dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaka ma być wielkość domu?

Głosujących
168. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • do 80 m2

    8 4,76%
  • 81-100 m2

    13 7,74%
  • 101-120 m2

    50 29,76%
  • 121-140 m2

    32 19,05%
  • 141-160 m2

    30 17,86%
  • 161-180 m2

    17 10,12%
  • powyżej 180 m2

    26 15,48%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Luntrusk, KOBIETO, wyhamuj. P L E A S E
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klaudia_bura

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-053
    Posty
    5

    Domyślnie

    W pełni zgadzam się z ostatnim postem Sokola.
    Komfort, przestrzeń są bardzo ważne ale koszta eksploatacji są równie ważne.
    Trzeba szukać projektu, który jest kompromisem pomiędzy jednym a drugim.
    Ja w pracowni z500 znalazłam swój wyśniony projekcik, który ma wszystko to czego bym chciała i nie jest drogi w utrzymaniu (opinie inwestorskie).
    Trzysta metrów kwadratowych to dużo ale z centralnym odkurzaczem i rekuperacją dom jest bardzo przyjazny w mieszkaniu i sprzątaniu.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia_z

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zagłosowałam na powierzchnię 101-120m2 (bez garażu i pom. gosp.) bo tyle mi wyszło z obliczeń. A obliczenia zrobiłam tak: wyliczyłam wszystkie pomieszczenia jakie mi będą potrzebne, zrobiłam wstępny projekt, potem zrobiłam urządzenie wnętrz (po czym okazało się że trzeba zrobić poprawki do projektu) potem poświęciłam mnóstwo czasu na eliminowanie każdego centymetra zbędnych korytarzy i tyle wyszło. Jest mi o tyle łatwiej projektować, ponieważ mieszkałam już w 3 osoby na pow. 20m2, w dwie osoby na 400m2 i wszelkie pośrednie warianty, dlatego wiem dokładnie czego chcę i dlatego też nie znalazłam projektu gotowego dla siebie.
    Jeszcze jedna moja uwaga odnośnie założeń tego konkursu. Po co zakładać dom dla rodziny 2+2 skoro to nic nie znaczy? Jedna czteroosobowa rodzina potrzebuje 4 pokoi innej wystarczy 2 (oprócz salonu). Może lepiej byłoby określić to jako X sypialni + salon, oszczędziłoby to wiele niepotrzebnych dyskusji. Mnie akurat pasuje wariant czteroosobowej rodziny chociaż w moim domu mają mieszkać na stałe tylko 2 osoby (bo np. potrzebuję pokoju gościnnego i gabinetu).

    Właściwie to miałabym już projekt całkowicie zrobiony koncepcyjnie, gdyby nie to że przy rysowaniu elewacji okazało się że w mojej gminie jest wymóg nachylenia dachu minimum 37 stopni i przy rozpiętości domu 11 metrów wyszło mi poddasze na wysokość około 6 metrów (poddasze nieużytkowe). Uznałam to za zbyt dużo więc projektowanie zaczynam od początku (ale coś mi nie idzie to obniżanie dachu)

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Franek781

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    2

    Domyślnie

    dla mnie dom 120 km2 to max .. teraz gdy dzieci w domu to przydalby sie nawet wiekszy .. czlowiek jest w pelni sil to go stac nawet na wiekszy .. .. ale otoz tu sie robi problem .. czasem mieszkamy poza wiekszym miastem ... dzieci uciekaja teraz do miast a rodzice zostaja z wielgachna rezydencja po 200m2 .. na starosc emerytura bedzie kiepska (zakladam) poznie byc moze mnie nie bedzie stac na ogrzanie na tak duzy domek ... to ma byc dom marzen a nie udreki na starosc ..

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #85

    Domyślnie

    Dlatego moim zdaniem nie można w tych perspektywach upatrywać domu idealnego. Inny będzie teraz kiedy rodzice mieszkają z dziećmi (np. 2+2). Na starość wypadałoby by sprzedać ten (z poddaszem i większą liczbą sypialni) i kupić lub wybudować inny (parterowy z dwa razy mniejszym metrażem).

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony