dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pdw88

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    biala podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    91

    Domyślnie faac czy beninca ?

    Nadszedł czas na montaż bramy segmentowej. Wybrałem Wiśniowskiego 5x2,25. Mam dylemat odnośnie napędu. Pierwotnie montowany miał być napęd producenta bramy - optimum 1100 jednakże montażysta zasugerował wymianę napędu na faaca d1000 lub beninca jim.4. Proszę o pomoc co z tych propozycji zasługuje na uznanie.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BogdanNalej
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-004
    Posty
    40

    Domyślnie

    podbijam, kto może niech pomoże. wszelkie opinie i rady jak najbardziej wskazane

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał BogdanNalej Zobacz post
    podbijam, kto może niech pomoże. wszelkie opinie i rady jak najbardziej wskazane
    Moja rada:

    1) skoro wybrałeś już dostawcę bramy garażowej to pytasz się jakie napędy najczęściej montują. Najgorsze co można zrobić to nakazać takiej firmie zamontować napęd producenta z którym nie mają nic wspólnego - w razie jakiejkolwiek awarii sam sobie będziesz radził z problemem.

    2) załóżmy, że Twój dostawca bramy montuje najczęściej Faac i Beninca (jak w 1 poście tego tematu) sprawdź sobie jakiej mocy są te napędy, jeśli brama ma 5000x2250 (11m2) to napęd do 10 m2 to wg mnie słabe rozwiązanie.

    3) załóżmy, że oba napędy spełniają założenia mocy, następnie możesz poczytać ich opisy techniczne oraz marketingowe. Jeśli nie masz na to czasu to rzuć monetą lub weź ten napęd który ma ładniejsze wg Ciebie piloty. Oba powinny działać poprawnie. Niektóre napędy kuszą światełkami LED, inne mają designerski wygląd samej główki napędowej - jeśli to Cię cokolwiek obchodzi to możesz też to wziąć pod uwagę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał BogdanNalej Zobacz post
    podbijam, kto może niech pomoże. wszelkie opinie i rady jak najbardziej wskazane
    tylko te 2 wchodzą w grę?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja wzielabym Benince Jim4- ale rownież sommer czy marantec sa dobre ( FAAC tez nie jest zły) pytanie jest inne- czy bramy wisniowskiego maja certyfikat CE na bramy z automatami innymi niz te ktore maja w ofercie? Bo jesli nie maja beninca ( a mysle ze nie maja) to w razie wypadku grozi prokurator.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał koktajl Zobacz post
    Ja wzielabym Benince Jim4- ale rownież sommer czy marantec sa dobre ( FAAC tez nie jest zły) pytanie jest inne- czy bramy wisniowskiego maja certyfikat CE na bramy z automatami innymi niz te ktore maja w ofercie? Bo jesli nie maja beninca ( a mysle ze nie maja) to w razie wypadku grozi prokurator.
    Strasznie straszysz w takim wypadku jak opisałeś producent bramy może wyprzeć się odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie. Ale firma montująca bramę z napędem jest dla klienta stroną w sprawie, nie może w tym przypadku rościć pretensji do producenta. W razie wypadku zawsze komuś grozi prokurator, niezależnie czy napęd jest Wiśniowskiego czy innej firmy

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie troche czekaliście na radę, szczególnie Ty pdw88 ale odpowiedzi macie już sporo ja mam napęd od beninca jim 3/4, nie wiem jak ten model co pytasz. ten mój jest spoko, nie żałuję że go kupiłem, choć przyznam że zastanawiałem się też nad inną firmą, ale ostatecznie postawiłem na tego jima. nie wiem co mogę wam więcej napisać, jakby co, to pytajcie.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BogdanNalej
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-004
    Posty
    40

    Domyślnie

    Dzięki za info a powiedz jak z montażem tego jima? amator da sobie radę?

  9. #9

    Domyślnie

    Sorry że dopiero teraz odpisuję, pewnie już dawno masz sterownik. Co do tego montażu, to zalezy jak czujesz się mocny w temacie, jeśli dasz sobie radę – montuj sam, zawsze to oszczędność kasy. W przeciwnym razie chyba warto wziąć kogoś do tego. U mnie znajomy zajął się jimem, on akurat zna się na tym, bo od dobrym kilku lat montuje sterowniki.

  10. #10

    Domyślnie

    Mój znajomy pracuje w serwisie jednego z tych najbardziej znanych producentów (nie będę reklamować) i mówi, że nie ma większej zmory dla nich, niż osoby, które się upierają przy samodzielnym montażu, w dodatku często zapoznawszy się z instrukcją dość pobieżnie. Takich automatów najwięcej ląduje na serwisie i są to naprawy, których gwarancja nie obejmuje. Więc lepiej sie zastanowić, czy aby na pewno... Oczywiście bez urazy, nie wszystkie takie próby kończą się spektakularną klęską
    My body, my hand, my heaven, my land. My guardian angel is mine.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tyrionn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wieliszew
    Kod pocztowy
    05-135
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lidia. Zobacz post
    Mój znajomy pracuje w serwisie jednego z tych najbardziej znanych producentów (nie będę reklamować) i mówi, że nie ma większej zmory dla nich, niż osoby, które się upierają przy samodzielnym montażu, w dodatku często zapoznawszy się z instrukcją dość pobieżnie. Takich automatów najwięcej ląduje na serwisie i są to naprawy, których gwarancja nie obejmuje. Więc lepiej sie zastanowić, czy aby na pewno... Oczywiście bez urazy, nie wszystkie takie próby kończą się spektakularną klęską
    True story.

    Z tych dwóch Beninca. Sam mam i jestem zadowolony. W skrócie – prędzej zgubi się pilot albo zje Ci go pies nim ten napęd się zepsuje. Solidny jak ruski czołg.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony