dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Odwodnienie w garażu

    Witam, czy robić odwodnienie w garażu? Jak tak , to jakiej odległości od drzwi garażowych i jakiej szerokości (garaż ma ok 6 m) ? I czy podłączać to do kanalizacji?

  2. #2

    Domyślnie

    Zdecydowanie tak- jesli to garaz wewnatrz domu. Odwodnienie garazu najlepiej robic na etapie zakładania kanalizacji. Oczywiście ze spadem do kratki ściekowej. Kratka mozna zlokalizowac mniej wiecej w srodku pomiesczenia.
    Pozdr

  3. #3

    Domyślnie

    Zależy jeszcze jaki maz grunt pod spodem. Ja mam u siebie suchutki piaseczek, który chłonie wodę momentalnie, dlatego zostawiłem dwa otwory 30x30 cm nie zebetonowane. W kierunku tych otworów mam lekki spadek. Założę kratki i niech ziemia chłonie. Otwory umiejscowione są ok. 1 m od bramy garażowej.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Zrobić, ale pamiętaj o osadniku i syfonie na odprowadzeniu do kanalizacji.
    Inaczej zamulisz sobie przykanalik, a i smrodek będziesz miał w garażu
    gwarantowany.
    Pozdro
    J

  5. #5

    Domyślnie

    Ja zrobię w garażu spadek w kierunku bramy, a za bramą odwodnienie liniowe.
    Nie będzie problemu z zapachami, czy też wysychającym syfonem.
    Damian

  6. #6

    Domyślnie

    Zrobić planuję mam tylko wątpliwości, czy podłączać do kanalizacji. Samochodu raczej nie planuję myć w garażu. Wody ze śniegu w zimie dużo nie będzie. A jak syfon latem wyschnie, to będzie śmierdziało...

    I jeszcze jedno - spadek w garażu tylko do drzwi, czy w drzwiach nieco wyżej i 2 spadki - od drzwi do kratki i od ściany do kratki?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    I trzeba pamiętać układając liniowe odwodnienie żeby je stawiać co jakiś czas na kostkach betonowych a pod resztą styropian. Woda potrafi zamarznąć zimą ponieważ kratka jest blisko brzwi. Wczoraj zwróciła mi uwagę na to nasza architekt. Tak samo powinno się też robić przy drzwiach balkonowych.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Jeśli nie myjesz auta - nie robić ! Spadek na zewnątrz, liniowe podłącz do studzienki chłonnej, wyjdzie najtaniej.
    J

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remus
    Zależy jeszcze jaki maz grunt pod spodem. Ja mam u siebie suchutki piaseczek, który chłonie wodę momentalnie, dlatego zostawiłem dwa otwory 30x30 cm nie zebetonowane. W kierunku tych otworów mam lekki spadek. Założę kratki i niech ziemia chłonie. Otwory umiejscowione są ok. 1 m od bramy garażowej.

    Jak rozumiem, woda ma schodzić od razu do piachu pod posadzką. Nie boisz się, że w końcu on trochę "przysiądzie" i może zacząć się obrywać posadzka w miejscach pustki?

  10. #10

    Domyślnie

    Ale ja nie mam zamiaru myć samochodu w garażu albo zmywać podłogi szlauchem. Chodzi mi tylko o odpływ ewntualnej wody ze śniegu lub czegoś takiego. Przy dużej ilości wody na pewno bym się bał.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiang
    Ja zrobię w garażu spadek w kierunku bramy, a za bramą odwodnienie liniowe.
    Nie będzie problemu z zapachami, czy też wysychającym syfonem.
    Tyle, że ci zimą śnieg zasypie i wszystko zamarznie...

  12. #12

    Domyślnie

    a my w poprzednim domu (a raczej garażu) nie mieliśmy odwodnienia i bardzo tego żałowałem - śnieg z podwozia, nadkoli odklejał sie i ciągle woda stała na posadzce w garażu;
    teraz budujemy nowy dom i mamy zamiar zrobic odwodnienie z garażu, dokładnie jeszcze nie wiem jak, ale rura kanalizacyjna już wystaje nad chudziakiem

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remus
    Ale ja nie mam zamiaru myć samochodu w garażu albo zmywać podłogi szlauchem. Chodzi mi tylko o odpływ ewntualnej wody ze śniegu lub czegoś takiego. Przy dużej ilości wody na pewno bym się bał.
    Ja nie mam żadnego odwodnienia w garażu. A w zimie przed wjechaniem do garażu obmiatam śnieg z auta (również z okolic progów) na podwórzu. To co nakapie potem zdązy obeschnąć.

  14. #14

    Domyślnie

    Czy może ktoś podsunąć pomysł jak najlepiej wykonać odwodnienie w garażu???
    Ja mam na razie rurę fi 100 wyprowadzoną pionowo do wysokości chudego betonu. Jak to dalej zrobić (jeszcze nie ten etap, ale dobrze już wiedzieć)?
    Kolejne warstwy podłogi to: izolacja (papa), styropian 5 lub 10cm, siatka zbrojeniowa i wylewka 7 cm.
    Co dalej z tą rurą?? (jakiś syfon, specjalna kratka...)

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Echo - po co chcesz dawać styropian pod wylewkę w garażu?

    A jesli chodzi o kratkę to są gotowe produkty z ukrytymi półsyfonami pasujące do kanalizacyjnej "setki". Producent chyba MAXPOL, na pewno znajdziesz takie rzeczy w OBI i CASTORAMIE.

  16. #16

    Domyślnie

    kgadzina
    5 cm styropianu pod wylewką mam w projekcie a na to 7 cm wylewka; czy to źle?
    dzięki za odpowiedź w sprawie półsyfonów

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Zastanawia mnie PO CO ten styropian w garazu.
    Masz ten garaż ogrzewany? I na jakim poziomie jest jego podłoga w stosunku do podłóg w domu? Czy to jest garaz w obrysie budynku, czy dostawiony? Napisz coś więcej.

    A niezaleznie od tego jesli ma byc jakies ocieplenie pod wylewką po której ma jeździć samochód (lub nawet tylko stać) to zamiast styropianu własciwszym będzie polistyren ekstrudowany bo jest na tyle twardy że się nie odkształci pod obciażeniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony