dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 27
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 540
  1. #461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Phhh...!

    Dom 130m2 to około 3 tysiące rocznie na kable. Przepłacasz???

    793-447-218

    Zadzwoń T-E-R-A-Z.

    Mega zniżki na sterowniki czekają właśnie na Ciebie!

    Albo napisz emajla:


    [email protected]

    Odpiszę!
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 12-02-2017 o 17:32

  2. #462

    Domyślnie

    Sorry post pod postem
    Gdyby liczyc na żywca 70 W/mkw to niecale 120 mkw jak u Ciebie bez odejmowania stalej zabudowy to 8200 W. Przyjmując sr cenę 1KW kabli na poziomie 550 zł daje to 4500 zł Wyjdzie pewnie z 5 tyś. Plus jakieś sprytne sterowniki po 180 zł sztuka i sie robi.?

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Phhh...!
    Przemek, sterowanie może zabić ceną. W cenie podanej przez indii gro moze stanowić wlasnie sterowanie

  4. #464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Przemek, sterowanie może zabić ceną. W cenie podanej przez indii gro moze stanowić wlasnie sterowanie
    Sterowanie każdym pomieszczeniem osobno to koszt około 13zł za przekaźnik z gniazdem, plus 8zł za czujnik temperatury, plus jakieś 10zł za puszki motażowe, peszle, ramki, duperele - razem około 30zł za pomieszczenie. Do tego kabelków za powiedzmy 80zł i arduino z przekaźnikami za 200zł. Razem, przy 12-tu pomieszczeniach daje to 640zł za sterowanie. Dla pewności można przyjąć 1000zł i można w tym spokojnie zmieścić komercyjny system z termostatami pokojowymi po 80zł/szt.

    Można też kupić gotowe, za krocie. Zależy ile kto ma kasy i ile wolnego czasu.

  5. #465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Sterowanie każdym pomieszczeniem osobno to koszt około 13zł za przekaźnik z gniazdem, plus 8zł za czujnik temperatury, plus jakieś 10zł za puszki motażowe, peszle, ramki, duperele - razem około 30zł za pomieszczenie. Do tego kabelków za powiedzmy 80zł i arduino z przekaźnikami za 200zł. Razem, przy 12-tu pomieszczeniach daje to 640zł za sterowanie. Dla pewności można przyjąć 1000zł i można w tym spokojnie zmieścić komercyjny system z termostatami pokojowymi po 80zł/szt.

    Można też kupić gotowe, za krocie. Zależy ile kto ma kasy i ile wolnego czasu.
    Tylko dla tego że to jest takie tanie i proste u siebie sterowanie rozwiązujesz zegarkiem...?
    Gdzie dają podstawkę na szynę z dobrym przekaźnikiem za 13zł....?

    Przemek najpierw zamontuj u siebie taki układ i opisz jak się sprawuje ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #466

    Domyślnie

    Devilink drozsze i devireg- na tym ok 1tys taniej.

    Nie mam zdolnosci elektronicznych czas na razie mam, zaraz lece z budowa wiec bedzie go brakowalo, ale chetnie podlubie ile moge sam. Dom buduje sam - czasami jakies 1/2 reki do pomocy

    chetnie bym takie samorobki zamowil... zamiast kupowac drozszych gotowcow. nie potrzebuje super sterowania spoza domu. wystarczylo by mi tylko indywidualnie kazdego pomieszczenia recznie. ma grzac tylko w 2 taryfie

  7. #467
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Tylko dla tego że to jest takie tanie i proste u siebie sterowanie rozwiązujesz zegarkiem...?
    Gdzie dają podstawkę na szynę z dobrym przekaźnikiem za 13zł....?

    Przemek najpierw zamontuj u siebie taki układ i opisz jak się sprawuje ...
    Takie gniazdo:

    http://www.ceneo.pl/13380425

    i taki przekaźnik:
    http://www.tme.eu/pl/details/rm85-30...turowe/relpol/

    Przykładowy, ale obecnie sprzedawany na 12V jest w podobnej cenie. Nawet da się taniej kupić. Nie wiem co znaczy dobry. Polski i działa.

    Zegarek nie jest zamiast przekaźników, tylko zamiast sterownika. Pytałem Cię o algorytm, ale sypnąłeś gotowcem - Tech - em. Wiesz w ogóle jak to działa?

  8. #468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Takie gniazdo:

    http://www.ceneo.pl/13380425

    i taki przekaźnik:
    http://www.tme.eu/pl/details/rm85-30...turowe/relpol/

    Przykładowy, ale obecnie sprzedawany na 12V jest w podobnej cenie. Nawet da się taniej kupić. Nie wiem co znaczy dobry. Polski i działa.

    Zegarek nie jest zamiast przekaźników, tylko zamiast sterownika. Pytałem Cię o algorytm, ale sypnąłeś gotowcem - Tech - em. Wiesz w ogóle jak to działa?
    Ja widzę 20zł i to na niskie napięcie...
    Dojdzie jeszcze koszt wysyłki...

    Co jak działa...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Takie gniazdo:
    http://www.ceneo.pl/13380425

    i taki przekaźnik:
    http://www.tme.eu/pl/details/rm85-30...turowe/relpol/

    Przykładowy, ale obecnie sprzedawany na 12V jest w podobnej cenie. Nawet da się taniej kupić. Nie wiem co znaczy dobry. Polski i działa.

    Zegarek nie jest zamiast przekaźników, tylko zamiast sterownika. Pytałem Cię o algorytm, ale sypnąłeś gotowcem - Tech - em. Wiesz w ogóle jak to działa?
    Ale takie rzeczy to samemu tylko bo ci powiedzą ze szklem dupę podcierasz i guzik kogoś znajdziesz do zrobienia Druga sprawa ze cos tam wiedzieć trzeba.
    Nie dla każdego.
    To moze jak po taniosci to kable zarobić wtyczką a sterowanie grafik dyżurów
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 12-02-2017 o 20:28

  10. #470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    To moze jak po taniosci to kable zarobić wtyczką a sterowanie grafik dyżurów
    Patrząc na poczynania inwestorów super oszczędnych domów to już nawet zaczyna być widać taki trend ...
    Kiedyś jak komu było za chłodno bo system grzewczy był niewydolny to sobie farelkę włączał na dwie godzinki ...
    Teraz jak komu klima nie wyrabia a żona zaczyna tłuc po głowie to sobie kable załączają na dwie godzinki...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #471

    Domyślnie

    cena Kable + sterowanie Devi przy moich 120 m to dokladnei po polowie dzieli koszty inwestycji

  12. #472
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Sterowanie każdym pomieszczeniem osobno to koszt około 13zł za przekaźnik z gniazdem, plus 8zł za czujnik temperatury, plus jakieś 10zł za puszki motażowe, peszle, ramki, duperele - razem około 30zł za pomieszczenie. Do tego kabelków za powiedzmy 80zł i arduino z przekaźnikami za 200zł. Razem, przy 12-tu pomieszczeniach daje to 640zł za sterowanie. Dla pewności można przyjąć 1000zł i można w tym spokojnie zmieścić komercyjny system z termostatami pokojowymi po 80zł/szt.
    no powiedzmy że za 1500

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ja widzę 20zł i to na niskie napięcie...
    Dojdzie jeszcze koszt wysyłki...
    24V - to napięcie sterowania a nie przełączane, ja mam na identycznych przekaźnikach zrobione sterowanie (też mam sterowane 24V) - przez 3 lata żaden się nie popsuł ani nie skleił.. ale oprócz przekaźnika jeszcze podstawka, układ z diodą zabezpieczającą i świecącą no i rozdzielnia.

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Sorry post pod postem
    Gdyby liczyc na żywca 70 W/mkw to niecale 120 mkw jak u Ciebie bez odejmowania stalej zabudowy to 8200 W. Przyjmując sr cenę 1KW kabli na poziomie 550 zł daje to 4500 zł Wyjdzie pewnie z 5 tyś. Plus jakieś sprytne sterowniki po 180 zł sztuka i sie robi.?
    Można też prościej - ściągasz do jednego punktu wszystkie kable, zakańczasz wtyczkami, przy rozdzielni robisz tyle gniazd ile masz kabli grzewczych, do tego zegary sterujące takie tarczkowe (w obi były przed świętami po 9zł) i sterujesz czasem.. przy dużej akumulacji to myślę że spokojnie by starczyło takie rozwiązanie.. albo dajesz gdzieś jeden czy dwa "eurostery" i tym sterujesz..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #473

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    no powiedzmy że za 1500


    24V - to napięcie sterowania a nie przełączane, ja mam na identycznych przekaźnikach zrobione sterowanie (też mam sterowane 24V) - przez 3 lata żaden się nie popsuł ani nie skleił.. ale oprócz przekaźnika jeszcze podstawka, układ z diodą zabezpieczającą i świecącą no i rozdzielnia.



    Można też prościej - ściągasz do jednego punktu wszystkie kable, zakańczasz wtyczkami, przy rozdzielni robisz tyle gniazd ile masz kabli grzewczych, do tego zegary sterujące takie tarczkowe (w obi były przed świętami po 9zł) i sterujesz czasem.. przy dużej akumulacji to myślę że spokojnie by starczyło takie rozwiązanie.. albo dajesz gdzieś jeden czy dwa "eurostery" i tym sterujesz..
    Czyli 3000 zł max

    Osobiście skłaniam się do rozwiązania: kable + bojler + PV.

    Praktycznie płacimy tyle co za instalację podłogówki z PC, ale:

    - mamy gdzieś warunki atmosferyczne,

    - trwałość instalacji najwyższa z możliwych,

    - brak wpływu wahań cen energii ( użytkownik PC redukuje koszty grzania CO/CWU przez COP, ale prąd użytkowy niestety już zaboli).

    Warunek - budujemy dom 4-5 litrowy, wtedy paneli może być około 8 kWp, a do domu dołożyć najtańszy klimatyzator tylko do chłodzenia za 2000 zł , będzie kręcił praktycznie za darmo
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #474
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post

    Osobiście skłaniam się do rozwiązania: kable + bojler + PV.
    Osobiście też najbardziej do mnie przemawia taki układ.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  15. #475

    Domyślnie

    A mnie nie.

    Można się śmiać i wydziwiać, że przesadzam, ale to było raptem 3 lata temu, ja jeszcze dobrze pamiętam.
    http://kontakt24.tvn24.pl/wyrwane-dr...ym,107830.html

    Pozakładajcie sobie te panele na dach na parę wkrętów.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  16. #476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Instalacje pv z dotacji są ubezpieczone
    Do ceny ubezp.domu to plus 10-20zl???
    Osobne już drozej

  17. #477

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post

    Można też prościej - ściągasz do jednego punktu wszystkie kable, zakańczasz wtyczkami, przy rozdzielni robisz tyle gniazd ile masz kabli grzewczych, do tego zegary sterujące takie tarczkowe (w obi były przed świętami po 9zł) i sterujesz czasem.. przy dużej akumulacji to myślę że spokojnie by starczyło takie rozwiązanie.. albo dajesz gdzieś jeden czy dwa "eurostery" i tym sterujesz..
    Dobre Wywróciłeś cytrynę na drugą stronę

  18. #478

    Domyślnie

    wlasnie koncze skladac co +cwu i beda kable + sterownik osobny do kazdego pomieszczenia; bojler 200 l plus grzalka . ogarniam by na start bylo jak najtaniej ale wiadomo do kabli nie bede wracal- moze kiedys inne sterownie ale watpie.
    boiler ...pompa to dodatkowe 5k prawie. chyba bede wolal wlasnie w PV zainwestowac a na razie testowac ile mnie korzystanie z takiego ukladu kosztuje.

  19. #479
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Za CWU ludziom na ogół wychodzi poniżej 200kWh miesięcznie, więc ta pompa to raczej na cholerę.

  20. #480

    Domyślnie

    myslalem tez o bojemnosci bojelera. nas jest juz prawie 2+2 ale ja tylko w weekendy kompie sie w domu a system mam wielozmianowy wiec kompiele po 22 sa calkowicie norma jesli juz. ciagle sie zastanawiam czy 200l wystarczy czy nie dac 300 ale szkoda mi strat na tym zbiorniku

Strona 24 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony