dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    b0nias

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-434
    Posty
    1

    Domyślnie taśma led/zasilacz podlaczony pod kable z sufitu (żarówki)?

    Witam.

    Jestem absolutnym laikiem w sprawach elektrycznosci wiec prosze o wybaczenie kwestii slownictwa z tym zwiazanego.
    Mam pytanie do Was. Wlasnie koncze prace nad sufitem podwieszanym gdzie planuje zamontowac w nim tasme led rgb dlugosci okolo 7m.
    I teraz zastanawiam sie nad zasileniem tej tasmy.

    Czy mozna podlaczyc zasilacz od tasmy led do kabli od zarowki? Czy do tego jest potrzebny specjalny zasilacz czy standardowy ogolnodostepny?
    i jesli jest to mozliwe to czy bedzie dzialac na zasadzie jak z zarowka czyli zapalenie swiatla w lazience rowna sie zapalenie tasm led?

    Mieszkam w bloku z wielkiej plyty z lat '80

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Tak, możesz podłączyć ten zasilacz zamiast dotychczasowej żarówki. Powinien to być zasilacz na którym wyraźnie jest napisane, że jest przeznaczony do zasilania LEDów. Nie wiem, co masz na myśli przez "standardowy ogólnodostępny", jeśli np. jakiś zasilacz "wtyczkowy" od zasilania domowych urządzeń, który na wyjściu ma prąd stały, to tak, też się nada. Jeśli zaś chodzi Ci o typowy zasilacz "do halogenów", to ten absolutnie się nie nadaje, w skrajnym przypadku może nawet zniszczyć taśmę LED.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony