dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzegorz_d

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Filipowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    2

    Domyślnie Tauron-przyłącze elektryczne

    Witam, jest to mój pierwszy posta na tym forum . Proszę o pomoc w sprawie przyłącza elektrycznego. 15-03-2013 zawarłem umowę z Firmą Tauron o przyłączenie do sieci. Według tej umowy firma Tauron ma czas do 05-09-2014 na wykonanie przyłącza. Ku mojemu zdziwieniu firma która jest pod wykonawcą zgłosiła się do mnie na początku lipca szybko i sprawnie załatwiliśmy wszystkie zezwolenia właścicieli działek gdzie będzie zakopany przewód elektryczny. Na początku września podwykonawca wykonał przekop i zamontował skrzynkę na granicy mojej działki.Niestety nie byłem obecny podczas prac i nie wiem co dalej. Budowę domu planuję w przyszłym roku i na razie nie potrzebuje prądu. Jaki jest następny krok ? Czy mam czekać na fakturę za wykonane przyłącze? Czy mam już sam wykonać tymczasową skrzynkę z bezpiecznikami zamocowaną na istniejącej skrzynce w granicy działki i dopiero wtedy dostane fakturę. Proszę o pomoc.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Popełniłem ten sam błąd, tylko z gazownią. Wystawią Ci fakturę i będziesz musiał zapłacić za przyłącze. I nic w tym złego, tylko że po upływie terminu, który zadeklarowałeś w umowie, zaczną naliczać karę za każdy dzień opóźnienia w podłączeniu domu do sieci. Jeśli ciągle nie masz domu, to jesteś w trochę kiepskiej sytuacji. Na szczęście ta kara z reguły nie jest jakaś obezwładniająca (promile za dzień zwłoki, miesięcznie typowo 100-150 zł).

    Tauron o tej karze pisze przynajmniej wprost w umowie, a gazownia nie (jest o tym jedynie w OWU), więc spiesząc się dałem się nabrać i zamówiłem gaz "na zapas"...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Mam pytanie o zmianę mocy przyłączeniowej. Jeżeli we wniosku o warunki przyłączenia wystąpiłam o 14 kW a chciałabym jednak 10-11 kW to w jaki sposób mogę to zmienić? Czy powinnam wystąpić o nowe warunki przyłączenia czy taka zmiana będzie możliwa przy podpisaniu umowy? Był ktoś w podobnej sytuacji?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Mam pytanie o zmianę mocy przyłączeniowej. Jeżeli we wniosku o warunki przyłączenia wystąpiłam o 14 kW a chciałabym jednak 10-11 kW to w jaki sposób mogę to zmienić? Czy powinnam wystąpić o nowe warunki przyłączenia czy taka zmiana będzie możliwa przy podpisaniu umowy? Był ktoś w podobnej sytuacji?
    Można zmienić aneksem-nie trzeba składać nowego wniosku

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Czyli jeżeli wniosek o warunki złożyłam tydzień temu to muszę tam podjechać jeszcze raz i złożyć aneks do warunków przyłączenia?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Czyli jeżeli wniosek o warunki złożyłam tydzień temu to muszę tam podjechać jeszcze raz i złożyć aneks do warunków przyłączenia?
    Ja składałam wniosek o zmianę już po uzyskaniu warunków, zwykłe pismo o zmianę dot tylko zwiększenia KW wtedy Tauron sam sporządził aneks do tego jednego punktu.

  7. #7

    Domyślnie

    A można wiedzieć po co zmniejszacie moc przyłączeniową?
    Przecież cena 1KW to obecnie coś koło 59zł netto i jest to opłata jednorazowa.
    Nie każdy może chce otwierać od razu warsztat w garażu ale akurat zabezpieczenie 32A przed licznikiem może bardzo się przydać.
    Potem nagle się okaże, że trzeba będzie podłączyć kila prądożernych urządzeń na raz i d*pa...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    A można wiedzieć po co zmniejszacie moc przyłączeniową?
    Przecież cena 1KW to obecnie coś koło 59zł netto i jest to opłata jednorazowa.
    Nie każdy może chce otwierać od razu warsztat w garażu ale akurat zabezpieczenie 32A przed licznikiem może bardzo się przydać.
    Potem nagle się okaże, że trzeba będzie podłączyć kila prądożernych urządzeń na raz i d*pa...
    bo pozniej za wieksze kw placi sie wiecej za oplaty handlowe i przesylowe

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Mieliśmy zmieniać z zamówionych 14 kw na 11 kw, ponieważ chcemy mieć indukcje i ktoś nam doradził, że jednak nie ma sensu brać 14 kw, wystarczy 11. Jednak, aby to zmienić trzeba anulować wniosek o warunki przyłączenia i składać od nowa (tak nam powiedzieli w Tauronie), czyli od nowa ksero dokumentu własności, mapy i plus czas na rozpatrzenie wniosku biegnący od nowa. Odpuściliśmy i zostanie 14 kw. Przed licznikiem będzie zabezpieczenie 25 A.
    Pewnie więcej się płaci za opłaty handlowe i przesyłowe, ale myślę że pomiędzy 14 kw a 11 kw to nie będzie taka duża różnica.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maxus79

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    309

    Domyślnie

    witam

    mam pytanie bede robil instalacje w nowo wybudowanym domu
    podpisalem umowe z tauron maja podlaczyc prad do 31 stycznia 2017

    elektryk zrobi mi instalacje podlaczy ze skrzynka przy plocie i wypisze formularz ZI

    czy pozniej tauron wysyla kogos do mojego domu i kontroluja ta instalacje jak jest wykonana zanim uruchomia prad ?

    pozdrawiam

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marta2017

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Kod pocztowy
    32-011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Mam pytanie, bo trochę sie pogubiłam.
    Mam umowę z Tauronem na budowę przyłącza, oni mają termin do 20 marzec 2018 ja muszę zbudować instalacje 2 tyg przed tym.

    Wynika z tego, że cały stan surowy muszę zbudować bez prądu? Jakoś wyobrażałam sobie, że to jest ich max termin, ale że przyjadą wcześniej zrobią przyłącz do granicy i mogę korzystać w formie "prądu budowlanego" ( oczywiście odpowiednio droższego)

    Nie ogarniam tego
    Pomoże ktoś?

    Dziękuję za pomoc.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rok na przyłącze? Nie pokręciłaś czegoś?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    W warunkach technicznych przyłączenia do sieci energetycznej które dostał od ZE jest taki punkt że ZE ma czas na projekt zamontowanie niezbędnych rzeczy do podłączenia do sieci elektrycznej do max 18 miesiecy.
    Ale kolega powinien wystąpić o "Zasilanie tymczasowe placu budowy - przyłączenie i zasilanie instalacji placu budowy z wykorzystaniem przyłącza,
    które po zakończeniu budowy będzie zdemontowane" to podłączają szybciej

    to jest na czas budowy

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marta2017

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Kod pocztowy
    32-011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    W warunkach technicznych przyłączenia do sieci energetycznej które dostał od ZE jest taki punkt że ZE ma czas na projekt zamontowanie niezbędnych rzeczy do podłączenia do sieci elektrycznej do max 18 miesiecy.
    Ale kolega powinien wystąpić o "Zasilanie tymczasowe placu budowy - przyłączenie i zasilanie instalacji placu budowy z wykorzystaniem przyłącza,
    które po zakończeniu budowy będzie zdemontowane" to podłączają szybciej

    to jest na czas budowy
    no i właśnie te 18 mies mi wyznaczyli, przy czym myślałam ze to max

    ok czyli składam raz jeszcze o "Zasilanie tymczasowe placu budowy" tak?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Ale kolega powinien wystąpić o "Zasilanie tymczasowe placu budowy - przyłączenie i zasilanie instalacji placu budowy z wykorzystaniem przyłącza,
    które po zakończeniu budowy będzie zdemontowane" to podłączają szybciej

    to jest na czas budowy
    Marta to raczej koleżanka ;p

    Tak na to wygląda że składasz jeszcze raz

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Ja mam jedno pytanie również. Skrzyneczka podłączona przez ZE już stoi - przesłali mi kartę techniczną, czy coś takiego. Faktura opłacona. Elektryk w moim imieniu złożył formularz ZI, jednak powiedział, że przed podpisaniem umowy muszę dostać jakieś pismo od Tauronu w zawiązku z złożeniem dokumentu ZI i wtedy z tym dokumentem, katą techniczną i wypisanym formularzem umowy ide podpisać umowę o przesył. Czy Wy też czekaliście na ten dokument od ZE w związku ze złożeniem ZI? Co t o za dokument? Jak długo czekaliście?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony