wychodzi kompromis między wielkością działki, a warunkami MPZP.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Tylko parterowy

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kochani, jeśli piszecie „parterowy, piętrowy...”, to określajcie jeszcze jaki dach. Będzie pełniejszy obraz bryły.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nowa-agata

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-860
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej podpowiedzcie dom parterowy czy piętrowy ? ....

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #52
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Podobają mi się tylko dwa rodzaje domów: dom parterowy i dom parterowy z użytkowym poddaszem. Wybór domu zależny głównie od działki i sytuacji życiowej. Jeśli dom jest domem rodzinnym 2+2 (lub 2+1) to najlepszy jest dom z użytkowym poddaszem gdzie rodzice zajmują parter a dzieci poddasze. Część dzienna rodziców jest znacząco oddzielona od części przeznaczonej dla dzieci. Nawet gdy dzieci wyjdą dom można łatwo przemeblować bo jeden pokój może stać się gościnnym a drugi pracownią. Moim głównym założeniem w budowaniu domu, poza wygodą i wypoczynkiem wśród zieleni, jest to by dom wybudowany przeze mnie służył mi do starości. Stawiam na dom rodzinny i dla siebie ale nie pokoleniowy. Nie wyobrażam sobie mieszkania w domu z własnym dzieckiem i jego rodziną bo nie mogę utrzymać sama domu na emeryturze bądź wybudowałam za duży dom . Dom jest dla mnie i męża, nie dla dzieci. Dzieci powinny mieszkać gdy dorosną same, bez rodziców. I takie jest główne moje założenie w wybudowaniu domu.
    Parterówka jest najlepsza dla osób, które budują w późniejszym wieku gdy dzieci już się usamodzielniły lub dla pary, która nie chce mieć dzieci.

    Zagłosowałam na dom parterowy z użytkowym poddaszem bo miał mniej głosów. A uważam, że dla rodziny 2+2 najlepiej sprawdzi się dom z użytkowym poddaszem

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa-agata Zobacz post
    Hej podpowiedzcie dom parterowy czy piętrowy ? ....
    Wielka dyskusja o tym, jaki projekt jest wygodniejszy - parterowy, z poddaszem czy z piętrem znajduje się w dziale "Projekty domów i architektura - zobacz jak inni budowali według Twojego projektu"

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Powiedzmy, że blisko tego, co chciałabym mieć gdybym miała dzieci i pracowałabym poza domem:



    Dom może być klasycznie wolnostojący (wówczas mozna dodać okna) lub zanurzony częściowo od północy w ziemi, z zielonym dachem (wówczas mozna dać świetliki dachowe)

    Poza tym:
    - parterowy, maksymalnie otwarty na ogród. Okna tarasowe osłonięte pergotendą, pergolą lub nawisem zielonego dachu
    - oranżeria wewnętrzna (przeszklony dach, ruchome szklane ściany) doświetlająca dom, na moje ukochane paprocie drzewiaste Dicksonia antarctica
    - z podziałem na część dziecięcą i dorosłą. Impreza w salonie nie budzi dzieci, a jak obudzi to mogą podejść do kuchni po coś do picia nie rzucając się gościom w oczy.
    - ze spiżarką i pralnią. W spiżarce może być umieszczona tzw. "brudna kuchnia"
    - PC z zasobnikiem może być w spiżarni. Do tego cały system inteligentnego zarządzania, wiatrak, baterie fotowoltaiczne - tak aby dom był autonomiczny w maksymalnym stopniu.
    - w garderobie przy wejsciu mniejsza szafa to zamykany schowek z kratką odpływową i kranem do umycia zabłoconych butów i odwieszenia mokrych kurtek do wyschnięcia (pomysł z Finlandii)
    - garaż jest opcjonalny i może byc dowolnej szerokości, może być tylko zadaszoną wiatą.
    - w salonie część do oglądania TV (daleko od okien), która może być też miejscem na bilard, albo po zamknięciu szklanymi ścianami pracownią oraz część wypoczynkowa przy takim kominku:

    Jak ktoś ani nie gra w billard, ani nie potrzebuje miejsca na telewizor to ten ciemny kąt będzie wnęką na mega akwarium z zapleczem technicznym:


    jak ktoś nie chce oranżerii a chce bilard, to w oranżerii może zrobić akwarium



    Mozna też nie robić oranżerii i przenieść tam jadalnię, powiększając przestrzeń salonu.

    W przypadku, gdy nie mam dzieci i pracuję w domu jedno skrzydło to byłby gabinet i pokój gościnny.

    Jak widac projekt domu jest elastyczny i można dostosowac pod różne gusta nie zmieniając szkieletu bryły.

    I jak marzyć, to działka z takim widokiem:


    Inspiracje wewnętrznym atrium stąd:


    Elfir, widze ze jestes juz w pelni przygotowana na wygrana w lotto


    Ja zdecydowanie wybralabym domek parterowy gdybym miala odpowiednią dzialkę
    w drugiej kolejnosci pietrowy..i taki buduje
    Domy z pietrem uzytkowym podobaja mi sie tylko z zewnątrz, nie lubie skosow.
    Ostatnio edytowane przez Yaa ; 11-12-2013 o 18:30

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiesz, jakoś smyczka i długopis z logo Muratora nie wynagrodzi mi włożonej pracy
    Za to bardzo chętnie odalabym koncepcję do opracownia pracowni architektonicznej w zamian za umieszczenie mojego nazwiska wśród autorów

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony