dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DariuszT

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    2

    Domyślnie Ogrzewanie elektryczne mieszkanie 50m2

    Witam,

    Mam mieszkanie o powierzchni około 50m2 zastanawiam się nad jego ogrzewaniem, w tej chwili są to grzejniki konwekcyjne (mało wydajne i drogie w utrzymaniu) zastanawiam się nad zakupem grzejników akumulacyjnych, chciałbym prosić o poradę jakie ogrzewanie elektryczne będzie najskuteczniejsze i najbardziej opłacalne w moim przypadku ?

    Dodatkowe pytanie - czy grzejniki akumulacyjne potrzebują specjalnej instalacji, mocy ?

    Przepraszam za banalne pytania ale niestety dość słabo orientuję się w temacie ogrzewania elektrycznego.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariuszT Zobacz post
    Witam,

    Mam mieszkanie o powierzchni około 50m2 zastanawiam się nad jego ogrzewaniem, w tej chwili są to grzejniki konwekcyjne (mało wydajne i drogie w utrzymaniu) zastanawiam się nad zakupem grzejników akumulacyjnych, chciałbym prosić o poradę jakie ogrzewanie elektryczne będzie najskuteczniejsze i najbardziej opłacalne w moim przypadku ?

    Dodatkowe pytanie - czy grzejniki akumulacyjne potrzebują specjalnej instalacji, mocy ?

    Przepraszam za banalne pytania ale niestety dość słabo orientuję się w temacie ogrzewania elektrycznego.

    Pozdrawiam
    To wszystko zależy. Ja ogrzewałem 40 metrów przy pomocy zwykłego przyłącza, ale miałem tylko jeden grzejnik akumulacyjny. Musisz obliczyć moc grzewcza i pomnożyć przez 2,4 jesli chcesz grzać tylko w taniej taryfie. Należy pamietać, ze w domu sa tez inne urządzenia. Ja sobie poradziłem tak, ze miałem włącznik pierwszeństwa. Jesli uzywałem jakiejś pradozernej maszyny np. Piekarnika lub płyty grzewczej to odlaczal on ładowanie pieca akumulacyjnego.
    Piece sa dwóch rodzajów. Dynamiczne i statyczne. Polecam te pierwsze bo masz kontrole nad temperaturą. Posiadają wentylator ktory reguluje ilosc ciepła uwalnianianą przez piec. Ten drugi to tylko grzałka i materiał akumulacyjny ktory oddaje ciepło bez kontroli.
    BTW z racji zmiany mieszkania mam ten piec do sprzedania. Używany był dwa lub trzy sezony od kilku stoi nieużywany. Oddam za ok 30 procent ceny nowego. Jakby co pisz na PW.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DariuszT

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Z tym, że ja rozważam zakup przynajmniej dwóch grzejników także jeden będzie obsługiwał ok 20m drugi 15m pokoje. W takim przypadku zwykłe przyłącze będzie OK ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariuszT Zobacz post
    Z tym, że ja rozważam zakup przynajmniej dwóch grzejników także jeden będzie obsługiwał ok 20m drugi 15m pokoje. W takim przypadku zwykłe przyłącze będzie OK ?
    To jest kwestia przede wszystkiem tego jakie masz zabezpieczenie przedlicznikowe. 25 czy 33A? Czy mieszkanie jest dobrze docieplone, ile ma ścina zewnętrznych.

  5. #5

    Domyślnie

    A może coś takiego http://www.savetime.pl/ogrzewanie-ir/ ? Wynalazłem to w internecie i sam się zaczynam zastanawiać, bo brzmi obiecująco.

  6. #6

    Domyślnie

    Hej! doradźcie coś!

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika1983

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-543
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja mam w domu piece akumulacyjne.
    I jestem bardzo zadowolona.
    I szczerze je polecam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony