dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    flisok

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-000
    Posty
    9

    Domyślnie projekt EM133 OPTYMALNY

    Przeglądając projekty Muratora w kat. domów pasywnych, energooszczędnych, ciepłych -
    trafiłem na Murator EM133 - optymalny. [link]

    Wpadł mi w oko, ale po chwili zacząłem zastanawiać się jak on może być w kategorii domów "pasywnych, energooszczędnych, ciepłych".

    Czy te balkony filary itd. nie przeczą idei energooszczędności?
    Wydaje mi się, że są dużymi mostkami termicznymi.

    Kolejne elementy - to bryła nie oparta na regularnym prostokącie, część pomieszczeń na poddaszu znajduje się nad pustą przestrzenią.


    Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć co sądzi na ten temat?
    Ostatnio edytowane przez flisok ; 18-09-2013 o 07:52

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pepers78

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    2

    Red face optymalny m133 - realne koszty

    Witam, mam gorącą prośbę , zaczynam budowę m133 i proszę osoby które juz zbudowały taki domek lub są w trakcie , aby jeśli można podzieliły się kosztami jakie trzeba ponieść w związku z tym przedsięwzięciem oraz późniejszą eksploatacją -ogrzewaniem , dodam tylko iż mój m133 będzie miał poszeżony garaz o 3m na 2 auta (lub 1 i bałagan oraz jeśli można to poproszę jakieś dobre rady i pomysły które można przy tym projekcie wykorzystac z góry dzięki

  3. #3

    Domyślnie

    ok 40 stan zero, ok 100k do sso, reszta w ramach uznania i zasobności konta

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    małgonia_s

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Trąbki koło Garwolina
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, koszta zależą od zastosowanych materiałów jak na pewno zdajesz sobie sprawę. Fundament to podstawa, nie można oszczędzać. Myślę, że to co sami założymy na początku nikomu nie wystarcza. Ja się bardzo pomyliłam. W zasadzie o 50%.

  5. #5
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Lightbulb M133 Optymalny vs EM133 Optymalny (z wentylacją mechaniczną) a wskaźnik EP

    W miesięczniku Murator 05 (maj 2017) na stronie 164 artykuł "Wskaźnik EP w projektowaniu domu jednorodzinnego" tekst Szymon Firląg.
    Również: http://murator.pl/instalacje/wskazni...nego_3576.html

    Zachęcamy do zapoznania się z nim Inwestorów, którzy zastanawiają się czy wybrać M133 czy EM133 - http://projekty.muratordom.pl/search...=Projekt-forum
    Ostatnio edytowane przez Projekty Gotowe MURATOR ; 09-06-2017 o 13:44
    Projekty Gotowe MURATOR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony